Blog: Na Kope sa rodia sny! (Liverpool FC – Tottenham Hotspur 4:3)

13
2243

94. minúta, loptu si zobral Jota a skóroval. V poslednej možnej chvíli. A ja som stál na tribúne Kop.

Šialený záver na Anfielde. LFC pustil 3-gólové vedenie, Tottenham ale v 94. min položil Jota!

1996 – 2023

V roku 1996 som sa pozeral prvýkrát futbal. V tom čase som sa zamiloval do anglickej reprezentácie, imponoval mi brčkavý chalan z mesta Beatles Steve McManaman. Jeho meno som nevedel ani vysloviť a už vôbec som sa nezamýšľal nad tým, že by som niekedy šiel do Liverpoolu. V tom čase som mal 10 rokov a vôbec som nepochopil vete, že na Kope sa rodia sny. (A nevedel som ani to, čo sa myslí tým slovom KOP).

V roku 2018 som sa dostal do Liverpoolu po prvýkrát. Najprv sme s Palim vysvetlili Indovi v bistre, že vieme, že Guinness nie je poľské pivo a potom nás vietor oplieskal, kde sa len dalo. Liverpool nad Newcastlom vyhral a všetko ostatné je len minulosť. (Aj naše majstrovanie radiátora.)

V roku 2022 sme si s Palim povedali, že pôjdeme do mesta Beatles opäť. Potešilo ma, že letí lietadlo priamo z Košíc, a tak som šiel. Prvé prekvapenie bolo, že budeme na tribúne Kop. A to som ešte v lietadle netušil, aký sen sa zrodí.

Do Liverpoolu som prišiel v sobotu 29.4. V nedeľu sme sa s Palim potúlali po meste. A potom prišla cesta na Anfield.

Kop doslova vybuchol

Na Anfielde pribudla socha Boba Paisleyho. Pri kontrole lístkov mi chlapík povedal „Enjoy“ a zrazu stojíme na Kope. Prvá šanca, Curtis Jones 1:0. O pár minút na to 2:0! Penalta 3:0! Ako to však chodí, Liverpool dokázal pustiť Spurs na 3:3 a ja som si hovoril, takto pokaziť zápas.

A potom to prišlo. Alisson Becker vykopol, lopta sa dostala k Jotovi a on v šestnástke strieľa na bránu a gól! 4:3! Prišlo absolútne opustenie všetkých zmyslov! Tribúna sa triasla, štadión skoro vybuchol a ľudia tomu doslova neverili, čo sa stalo.

Jota skóroval na 4:3 a ja som stál na tribúne Kop! Neskutočné a úžasné! Absolútne som sa opustil! Zrazu mi nevadilo nič! Len som tam kričal, tešil sa. Veď zažiť na najstaršej liverpoolskej tribúne víťazný gól na konci stretnutia! Fascinujúce!

Jurgen Klopp to dokázal. Odkedy je trénerom v Liverpoole, ukázal mi, ako chutí vášeň. Doslova sa niečoho opustiť. Venovať tomu energiu, silu a úplne sa niečomu takému sa oddať! Je úžasné, keď sa človek niečomu doslova zasvätí, keď si ho to podmaní.

Zápas skončil a ja som sa pozeral, ako celý štadión odchádza preč. Chvíľu som ostal a zasnene si predstavoval ako kedysi Shankly, Paisley, ale aj Kenny Dalglish dokázali to, čo Klopp dokázal so mnou v 94. minúte.