Liverpool chce vylepšiť zálohu, z Lipska láka Szoboszlaia

118
4795

22-ročný kapitán maďarskej reprezentácie Dominik Szoboszlai púta záujem The Reds. Technický záložník RB Lipsko má byť po Mac Allisterovi druhým do partie v rámci želanej prestavby zálohy.

Liverpool už z Lipska záložníka kúpil, Naby Keïta sa ale navzdory veľkým očakávaniam nepresadil. Stará múdrosť vraví, že 2x do tej istej rieky nevstúpiš, väčšina liverpoolskeho osadenstva si teraz želá, aby to v prípade Szoboszlaia bolo úplne inak.

1.86 m vysoký rodák zo Székesfehérváru je ofenzívny stredopoliar s technikou, ktorá výrazne púta, vďaka nej nemá problém skórovať aj z väčších vzdialeností, čo sa v Liverpoole ostatných sezón nevidí pravidelne. Mladík v 22/23 v drese Lipska strelil v 46 zápasoch 10 gólov a na ďalších 13 prihral.

Na svoj vek má výborné čítanie hry, navyše, čo sa enormného talentu týka, patrí medzi naj na svete.

Plusom sú aj dobrá fyzická pripravenosť, navyše pritom nebýva zranený, kvôli zdravotným problémom vynechal v posledných dvoch sezónach len 1 zápas! Čo by za to dal taký N. Keïta.

Dominik Szoboszlai. (foto: Twitter)

Szoboszlai v minulosti hrával aj za Liefering a Red Bull Salzburg.

 

Za konečnou dohodou celého prestupu je aj veľmi dobrý vzťah Liverpoolu s Lipskom, v máji 2021 napr. dohodol s bundesligistom prestup Ibrahimu Konatého, teraz čerstvo poslal do tímu „červených býkov“ hosťovať Fábia Carvalha.

Želaný upgrade zálohy

Ak si aktuálne niekto kladie otázku, či je Maďar Szoboszlai hodný multimiliónového prestupu, resp. či dokáže našu zálohu zdvihnúť na vyššiu úroveň, stačí krátka odpoveď  – Szobo je veľmi podobný typ ako Kevin De Bruyne, dovolím si ale povedať, že v 22 rokoch výrazne lepší ako Belgičan, ktorý je dnes ak nie naj stredopoliar sveta, tak celkom isto jeden z najlepších.

Dominik Szoboszlai v drese LFC, treba si však uvedomiť, že ide len o fotku upravenú vo Photoshope. (foto: Twitter)

Klopp je lákadlo

„Je to jeden z najlepších manažérov na svete a tiež výrazne charizmatický tréner, pod ktorým je radosť a česť hrať,“ hovoril Dominik Szoboszlai ešte v 2021.

Od konečného verdiktu, ktorým je samozrejme tvrdenie „deal done“, nás ešte delí hneď niekoľko vecí  – prioritne sa najprv s RBL dohodnúť na prestupovej čiastke, dojednať platové podmienky so samotným hráčom i naplánovať lekársku prehliadku.

Szoboszlai by bol historicky štvrtým Maďarom v prvom tíme Merseysiders, doposiaľ zaň nastupili len Kozma, Gulácsi a Bogdán. Útočník Krisztián Nemeth s ním ešte za Beníteza síce absolvoval letnú prípravu, na čo i len pár minút v súťažnom zápase to ale napokon nestačilo.