Stats pred zápasom: 15. kolo Klopp príliš neobľubuje, LFC hrá na trávniku (mentálne) silného Tot´hamu

30
1859

Po tom, ako The Reds privodili v záverečnom zápase A-skupiny Ligy majstrov prvú prehru Neapola v 2022/23, pokračuje cez víkend Premier League 15. kolom, predposledným pred vynútenou prestávkou kvôli MS v Katare.

Premier League 22/23 (6.11.), Tottenham Hotspur Stadium, Londýn

Tottenham Hotspur FC - LIVERPOOL FC; 17.30

kto s kým: 3. vs 9.
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport (CZ/SK)

THFC team info

ABSENCIE (4) C. Romero - sval, Kulusevski - stehno, Richarlison - noha, Heung-Min Son - oblasť tváre

LFC team info

ABSENCIE (7) A. Melo - sval, L. Díaz - koleno, Matip - lýtko, Jota - lýtko, N. Keïta - sval, J. Henderson - nešpecifikované (otázny štart) Milner - sval

Liverpool FC nastúpi v nedeľu podvečer (6.11.) na severe Londýna, kde ich na svojom štadióne čaká Tottenham Hotspur FC.

Zverenci talianskeho manažéra Antonia Conteho sa pohybujú od začiatku sezóny neustále v najlepšej trojke klubov najvyššej anglickej súťaže, aj keď z posledných 3 zápasov zaknihovali až dve prehry.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen  Klopp sa stretol s Tottenhamom Hotspur v PL doteraz 14-krát.

2020/21 doma 13. 2:1 (1:1,1:0) Salah, Firmino – Heung-Min Son výhra
2020/21 vonku 20. 3:1 (1:0,2:1) Firmino, Alexander-Arnold, Mané  – Højbjerg výhra
2021/22 vonku 18. 2:2 (1:1,1:1) Jota, Robertson – H. Kane, Heung-Min Son remíza
2021/22 doma 36. 1:1 (0:0,1:1) L. Díaz – Heung-Min Son remíza

Zaujímavosti: Nemec v službách LFC prehral s „kohútmi“ iba raz, i keď dosť vysoko (1:4 vonku).

Pozoruhodná je aj jeho séria 6 výhier. Začal ale 3 remízami a nerozhodne sa skončili aj v posledné 2 duel, bude v nedeľu aj tretia v sérii?

Bilancia celkovo: 14 zápasov, 7 výhier, 6 remíz, 1 prehra, skóre 22:16, úspešnosť 64%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 0 prehier, skóre 12:7, úspešnosť 71%
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 10:9, úspešnosť 57%
  • Bilancia 1. polčasu: 14 zápasov, 7 výhier, 5 remízy, 2 prehry, skóre 11:6, úspešnosť 62%
  • Bilancia 2. polčasu: 14 zápasov, 3 výhry, 8 remíz, 3 prehry, skóre 11:10, úspešnosť 40%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (22): Najviac, 5-krát sa presadili Salah a Firmino (jeden z penalty), za nimi  je Mané s 3 gólmi. Jeden presný zásah zaznamenali L. Díaz, Jota, Robertson, Alexander-Arnold, J. Henderson, Milner (z 11m), Wijnaldum  a Coutinho. Jeden bol vlastný od Alderweirelda.

Asistencie (11): Najviac tri prihrávky na gól si pripísal Robertson, dve má na konte Alexander-Arnold. Po jednej asistencii si pripísali Thiago Alcãntara, Salah, Mané, J. Henderson, Wijnaldum  a Sturridge.

Žlté karty (31): Najviac (4-krát) takáto trest inkasoval Milner, za ním Emre Can – 3x. Dva razy to boli N. Keïta, Tsimikas, Matip, Alexander-Arnold, J. Henderson, Lovren a Coutinho. Po jednej žltej karte majú Fabinho, I. Konaté, J. Gomez, Thiago Alcãntara, Oxlade-Chamberlain, Mané, N. Phillips, Morton, Lucas Leiva a manažér Klopp.

Červená karta (1): Na strane LFC ju inkasoval Robertson, u súpera nikto.

Tottenham 14 7 6 1 22:16    64%

Zaujímavosť:  S nadchádzajúcim súperom, ktorým je Tottenham, má totožnú bilanciu ako s mestským rivalom Evertonom (64%). Horšiu má iba s oboma manchesterskými klubmi (City a United) a prekvapujúco aj s Fulhamom.

Strelecký skalp (najviac strelených gólov) hráčov The Reds proti súperom v PL pod Kloppom:

Tottenham Roberto Firmino          5       2       3

Zaujímavosť: Salahovi pribudol už deviaty strelecký skalp, Firminovi druhý a po jednom majú Mané a Origi.

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

Kloppova  bilancia v 15. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v 7 zápasoch 15. kola PL. Postupne prišla prehra 0:2 vonku v Newcastle, potom remíza 2:2 doma s West Hamom.

