LFC začína prípravu na 23/24. V Nemecku ho vyzve druholigový Karlsruher SC

4
2167

Prvý prípravný zápas The Reds (dovedna ich je 5) zastihne Kloppovcov na sústredení v Nemecku.

Príprava 23/24 (19.7.), BBBank Wildpark, Karslruhe

Karlsruher SC - LIVERPOOL FC; 18.30


kto s kým: účastník 2. Bundesligy vs účastník Premier League
rozhodca:
TV: LFC TV (ENG)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

KSC absencie

(2) D. O'Shaughnessy - bok, Sihlaroglu - koleno

LFC absencie

(5) C. Jones, H. Elliott - obaja dovolenka po ME U21, Morton - noha, Thiago A. - bok (otázny štart), Bajčetić - noha (otázny štart)

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Zostavy budú raritné, šanca pre mladíkov

Liverpool celkom pochopiteľne nenastúpi v plnej sile, čakať môžeme pre oba polčasy rôzne jedenástky, veď je to pre neho v rámci pre-season 23/24 premiérový zápas, manažér Klopp sa bude sústrediť na krátku minutáž pre opory, samozrejme za účelom naberania kondície.

Navyše je to šanca pre hneď niekoľko juniorských futbalistov, konkrétne pre mená ako Doak, C. Bradley, B. Clark, Freuendorf, Quansah, Jaroš, McConnell, Pitaluga, Mrozek, Scanlon či L. Koumas.

Fabinho neodcestoval s tímom na prípravu do Nemecka, má ponuku od majstra S. Arábie

Na sústredení v Nemecku s Liverpoolom nie je štvorica záložníkov – C. Jones a H. Elliott dovolenkujú po víťazných ME U21, Morton je v poslednej fáze liečby po zlomenine nohy, ktorú utŕžil v zábere 22/23 na hosťovaní v Blackburne.

Najviac ale zaujíma neprítomnosť Fabinha, ktorý rokuje so saudsokarbským majstrom Al Ittihadom o prestupe. Plus chýba aj tínedžer Harvey Blair, ktorý si v prvom týždni prípravy poranil koleno a bude niekoľko mesiacov pauzovať.

Premiéra pre Mac Allistera a Szoboszlaia

Síce nesúťažný, ale predsa len debut v červených farbách Merseysiders čaká na dvojicu letných akvizícií Mac Allistera a Szoboszlaia, otázni sú maródi Thiago A. a Bajčetić.

Zaujímavé bude sledovať aj rozostavenie, s ktorým Klopp „vyrukuje“. Doteraz sme za jeho pôsobenia hrávali na 4 obrancov, v závere 22/23 sa ale z pozície pravého beka pri ofenzíve do zálohy posúval Alexander-Arnold.

Dominik Szoboszlai. (foto: Twitter)

Druholigista chce hrať poctivý futbal

Nemecký súper nemá v novej sezóne príliš vysoké ambície, jeho tréner Christian Eichner hovorí o „mravenčej práci, ktorá má pre fans priniesť poctivý futbal“.

Pre-sason na 23/24 začal výhrou nad štvrtoligovým Türkgücü Mníchov v pomere 3:2, následne 6:0 rozbil cyperského druholigistu AEK Zakakiou, nasledovala prehra s Plzňou 0:3 a naposledy prišla hladká výhra nad účastníkom 4. najvyššej nemeckej ligy Balingenom 4:0.

Karlsruhe štartuje ligovú sezónu zápasom na trávniku Osnabrücku, ktorý je nováčikom druhej Bundesligy.