LFC zdevastoval na Old Trafforde Man Utd 5:0, Salahov hetrik

45
4279
Mohamed Salah (vľavo) a Naby Keïta. (foto: Twitter)

Kto čakal parádny futbal, je spokojný. Kto čakal veľa šancí a gólov, je nadšený. Kto aktuálne zdvihne ruku na znak toho, že sa mu výkon i výsledok páčili, je fanúšikom Liverpoolu. A kto sa na Nort-West derby vykašlal po polčase a chce od majiteľov pol miliardy na nákupy, dozaista bude priaznivec Man Utd:)

Premier League 21/22 (24.10.), Old Trafford, Manchester

Manchester United FC - LIVERPOOL FC 0:5 (0:4)

góly: 5. N. Keïta (Salah), 13. Jota (Alexander-Arnold), 38. Salah (N. Keïta), 45.+5 Salah (Jota), 49. Salah (J. Henderson)
ŽK: Shaw, C. Ronaldo, Fred, B. Fernandes, Maguire, Wan-Bissaka
ČK: 59. Pogba
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

MUFC zostava

de Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw, McTominay, Fred, Greenwood (46. Pogba), B. Fernandes (62. Cavani), Rashford (62. Dalot), C. Ronaldo

lavička: D. Henderson - Bailly, Cavani, Dalot, Lingard, Matić, Pogba, Sancho, van de Beek

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, Robertson, Milner (27. C. Jones), J. Henderson, N. Keïta (63. Oxlade-Chamberlain), Jota, Firmino (76. Mané), Salah

lavička: Adrián - J. Gomez, C. Jones, Mané, Matip, Minamino, Origi, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas

Bez Fabinha i Matipa, bez Thiaga, ktorý stále nie je fit, navyše proti nie vždy neprotekčnému Man Utd i s rozhodcom Talyorom delegovaným, aby viedol North-West derby a to aj napriek tomu, že v minulosti sa na trávniku príliš netajil, že LFC nie je práve jeho obľúbenec. Takto – s malou riťkou – sme pred televízory usadali pred úvodným hvizdom viacerí, napokon ale Klopp dokonale vyškolil Solskjæra, ktorý sa aktuálne musí reálne obávať o prácu.

Liverpool začal famózne a už v 13. minúte viedol na Old Trafforde 2:0. Na góly N. Keïtu a Jotu nadviazal ešte do polčasu dvomi presnými zásahmi Salah a bolo predčasne po zápase. Salah svoj hetrik skompletizoval krátko po prestávke, a keď dostal Pogba v 59. min červenú kartu, bolo jasné, že tri body putujú do Liverpoolu.

Ten ale prišiel o dvojicu hráčov – Milner šiel dole pre svalové zranenie ešte v I. polčase, v tom druhom, žiaľ na nosidlách, trávnik opustil aj Naby Keïta, ktorého nešetrným zákrokom do nemocnice poslal spomínaný Pogba.

Liverpool teraz čaká 4. kolo Ligového pohára na pôde druholigového Prestonu. Hrá sa v stredu 27.10. od 20.45.

Radosť liverpoolskych hráčov, ktorí si robila na Old Trafforde, doslova čo chcú. (foto: Facebook)

1. polčas

Liverpool bez Fabinha, ktorého trápi koleno, ale v základe tentoraz aj bez Matipa možno nevyzeral pred výkopom na papieri tak dobre, ako napokon v realite na trávniku.

Navyše Man Utd pohrozil už v 4. minúte B. Fernandesom, ale ten v dobrej pozícii v šanci z 9 m minul.

A potom to začalo. Liverpoolska demolácia započala v 5. min, keď po brejku Liverpoolu prišla na rad nielen krása a efektívna kombinácia, ale aj finále v podaní Firmina, Salaha, ktorý prihral do šance, a v prvom rade hlavne N. Keïtu, ktorý zoči-voči de Geovi pohodlne skóroval – 0:1.

O 120 sekúnd neskôr výborný pressing hostí, a po Keïtovej prihrávke aj šanca Frimina, ten ale loptu dostal o čosi prudšiu, ako by sa čakalo a de Gea bol navyše pri jeho pokuse pripravený.

