Na Elland Road Liverpool splnil roli favorita a po jistém výkonu si připisuje do tabulky další výhru.

Premier League 21/22 (12.9.), Elland Road, Leeds

Leeds United FC - LIVERPOOL FC 0:3 (0:1)

góly: 20. Salah (Alexander-Arnold), 50. Fabinho (van Dijk), 90.+2 Mané (Thiago)
ŽK: L. Cooper, D. Llorente - Fabinho
ČK: 60. Struijk
rozhodca: Craig Pawson
TV: Premier Sport (CZ)
streams: livetv, totalsportek

LUFC zostavy

Meslier - Ayling, L. Cooper, D. Llorente (33. Struijk), Junior Firpo, Dallas, K. Phillips, Raphinha, Rodrigo (46. T. Roberts), Harrison (68. D. James), Bamford

lavička: Klaesson - Struijk, Ch. Creswell, Shackleton, Klich, Summerville, D. James, McCarron, T. Roberts

LFC zostavy

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago (90.+3 N. Keïta), Elliott (63. J. Henderson), Salah, Jota (82. Oxlade-Chamberlain), Mané

lavička: Kelleher - Konaté, Milner, N. Keïta, J. Gomez, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Tsimikas

Ve středu 15.9 se na Anfieldu bude hrát liga mistrů. V pohárové noci nás čeká AC Milán.

I. polčas

Na začátku prvního poločasu mělo dvě slibné šance Leeds, které ale nevyužili a poté se už diktování hry zmocnil hostující Liverpool. První polovina prvního poločasu byla ve znamení útočné a přesné hry od The Reds a také se dočkali odměny.

Ve 20. minutě se rozhodl proniknout do pokutového Leedsu Joel Matip. Na středu pokutového hřiště našel výborně nabíhajícího Alexandera-Arnolda, který křizným pasem krásně našel Salaha. Mo Salah šanci využil a mohl se radovat ze 100. gólu v Premier League.

Image

Do konce poločasu to stále bylo v režii LFC. Několik šancí měl Jota nebo Mané. Bohužel ani jeden jmenovaný skóre nezměnil. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro Liverpool.

II. polčas

Na začátku druhého poločasu jsme se dočkali dalšího gólu do sítě Leeds. Po výborném rohovém kopu se po hlavičce Van Dijka dostal ke střele Fabinho a nedal obraně domácích šanci. 2:0.

V 58. minutě se hra na delší dobu zastavila. Vinou tohoto přerušení bylo ošklivé zranění Harveyho Elliotta, který jako to tak vypadá, bude mít od fotbalu delší dobu pauzu.

V nastaveném čase druhého poločasu se dočkal také branky Mané, který završil pohlednou brankou konečné skóre na 3:0 pro LFC.

• Další čisté konto
  • zápasová nálož pro Robertsona (5. duel za 14 dní)
  • Jistý výkon
  • Efektivita proměných šancí stále pokulhává
  • Nešťastné zranění Elliotta
  • 100. gól Salaha v Premier League

Alisson (8) - Měl několik dobrých zákroků a zejména v prvním poločase tým podržel

Alcantara T. (8) - Plnil si povinosti ze středu pole a snažil se vytvářet akce a dařilo se mu to.

Alexander-Arnold T. (8) - Dnes mu vycházeli i rohové kopy.  V obraně byl jistý.

Elliott H. (9) - První poločas byl v podání tohoto mladíka excelentní. Přesné nahrávky, vytvářel šance. Fotbal ho bavil. Bohužel v 60. minutě musel vinou ošklivého zranění střídat.

Fabinho (8) - Dočkal se branky a defenzinfí činosti se držel perfektně. Dnes hodně povedený zápas.

Jota D. (7) - Diogo se dnes gólově neprosadil, ale na hřišti byl platným hráčem.

Mane S. (7) - Dočkal se branky, kterou celý zápas chtěl vstřelit. Po několika nezdařených pokusech se mu to nakonec povedlo.

Matip J. (8) - V obraně dnes s Van Dijkem jistota a výborně se zapojil do úvodní akce prvního gólu.

Robertson A. (7) - Dnes v obraně bez chyb. Dopředu to bylo trochu slabší, ale čisté konto se počítá.

Salah M. (8) - Výborný zápas pro Salaha. 100. gól v PL a zároveň byl až do posledních vteřin hodně aktivní.

van Dijk V. (C) (8) - Spolu s Matipem dnes super výkon. Při rohových kopech byl v obraně i v útoku nebezpečný.