LFC zdemoloval Spartu Praha aj v odvete, v pohodovom tempe vyhral 6:1 a čaká na štvrťfinálového súpera

27
1200
Gólová radosť The Reds. Zľava Harvey Elliott, Jarell Quansah a Cody Gakpo. (foto: twitter.com)

The Reds postúpili medzi poslednú osmičku Európskej ligy 23/24 po dvojzápase s klubom z hlavného mesta Česka, resp. celkovom skóre 11:2.

EL 23/24 (14.3.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - AC Sparta Praha 6:1 (4:1)

góly: 7. D. Núñez (Szoboszlai), 8. B. Clark (Salah), 10. Salah (B. Clark), 14. Gakpo (Salah), 48. Szoboszlai (Salah), 55. Gakpo (H. Elliott) - 42. Birmančević
ŽK: Quansah, Klopp
rozhodca: Artur Dias (POR)
TV: Sport 1 (CZ)

Kelleher - C. Bradley, J. Gomez (46. Tsimikas), Quansah (66. van Dijk), A. Robertson, Szoboszlai, Endō (46. J. McConnell), B. Clark (74. Musiałowski), Salah, D. Núñez (46. H. Elliott), Gakpo

lavička: Adrián, Mrozek - van Dijk, L. Díaz, A. Mac Allister, H. Elliott, Tsimikas, K. Gordon, J. McConnell, L. Koumas, Danns, Musiałowski

ACS zostava

Vindahl - Preciado, Vitík, L. Krejčí, Ryneš (46. Panák), Solbakken (74. P. Vydra), Kairinen, Laçi (58. Sadílek), Zelený, Birmančević (66. Tuci), Kuchta (58. Haraslín)

lavička: Surovčík, Vorel - P. Vydra, Panák, Mejdr, Wiesner, Sadílek, Karabec, Ševčík, Haraslín, Tuci, Olatunji

V 14. minúte bolo „vymaľované“. Liverpool za necelú štvrťhodinu potrestal hádam každú chybu v úvode zápasu na Anfielde priposratých Sparťanov. Začal to v 7. min D. Núñez, pokračoval premiérovým gólom v seniorskom futbale B. Clark (8. min), o necelých 120 sekúnd zvyšoval na 3:0 Salah a štvrtý gól domácich zakrátko pridal Gakpo.

„Rudí“ do polčasu znížili zásluhou Birmančevića, ale The Reds po prestávke za 10 minút odskočili na rozdiel piatich gólov, keď lopty do siete dostali aj Szoboszlai a po Elliottovej strele vtipnou pätičkou aj Gakpo. Holanďan siahal v závere duelu na hetrik, ale nebolo mu dopriate.

Ako je to zvykom, Liverpoolu sa pravidelne musí niekto zraniť, tentoraz to padlo na mladíka Bobbyho Clarka, ktorý v 74. min zišiel z trávnika pre problémy s členkom.

Liverpool sa meno štvrťfinálového súpera dozvie 15.3. krátko po 13 h SEČ. Okrem neho sú v tejto fáze Europa League aj West Ham, AS Rím, Leverkusen, Atalanta, Marseille, Benfica a AC Miláno.

Efektivita. Fakt si nepamätám, kedy sme viedli napr. o 3-4 góly a vôbec sa na ne nenadreli. Prvé 4 zásahy The Reds prišli v prvej štvrťhodine zápasu a boli akoby zadarmo. Prezent od Sparty, keďže jej hráči boli nervóznejší, ako by sa patrilo.

Od ligy si dáme pauzu aj cez víkend, kedy je programe štvrťfinále FA Cupu. Liverpool sa v ňom predstaví v nedeľu 17.3. na štadióne konkurenčného Man Utd. Derby sa začína o 16.30 h.