10. min a opäť v akcii N. Keïta, ale tentoraz ľahko stratil, Rashford pohotovo z 2 m vystrelil, ale asi o meter a pol netrafil bránu.

Kloppovci udreli v 13. min opäť. Po kombinačnej akcii Robertson nakopol loptu na 16-ku, kde zlyhal Maguire, lopta sa dostala doprava k Alexandrovi-Arnoldovi, ktorý ku poslal do 5-ky a na zadnej tyči nemal Jota problém skórovať – 0:2.

19. min a brejk MUFC, C. Ronaldo ale z 11 m prestrelil. Krátko na to zdravotné problémy N. Keïtu, musel byť ošetrovaný. Do hry sa však vrátil.

22. min a Shawova nebezpečná rana z 21 m tesne minula bránu. 24. min a chyba Robertsona, MUFC ale z toho nič zásadné nevyťažil. V 27. min zišiel zranený Milner, ktorého nahradil C. Jones.

29. min a Greenwoodova pohotová strela spoza hráča, Alisson pohotovo na roh. 32. min ponúkla možnosť Salaha, ktorího do šance paradoxne vyslal „malou domov“ Rashord, ale Egypťan bol vp rílišnom uhle, aby de Geu mohol reálne prekonať.

36. min, ďalšia starat N. Keïtu v strede poľa, Rashordov volej ale vo finále akcie nemohol Alissona zaskočiť.

Zľava James Milner, Naby Keïta a Diogo. Jota. (foto: Facebook)

38. min priniesla tretiu zmenu skóre. Po veľmi dobrom pohybe a pressingu sa Liverpool dostal do šance, N. Keïta posunul Salahovi a ten pohotovo trafil – 0:3.

V 44. min pekná individuálna akcia Rashforda, ale obrana Liverpoolu si napokon poradila. V prvej minúte nadstavenia uleteli nervy dámičke C. Ronaldovi, ktorý po tom, ako si C. Jones prikryl loptu ho poslal zemi a ešte aj kopal do lopty, ktorý mla mladý liverpoolsky záložník pri hrudi. Portugalský futbalista dostal žltú kartu.

V 47. min dostal žltú kartu aj Fred, ktorý takmer odkopol hlavu N. Keïtovi.

4. liverpoolsky gól sa zrodil v 50. minúte, keď po peknej akcii a chybách Maguira i ďalších hráčov MUFC v obrane posunul Jota Salahovi a náš najlepší strelec sa nemýlil – 0:4.

(foto: Facebook)

2. polčas

Liverpool začal druhú 45-minútovku famózne a už v 49. minúte pridal piaty gól. Opäť rýchly protiútok, J. Henderson parádne vysunul Salaha a liverpoolska jedenástka po nájazde na de Geu poslal loptu do siete – 0:5.

V 52. min mohli Red Devils skorigovať stav, C. Ronaldo poslal loptu do siete, ale VAR jeho postavenie označil za ofsajdové.

V 59. min veľká smola pre Keïtu, ktorému striedajúci Pogba prasacím zákrokom trafil členok stojatej nohy a nášho práve v tomto zápase poriadne pootĺkaného záložníka museli z trávnika odniesť na nosidlách. Francúz Pogba videl po tom, ako sa šiel rozhodca Taylor pozrieť na opakovaný záber, červenú kartu.

Mo Salah je prvým hráčom od čias útočníka Realu Madrid Ronalda, ktorý strelil na Old Trafforde hetrik. (foto: Facebook)

71. min priniesla pekný moment, keď Alexander-Arnold potiahol loptu pred 16-ku a nielen to, dokonca vystrelil, de Gea ale jeho pokus vytiahol z priestoru vinkla na roh.

83. min a priamy kop Man Utd, po ktorom na zadnej tyčke sa v šanci ocitol nekrytý i zároveň zaskočený McTominay, od neho sa lopta odrzila ku Cavanimu, ktorý ale nastrelil len konštrukciu brány. Mali sme šťastie.

V 2. minúte nastavenia ešte brejk LFC, Salah poslal loptu C. Jonesovi, ale mladík nezvládol výbornú príležitosť, a to i za pomoci obrany MUFC.