Fabinho neodcestoval s tímom na prípravu do Nemecka, má ponuku od majstra S. Arábie

129
4621
Fabinho. (foto: Twitter)

Po piatich rokoch sa reálne môže stať, že prvá voľba na defenzívneho záložníka Fabinho si už v Liverpoole nezahrá.

Fabinho Tavares je v klube od rieky Mersey od leta 2018, kedy prišiel z Monaca. Prvé mesiace jeho pôsobenia v Liverpoole sme frflali, prečo nehráva a že takmer £44m bolo spláchnutých do záchoda, aby sme nasledujúce roky dávali celí vlhkí za pravdu Kloppovi.

Fabinho. (foto: Facebook)

29-ročný (nar. 23.10. 1993) Brazílčan, ktorý s futbalom začal vo Fluminense, ale v Európe napr. krátko hrával aj za Real Madrid, sa stal absolútnou špičkou na poste defenzívneho stredopoliara, má výrazný podiel tak na víťazstve v Lige majstrov, ako aj na prvom ligovom titule po 30 rokoch. S The Reds siahol aj na trofej pre víťaza MS klubov, FA Cup, Ligový pohár, Európsky Superpohár i Community Shield, ktorý ale nemá v podstate žiadnu váhu.

👉 Rodák z juhovýchodu Brazílie, konkrétne s niečo vyše 1,2-miliónového mesta Campinas aktuálne neodcestoval s LFC na prípravný kemp do Nemecka.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč

Hráči, ktorí sú v kádri pre časť prípravy v nemeckom Baden-Württembergu, kde The Reds strávia 10 dní:
Alisson, Adrián, Kelleher, Pitaluga, Jaroš, Mrozek – J. Gomez, van Dijk, I. Konate, Thiago A., L. Díaz, Szoboszlai, D. Núñez, Mac Allister, Salah, J. Henderson, Gakpo, Jota, Tsimikas, An. Robertson, Matip, Bajčetić, N. Phillips, Alexander-Arnold, C. Bradley, B. Clark (záložník), Doak, Frauendorf (stredopoliar,  19 r.), L. Koumas (17-ročný útočník), McConnell (18-ročný ofenzívny záložník), Quansah (stredný obranca), Scanlon (ľavý bek)

Predtým, ako budem pokračovať v téme Fabinho ešte dodatok, že Jürgen Klopp do domovskej krajiny nezobral mená ako Blair (mladý útočník si, žiaľ, poranil koleno a bude niekoľko mesiacov pauzovať), jeho rovesníka K. Gordona, ktorý ale ešte stále po roku a pol nie je plne fit, z nominácie vypadol aj gólman H. Davies i záložník Balagizi.

Prekvapujúcou absenciou je, teda aspoň ako informuje liverpoolfc.com, Tyler Morton, ktorý mal veľmi dobrú sezónu na hosťovaní v druholigovom Blackburne a niekto si pokojne mohol myslieť, že dostane od Kloppa šancu aspoň v príprave. Morton ale nemusí byť dostatočne fit, veď v závere 22/23 sa zranil. Na úvod pre-season sa ale v Kirkby ukázal.

Chýba aj obranca Luke Chambers, jeden z tých lepších juniorov, v kádri nie je ani útočník L. Stewart, mladik do stredu poľa Corness a na dovolenke po víťaznom ME U21 sú stále C. Jones a H. Elliott.

Fabinho zanechal výraznú stopu, tera zho lanári Al Ittihad

Okej, späť k pôvodnej téme. Fabinha (celým menom Fábio Henrique Tavares) aktuálne láka účastník saudskoarabskej Pro League a jej posledný majster Al Ittihad, ktorý už aktuálne má v kádri napr. aj držiteľa Zlatej lopty Benzemu (prišiel z Realu Madrid, pozn.), jeho francúzskeh krajana a zároveň majstra sveta Kantého, ktorý nedávno prestúpil z Chelsea, Portugalčana Jotu, nie však liverpoolskeho Dioga, ale ex-útočníka Celticu, ktorý sa The Tigers upísal tiež pred nedávnom, či egyptského obrancu Hegaziho, toho si môžeme pamätať z krátkeho pôsobenia vo WBA.

Ešte stále liverpoolsky záložník aktuálne už len v interných, ale všeobecne za pôsobenie v klube vyniká v defenzívnych štatistikách, jeho dobré čítanie hry, schopnosť zabrániť akcii súpera i vyviezť loptu z vlastnej polovice dalo v minulosti jeho spoluhráčom dostatok priestoru jednak na vyfúknutie si a na druhej strane aj na založenie ofenzívnych akcií.

Ak si Klopp chcel vyskladať úspešný tím, kúpou Fabinha do neho doplnil dôležitý diel skladačky. Ten ale v ostatných mesiacoch výrazne výkonnostne strádal, nebolo málo tých, ktorí si priali jeho odchod.

Fabinho. (foto: Twitter)

V prípade, že by Fabinho naozaj Merseysiders opustil, bude veľmi zaujímavé sledovať, kto zastane jeho flek. Ako dobre vieme, J. Henderson je na tomto poste nedostatočný, Thiago A. permanentne zranený a Bajčetić je jednak veľmi mladý a neskúsený a budúcnosť má skôr na osmičke ako na šestke. Mac Allister na double pivotovi by šiel, Aleander-Arnold vyzerá aj pre 23/24 maximálne tak invertovaný pravý bek, keďže klub pravého obrancu zatiaľ nepriviedol a minuloročný backup C. Ramsayho poslal hosťovať do Prestonu.

Ďalej je tu ešte aj Morton, ten ale, ako som už vyššie spomenul, nešiel podľa oficiálneho webu s tímom do Nemecka, čo v prípade, ak nie je zranený, veľa naznačuje.

Previous articleAnalýza kádra LFC – obrana
Next articleAnalýza kádra LFC – záložná formácia
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net