Liverpool FC je pripravený odkúpiť späť Melwood

97
6481

Pred štyrmi rokmi predal LFC “nepotrebný” Melwood súkromnej investičnej firme.

Áčko Liverpoolu FC dlhé roky sídlilo v ikonickom Melwood training ground. Tam malo všetky podmienky na tréning a rehabilitáciu. Ostatné tímy však trénovali v Kirby, čo je asi 5 míľ od  Melwoodu. Priznajme si, že ten už svojimi technickými možnosťami za špičkovo vybavenými tréningovými centrami v Európe zaostával.

Vedenie klubu sa preto rozhodlo zabiť dve muchy jednou ranou a vybudovalo v Kirkby krásne a špičkovo vybavené tréningové centrum AXA Training center. V ňom trénujú všetky tímy pokope a majú vytvorené fantastické podmienky po všetkých stránkach. Toto športové centrum sa označuje za jedno z najlepších na svete a LFC sa do neho nasťahoval v novembri 2020. Celý nový komplex stál zhruba 50 miliónov libier.

AXA Training Centre. (foto: Twitter)

Predaj Melwoodu súkromnej spoločnosti

Bývalý Melwood naše vedenie už v lete 2019 predalo developerskej spoločnosti Torus, za približne 10 miliónov libier a plánovala sa tam výstavba nájomných domov.

Počas vybavovania povolení na výstavbu si celý objekt tréningového centra prenajala dvojica bývalých liverpoolskych hráčov Fowler – Carrager a založila tam mládežnícku futbalovú akadémiu pre hráčov od 16 do 19 rokov.

Firma Torus získala príslušné povolenia na výstavbu 162 domov a bytov. Ale nakoniec to môže byť všetko inak.

Zvedavý fanúšikovia, sledujúci tréning LFC v Melwoode

Odkúpenie Melwoodu späť do rúk Liverpoolu FC

Už pred predajom Melwoodu vznikla iniciatíva “Save Melwood” (Zachráňme Melwood), ktorá chcela uchovať toto ikonické a historické miesto pre fanúšikov LFC. The Reds tam predsa trénovali vyše 70 rokov. Je zrejmé, že klub nakoniec tieto hlasy vypočuje a získa späť toto tréningové centrum do svojich rúk.

Kub z Anfieldu sa zatiaľ k tomu odmietol oficiálne vyjadriť, ale hovorca spoločnosti Torus Group pre The Athletic povedal: “Môžeme potvrdiť, že Torus rokuje s LFC o opätovnom získaní areálu Melwood. Keďže rokovania ešte prebiehajú, nebolo by vhodné, aby sme sa v tejto chvíli vyjadrovali bližšie. Keď budeme môcť, poskytneme aktuálne informácie.”

Ak sa doladia všetky detaily a spätný odkup oficiálne prebehne, tak by sa toto miesto malo stať hlavným centrom ženského futbalového tímu Liverpoolu. Ženy momentálne trénujú v areáli klubu Tranmere Rowers, ale už dlhšiu dobu hľadajú vlastné zázemie. Rovnako by v areáli mala zostať pôsobiť aj futbalová akadémia Robbieho Fowlera a Jamieho Carraghera.

Konečná cena, ktorú Liverpool zaplatí, nie je v tejto fáze jasná, ale bude vyššia ako tá, za ktorú ho predal, vzhľadom na nárast hodnoty pozemku a náklady spoločnosti Torus v súvislosti s plánovacím procesom a prevádzkou areálu.

Ak sa doladia všetky detaily a kúpa Melwoodu sa uskutoční, Liverpool má v úmysle plne spolupracovať s komunitou West Derby na svojich plánoch. Obyvatelia, ktorí vyjadrili obavy z výstavby toľkých nových domov na zelenej ploche a z následného vplyvu na dopravu a miestne služby, jednoznačne privítajú návrat klubu na toto miesto.