Nenápadná superhviezda s prívlastkom top class

31
2578

Kto je v Liverpoole superhviezda? Viacerí z vás ukážu na Salaha či na van Dijka.

Ale je tu ešte hráč, ktorý dal za 5 sezón v drese LFC 1 gól, pridal 3 asistencie a rozhodcovia mu ukázali 3 žlté karty. Málo, však? Dobre. Tak pridám, že jeho gól na 2:1 v 95. minúte proti WBA znamenal, že sme „trhli“ v tabuľke Chelsea, Leicester a nominovali sa do Ligy majstrov, aj keď ešte pár kôl pred tým, sme to v tomto smere už dávno zabalili.

A videli ste tie tri jeho asistencie? Kevin De Bruyne je oproti nemu nula. Stále málo na označenie SUPERHVIEZDA? A viete o tom, že tento hráč je brankár?

 

Prvý dojem vystriedala realita plná špičkových výkonov

Ešte dodám, že odohral v lige, v pohároch a v Lige majstrov za LFC 231 zápasov a udržal čisté konto v 100 zápasoch. Už vám to dáva zmysel? Áno. Alisson Ramses Becker z Brazílie je náš brankár a je to totálna brankárska futbalová superhviezda.

Môj prvý dojem z neho, nebol veľmi dobrý. Inkasoval päť gólov v semifinále Ligy majstrov na Anfielde. Bolo to však ešte našťastie v drese AS Roma. Potom prestúpil do Liverpoolu FC a odvtedy kraľuje v jeho i bráne Brazílie a v Premier League.

Alisson Becker. (foto: Twitter)

Spoľahlivý

V brazílskej repre pustí medzi tri žrde Edersona len výnimočne a v našom klube za 5 sezón vynechal iba 17 ligových zápasov. Aj v poslednej sezóne dal šancu Kelleherovi v iba úplne poslednom zápase, v ktorom už o nič nešlo.

A čo je úplne kľúčové. Jeho forma je stabilná a konštantná. Trúfam si povedať, že v posledných dvoch sezónach bol v tíme The Reds POTY (Player of the Year). Hlavne v tej poslednej 22/23 bola forma všetkých hráčov strašne kolísavá. Jeho však nie, držal nás nad vodou v lige aj v Lige majstrov.

Takže tak, priatelia. Alissonovi sa môže rovnať maximálne tak Thibaut Courtois z Realu Madrid, ale aj ten iba v Lige majstrov, kde „pusinky“ kraľujú.

Alisson Becker je najlepší brankár sveta a zaslúžil by si song na Anfielde. Dúfam, že sa tak stane už v najbližšej sezóne, pretože tento chlapík je úplna topka. Vážme si a užívajme si, že chytá za nás.