Liverpool predstavil domáce dresy na sezónu 22/23. Páčia sa vám?

42
2973

Ako to býva zvykom, v závere jednej sezóny sa už myslí na novú. A LFC tak robí uvedením nových domácich dresov.

Tie vyšli spod rúk giganta so športovým oblečením spoločnosti Nike a nechýba na nich liverbird, ani názov ďalšieho sponzora Standard Chartered Bank. Rovnako tak na zadnej strane dresu nájdeme logo tragédie v Hillsborough, ktorému už aktuálne dominuje č. 97.

A sú, ako inak, červené. Rovnako tak jednoduché, pričom ich tvorcovia označujú za odvážny dizajn. Každopádne sú inšpirované tzv. Scouse solidarity, teda akýmsi princípom, či lepšie povedané charakterovou črtou, ktorá odráža mentalitu ľudí v Liverpoole.

Zaujímavosťou je, že klub na oficiálnej stránke v novom „šate“ neukazuje mená ako Salah, Alisson, Thiago A., N. Keïta, Jota či Milner, takže priaznivci špekulácií majú nahodené na smeč.

Mimochodom, dresy sú už v predpredaji – pre viac info klikni.

Roberto Firmino. (foto: liverpoolfc.com)
Joël Matip. (foto: liverpoolfc.com)
Harvey Elliott. (foto: liverpoolfc.com)
Sadio Mané (foto: liverpoolfc.com)
Ibrahima Konaté. (foto: liverpoolfc.com)
Virgil van Dijk. (foto: liverpoolfc.com)
Alex Oxlade-Chamberlain. (foto: liverpoolfc.com)
Luis Díaz. (foto: liverpoolfc.com)

Nové písmo

Historické nápisy mesta Liverpool boli inšpiráciou pre voľbu fontu. Písmo na nových dresoch je nápadité, zaujímavé a do istej miery aj netradičné.

Dres s menovkou Luis Díaz. (foto: liverpoolfc.com)
Previous articleTalking points: Luis Díaz obrátil mužstvo o 180 stupňov
Next articleTipovačka 21/22 #58: LFC – Tottenham (PL)
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net