Nasledovali dve výhry vonku, a to v Brightone 5:1 a v Burnley 3:1. Za nimi boli dva domáce zápasy, najskôr výhra 5:2 s Evertonom, a potom remíza 1:1 s West Bromwichom. Nakoniec v minulej sezóne prišla vonku výhra 1:0 nad Wolverhamptonom.

sezóna štadión     súper výsledok           strelci LFC rezultát
2015/16 vonku Newcastle 0:2 (0:0,0:2)   prehra
2016/17 doma West Ham 2:2 (1:2,1:0) Origi, Lallana   remíza
2017/18 vonku Brighton 5:1 (2:0,3:1) Firmino 2, Coutinho, Emre Can, vlastný (Dunk)   výhra
2018/19 vonku Burnley 3:1 (0:0,3:1) Firmino, Milner, Shaqiri   výhra
2019/20 doma Everton 5:2 (4:2,1:0) Origi 2, Shaqiri, Mané, Wijnaldum   výhra
2020/21 doma West Bromwich 1:1 (1:0,0:1) Mané   remíza
2021/22 vonku  Wolverhampron 1:0 (0:0,1:0) Origi   výhra

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 17:9, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 0 prehier, skóre 8:5, úspešnosť 56%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 9:4, úspešnosť 75%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 8:4, úspešnosť 57%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 0 remíz, 2 prehry, skóre 9:5, úspešnosť 71%

Góly (17): Najviac ich strelil Origi – 4, za ním je Firmino s 3 gólmi. Dva razy sa presadili Mané a Shaqiri, po jednom presnom zásahu zaznamenali Milner, Lallana, Wijnaldum, Coutinho a Emre Can. Jeden bol vlastný od Dunka z Brightonu.

Divock Origi (úplne vpravo) sa teší z gólu. (foto: Twitter)

Asistencie (14): Najviac, 3 gólové prihrávky majú Salah a Mané, dve  má na svojom konte Coutinho. Jednu asistenciu si pripísali Firmino, Matip, Alexander-Arnold, van Dijk, Origi a Lovren.

Žlté karty (7): po jednej ŽK inkasovali Fabinho, Robertson, Alexander-Arnold, Mané, Firmino, Lucas Leiva a manažér Klopp.

Červená karta (0): pre hráčov LFC ani pre súperov nebola udelená ani jedna.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL

zápasy výhry remízy prehry skóre úspešnosť
1. 7 5 2 0 24:12 Po remíze s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1  10:4 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1  14:6 Po zápase s Man Utd činí 67%.
4. 7 5 0 2 23:14 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0  15:7 Po zápase s Newcastle  je 81%.
6. 7 5 2 0  18:8 Po dueli s Evertonom je 81%.
9. 8 4 3 1  16:9 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1  19:11 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1  23:8 Po dueli s Man City je 79%
12. 8 5 2 1  15:4 Po súboji s West Ham je 71%.
13. 8 6 1 1  18:5 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2  22:8 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 7 4 2     1  17:9

Pred súbojom s Tottenhamom  je 67%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 15. kolo patrí pre rodáka zo Stuttgartu v službách LFC medzi tie slabšie.

15. Divock Origi       4       3        1

Zaujímavosť: V 15. kole sa najviac strelecky presadil už ex-hráč LFC Origi, a to po prvý-krát.

Vľavo Andy Robertson v súboji s Heung-min Sonom z Tottenhamu. (foto: Twitter)

Liverpool  FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Tottenhamu Hotspur:

Celkom 60 zápasov, z toho 29 víťazných, 17 remíz, 14 prehier, skóre 103:69, úspešnosť 58%.

• Bilancia doma: 30 zápasov, 19 výhier, 9 remíz, 2 prehry, skóre 60:28, úspešnosť 73%
  • Bilancia vonku: 30 zápasov, 10 výhier, 8 remíz, 12 prehier, skóre 43:41, úspešnosť 42%
  • Bilancia 1. polčasu: 60 zápasov, 22 výhier, 24 remíz, 14 prehier, skóre 39:29, úspešnosť 50%

Strelci 103 liverpoolskych gólov v ére PL proti Spurs:

Najviac (6) presných zásahov má na konte Robbie Fowler (2 doma + 4 vonku). Hneď za ním sú s 5 gólmi Salah (4+1), Firmino (2+3), S. Gerrard (3+2) a S. McManaman (2+3).

Nasledujú so 4 zásahmi L. Suárez (2+2), Kuyt (3+1), Owen (3+1) a J. Barnes (2+2). Hráči s 3 gólmi sú Mané (2+1), J. Henderson (2+1), Fernando Torres (2+1), Berger (2+1) a Redknapp (2+1).

Ďalší strelci sú 2-góloví, a to Coutinho (2+0), R. Sterling (0+2), Rush  (2+0), P. Ince (1+1), Voronin (1+1), L. García (1+1), Kewell (1+1) a Heskey (2+0).

Po jednom góle zaznamenali doma Luis Díaz, Balotelli, Marković, Downing, Collymore, Clough, Benayoun, Hyypiä, J. A. Riise, Litmanen, G. McAllister, M. González, D. Murphy, Harkness, Walters a Leonhardsen.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Jota, Robertson, Alexander-Arnold, Milner, Wijnaldum, A. Moreno, Flanagan, Škrtel, M. Thomas a D. Cissé.

Vlastné góly boli 4, tri na Anfielde, jeden v Londýne od hráčov Spurs.

Strelecká šerpa hráča LFC (najviac strelených gólov) v ére Premier League proti tohtosezónnym súperom: