Szoboslai je druhou letnou posilou, Maďar berie Gerrardovo číslo

147
5741

Dominik Szoboslai skompletizoval prestup na Anfield. V posledných 5 rokoch je druhým hráčom RB Lipsko, ktorý si v Liverpoole oblečie dres s číslom 8.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč

Dlhodobý kontrakt, €70m prestupová čiastka a veľké očakávania. Kapitán Maďarska je podľa ex-kouča “červených býkov” z Lipska Jesseho Marscha moderným prevedením Davida Beckhama, ktorý ale je, čo sa streľby týka, variabilnejší.

Technický futbalista, ktorému nechýbajú fyzické parametre, veď 1.86 m a 75 kg k tomu budí rešpekt, má nielen dobrú, ale aj poriadne silnú strelu. Doma v Maďarsku výrazne populárny Szobo je kúpou pre súčasnosť i budúcnosť, ako pre oficiálny web LFC povedal Jürgen Klopp.

“Mám na tele Gerrardovo tetovanie, keď som bol dieťa, bol to jeden z najväčších hráčov,” vysvetľuje Szoboszlai, prečo si vybral dres s č. 8.

Dominik Szoboszlai. (foto: Twitter)

Klopp: Sme z jeho príchodu nadšení

“Prvé čo môžem povedať je: ´vitaj v Liverpoole, Dominik´. Viem, aký vzrušený je, že tu môže byť s nami, je ale dôležité pochopiť, že aj naopak, teda z našej strany je to rovnako,” hovorí nemecký manažér The Reds.

“Dominik si po prestupe do Lipska viedol naozaj dobre, v maďarskom národnom tíme sa stal kapitánom v naozaj mladom veku. Má naozaj pozitívnu vizitku a to sme ešte nezačali hovoriť o jeho futbalových kvalitách.”

“Chcem ešte dodať, že na Dominika nie je žiadny tlak. Je to stále veľmi mladý hráč a čo sa týka futbalového vývoja, má toho ešte veľa pred sebou. Pre nás to znamená byť trpezliví a dať mu čas a priestor, aby svoj nesporný talent rozvinul.”

Szoboszlai je známy výborným vzťahom s fanúšikmi, čo si tí liverpoolski celkom isto veľmi skoro zamilujú. “Má nohy pevne na zemi, presne si uvedomuje, že “lietať v oblakoch” mu zahatá cestu za úspešnou kariérou,” hovorí ešte do 1.7. 2023 jeho spoluhráč z RB Lipsko Yussuf Poulsen.

Liverpool chce vylepšiť zálohu, z Lipska láka Szoboszlaia

Szobo: Teším sa. Na nové prostredie, spoluhráčov …

“Som skutočne rád, že som tu,” vyhlásil v prvom inteterview už ako hráč Liverpoolu Dominik Szoboszlai.

“Skutočne som si posledné dni užíval a už sa teším, ako spoznám nové prostredie, spoluhráčov…,” naznačuje, že sa transfer udial pomerne rýchlo. “Na druhej strane boli posledné 3-4 dni poriadne dlhé, napokon sa ale všetko pohlo, dotiahlo a ja som za to rád, navyše sa už neviem dočkať, kedy za LFC nastúpim,” teší sa 22-ročný ofenzívny záložník.

Na otázku, čo mu prebehlo mysľou, keď sa po prvý raz dopočul o záujme Merseysiders odpovedá nasledovne: “Skutočne ťažká otázka. Bol som naozaj šťastný, ale chcel som zostať pokojný, nechcel som sa tešiť skôr, ako sa celý prestup sprocesuje. Napokon je všetko v najlepšom poriadku.”

Dominik Szoboszlai. (foto: Twitter)

Box to box záložník s veľmi dobrou strelou

“Liverpool je skutočne historický klub so skutočne dobrými hráčmi, manažérom, všetko je v klube také. Pre mňa je skvelé urobiť v kariére posun vpred, navyše do klubu, ako je práve LFC. Fanúšikovia, štadión, proste všetko je naozaj fajn,” pokračuje.

A ako by sám seba opísal? “Viem hrať tzv. box to box záložníka, som celkom rýchly a myslím, že aj dokážem vnímať, kde mám spoluhráčov. Mám celkom dobrú strelu. Nie je to ale len o mne, na prvom mieste je tím.”

Szoboszlai si už na Anfielde v minulosti zahral. V roku 2019 prehral ešte ako hráč RB Salzburg teste 3:4.

“Tak nebolo to zrovna o najlepšom pocite, veď sme prehrali. Ako je ale o mne známe, nebývam pred zápasmi nervózny, myslím ale, že pred duelom na Anfielde som vôbec po prvý raz v živote bol. Domáci fanúšikovia boli neuveriteľní, veľmi nám to sťažovali,” dopĺňa maďarský futbalista.