Odkaz zraneného Elliotta, ktorý chytil fans LFC za srdce

14
2208

Liverpool si na záver víkendového programu 4. kola Premier League odviezol z Elland Road veľmi trpké tri body.

Liverpool si veze z Leedsu tři body. Výhra 3:0 je zastíněná zraněním Elliotta

Výborný ofenzívny výkon s 30 strelami, 3 gólmi a nespočet šancami, stý presný ligový zásah Salaha, 99. gól Maného v liverpoolskych farbách i Fabinhovo dotlačenie lopty do siete. To všetko stojí na radostnej strane, na tej opačnej je ale vážne zranenie Harveyho Elliotta.

18ročného mladíka odnášali z trávnika po približne hodine hry na nosidlách. Z členkom, ktorý po zákroku Struijpa vyskočil Elliottovi z pôvodného miesta, s členkom, ktorý lekári v sekunde museli dávať späť.

Ohromná bolesť skrivila novému miláčikovi priaznivcov The Reds výraz na tvári, zranenie, ktoré predchádza operácii (udeje sa o niekoľko hodín) ho zasa vyradí na niekoľko mesiacov. V lepšom prípade.

Jürgen Klopp hneď po tom, ako sa dozvedel, že jeho mladý zverenec po ošetrení prostredníctvom sociálnej siete verejnosť informoval, že zabojuje o čo najskorší návrat na trávnik, povedal, že to bol jeden z najlepších instagramových postov, aké videl. A pritom vieme, aký má Nemec nie úplne pozitívny vzťah k takýmto platformám.

„Je to jeden z tých pár instagramových príspevkov, ktoré milujem, pretože ukazuje, že Harvey (Elliott) už nepociťuje takú extrémnu bolesť, čo je bezpochyby skvelá správa.“

53-ročný rodák zo Stutgartu ale skúsene dodal, že až ďalšie vyšetrenia a celkovo dohľadná budúcnosť ukáže, ako na tom Elliott vlastne je. Ako som už spomenul vyššie, mladý talent sa operácii nevyhne. Žiaľ.

Harvey Elliott. (foto: Twitter)

Veľké srdce Harveyho Elliotta

O veľkosti mladíka a ľudí (vrátane rodiny), ktorých okolo seba má, svedčia hneď 2 veci, ktoré by sa dali zhrnúť do jednej, pomerne klišé vety – Harvey Liverpool FC miluje, bol v mladosti jeho fanúšikom a teraz žije svoj veľký sen.

A teraz k dvojici príkladov.

Prvým je darček v podobe dresu, ktorý Harvey venoval mladému (cca 11 či 12-ročnému chalanovi) fanúšikovi, ktorý si v deň zápasu Liverpoolu v Leedsi zlomil ruku a ocitol sa v nemocnici pár lôžok vedľa samotného Elliotta.

Ten mohol riešiť seba, vlastné zranenie, bolesť, ale ukázal veľmi veľký charakter. Na 18-ročného chalana len obyčajné, ale za to veľavravné VAU.

No a druhým príkladom je to, ako ex-futbalista QPR a Fulhamu zareagoval na masívnu podporu priaznivcov LFC.

„Som, samozrejme, absolútne zničený tým, čo sa mi prihodilo v Leedsi, čo ale dokonale prevalcovala láska a podpora, ktorá sa mi naprieč futbalovým svetom dostala od fanúšikov. Veľká vďaka každému, kto poslal povzbudzujúcu správu mne i mojej rodine, neskutočne veľa to znamená.“

Talentovaný futbalista pokračuje: „Takisto obrovské ďakujem patrí všetkým na Elland Road, resp. reakcie, ktorej sa mi bezprostredne po zranení dostalo. Aktuálne som už absolútne sústredený na rekonvalescenciu, pričom verím, že sa môj návrat na trávniky udeje v najskoršom možnom čase. Viem, že mám od liverpoolskej komunity neskutočnú podporu, za pomoci ktorej cez tieto neľahké časy prejdem.“

Harvey Elliott, ktorý od malička fandil The Reds a pôsobenie v tíme z Anfieldu je naplnením jeho túžob, vzápätí dodáva:

Podpora priaznivcov LFC pre mňa znamená všetko. Som jeden z vás a už sa nemôžem dočkať, ako sa vrátim rýchlejší, lepšie pripavený a silnejší, aby som mohol pomôcť tímu.