Liverpool privodil Neapolu prvú prehru v sezóne, na Anfielde rozhodol v závere

125
3693

Merseysiders boli 2 góly od toho, aby v A-skupinu Champions League vyhrali. Víťazstvo nad lídrom Serie A ale rozhodne teší.

Champions League 22/23 (1.11.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - SSC Neapol 2:0 (0:0)

góly: 85. Salah (D. Núñez), 90.+7 D. Núñez (van Dijk)
ŽK: I. Konaté, Alexander-Arnold, D. Núñez
rozhodca: Tobias Stieler (GER)
TV: Nova Sport 4 (CZ/SK)

Alisson - Alexander-Arnold (87. C. Ramsay), I. Konaté, van Dijk, Tsimikas, Fabinho, Milner (48. H. Elliott), Thiago A. (87. Bajčetić), C. Jones (73. D. Núñez), Salah, Firmino (F. Carvalho)

lavička: ANúñezdrián, Kelleher - J. Gomez, H. Elliott, C. Ramsay, Robertson, D. Núñez, F. Carvalho, Bajčetić, N. Phillips

SSC zostava

Meret - Di Lorenzo, Østigård, Kim Min-jae, Olivera, Ndombelé (87. Raspadori), Lobotka (83. Zieliński), Zambo Anguissa, Politano (70. H. Lozano), Osimhen, Kvaracchelia (83. Elmas)

lavička: Idasiak, Sirigu - J. Jesus, M. Rui, Elmas, H. Lozano, G. Simeone, Zieliński, Zerbin, Zanoli, Gaetano, Raspadori

Dva zlepené góly zo záveru stretnutia dotiahli The Reds v tabuľke A-skupiny CHampions League práve na Neapol, Liverpool napokon končí na 2. mieste, keď na prvenstvo potreboval vyhrať o 4 góly.

The Reds boli v záverečnom zápase skupinovej fázy Champions League viditeľne kompaktnejší v obrane, pomohol tomu aj návrat I. Konatého do základu.

Dá sa povedať, že o.i. duel napokon rozhodol VAR – veď v 53. min neuznal pekný Østigårdov gól, pričom zadák „Partenopei“ bol v tesnom ofsajde, zatiaľ čo druhý liverpoolsky gól (strelil ho D. Núñez) áno. V tomto prípade bol Uruguajčan fakt o chlpy onside.

Striedajúci D. Núñez bol pri oboch presných zásahoch, ktoré boli ako cez kopirák, veď obom predchádzali centre od rohovej zastávky, hlavička, ktorú Meret na čiare zachránil a dorážka. Liverpoolska 27-ka práve takto dopomohla k zásahu dobre postaveného Salaha.

V druhom zápase skupiny vyhral Ajax na trávniku Rangers FC 3:1 a putuje do vyraďovacej fázy Európskej ligy.

(foto: Google)

Liverpool sa najbližšie stretne v nedeľu 6.11. od 17.30 s Tottenhamom, ligový duel sa hrá v Londýne.

Radosť hráčov LFC. (foto: Twitter)

1. polčas

5. min a Salahova ulička do 16-ky na C. Jonesa, ten popod padajúceho Mereta z veľkého uhla poslal loptu nad bránu.

V 7. min kombinácia Neapolu, na hranici 16-ky ale dobre zasiahol Fabinho. Krátko na to Salahova prikrátka „malá domov“, našťastie dobre zasiahol Alexander-Arnold.

8. min a Kvaracchelia dal „jasle“ Alexanderovi-Arnoldovi, súboj v 16-ke s I. Konatém ale neustál.

29. min a pekná kombinácia Neapolu, Ndombelé zakončil spoza 16-ky, Alisson vyrazil! Dlhá lopta Thiaga A. na Salaha do brejku, ten na 16-ke Španuielovi loptu vrátil, Meret rovnako ako jeho náprotivok loptu vyrazil a šancu tak zmaril!

Roberto Firmino (v červenom) vracia v domácom súboji s Neapolom loptu za seba. (foto: Twitter)

Po polhodine hry akcia LFC, Firmino ešte umnou pätičkou dostal loptu pred autom za seba, kde si nabehol C. Jones a hlavou zo 6 m netrafil bránu.

Krátko na to kľučky C. Jonesa na hranici 16-ky súpera, pätičkou vysunul Milnera, ale obrana hostí sio poradila.

39. min. Milner ošetrovaný pre tržnú ranu na hlave po súboji so Zambom Anguissom.

V červenom Mohamed Salah. (foto. Twitter)

V 42. min výborný ulička C. Jonesa na Salaha, ktorý šiel sám na Mereta, ale jeho pokus bol tečovaný a skončil vedľa. Ale keby aj nie, tak bol Egypťan v tesnom ofsajde.

2. polčas

Už v 47. min zostal sedieť na trávniku Milner, čo v jeho prípade značí, že nie je ok, takže ďalšie zranenie na strane The Reds. Do hry Harvey Elliott.

V 51. min po rohu Tsimikasa The Reds v trojitom zakončení, ale Firmino loptu cez protihráčov nepretlačil a vzápätí Salah mieril z voleja vysoko nad.

53. min a po faule Fabinha priamy kop súpera z 28 m, Østigård si nabehol na parádny center a hlavou prekonal Alissona! Situáciu ešte kvôli ofsajdu preveroval VAR, ktorý napokon gól neuznal!

60. min a brejk SSC, Osimhen sprava na Kvaraccheliu, ktorý popod Alexandra_Arnodla dostal loptu na bránu, Alisson bol pozorný!

Kostas Tsimikas (vľavo) v jednom zo súbojov s hráčom Neapolu Politanom. (foto: Twitter)

66. min C. Jones pri brejku podržal loptu na hranici 16-ky, poslal ju dozadu na H. Elliotta, ktorý ale zo 17 m vysoko prestrelil.

75. min a chyba I,. Konatého pri obrannej hlavičke z vlastnej 16-ky, na jej hranici sa k zakončeniu dostal Lobotka, ale loptu zle trafil.

82. min ponúkla brejk talianskeho zástupcu v LM, Kvaracchelia sa uvoľnil cez Alexandra-Arnodla, ale z 19 m prestrelil.

85. min a po zrazenom centri Tsimikasa roh, Grék poslal loptu na hlavu D. Núñeza, Meret skvele zasiahol, ale Salah na čiare poslal loptu za bránkovú čiaru – 1:0.

V 87. min trojité striedanie The Reds, v 88. zasa pekná kombinácia so zakončením nad bránu.

91. min a po rohu Neapolu nepresný pokus striedajúceho Raspadoriho.

V 94. min dlhý nákop Alissona na D. Núñeza, ten dávakl do 5-ky na Salaha, ale pred ním skvele zasiahol Østigård!

V 97. min Salahov brejk. roh domácich. Po ňom van Dijk hlavičkoval vo veľkej šancu, Meret loptu za čiaru nepustil, za ňu ju, škoda, že z ofsajdového postavenia, dostal Núñez. Tento verdikt ale preveril VAR a Uruguajčan sa spoločne so spoluhráčmi mohol tešiť z gólu – 2:0!