Liverpool se na oběd utkal s Burnley. Jeho dominance tak pomohla k povinné výhře 2:0 a Reds tak zaznamenali i první domácí výhru v nové sezóně před plným Anfieldem.

Premier League 21/22 (21.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Burnley FC 2:0 (1:0)


góly: 18. Jota (Tsimikas), 69. Mané (Alexander-Arnold)
ŽK:
ČK:
rozhodca: Mike Dean
TV: Premier Sport (CZ)
streams: livetv, totalsportek

LFC zostavy

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas (90.+2 J. Gomez), H. Elliott, J. Henderson, N. Keïta (81. Thiago), Salah, Jota (81. Firmino), Mané

lavička: Adrián, Kelleher - Konaté, Thiago, Firmino, J. Gomez, C. Jones, Minamino, Robertson

BFC zostavy

Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor, Guðmundsson (80. Pieters), Brownhill, J. Cork, D. McNeil, A. Barnes, Ch. Wood (74. J. Rodriguez)

lavička: Hennessey, W. Norris - Thomas, N. Collins, Pieters, Bardsley, J. Rodriguez, Richardson, Dodgson

Výborná hra obrany a dominance záložní řady přispěla ke zvýšení seběvědomí na další zápas proti Chelsea (28.8. od 18.30).

I. polčas

Liverpool podchytil poločas hned od začátku zápasu a první čtvrthodina hry byla v čistě jeho režii. V 17. minutě se do slibné šance dostalo i Burnley, ale z následného protiútoku se v 18. minutě Reds z výborného centru Tsimikase do vápna mohl radovat z gólu Diogo Jota.

V prvním poločase také úřadoval VAR, který odvolal gól Salahovi, který se po přihrávce do vápna od Elliota ocitl v ofsajdu.

Do konce poločasu už se moc zajimavého neudělo a tak se oba týmy odebraly do šaten za stavu 1:0.

Obrázek

II. polčas

Druhý poločas mohl mít katastrofální start pro LFC. Burnley se chvíli v 46.minutě radovalo z vyrovnávající branky, ale útočící hráči se nacházeli v ofsajdu.

V 67. minutě se Anfield dočkal druhého gólu do sítě Burnley. Akce, která začala skvělým centrem van Dijka na Elliotta pokračovala skvělou souhrou Harveyho a Alexandra Arnolda. Poslední zmíněný pak vyslal do šance Maného, který se v gólové šanci nemýlil a zvýšil na 2:0.

Obrázek

Do konce zápasu se již nic neudálo a výsledek tak zůstal stejný.

  1. Další čisté konto
  2. Výborný zápas pro Eliotta
  3. Diogo Jota znovu skóroval
  4. V některých situacích nejistá domácí obrana
  5. Další důležité vítězství

Alisson (8) - Zejména v prvním poločase se ukázal s několika kvalitními zákroky a z jednoho pak vznikla gólová akce. Další čisté konto. Výborně.

Alexander-Arnold (8) - Trent stejně jako celá obrana dnes hodnocená známkou 8. Stejně jako Tsimikas se snažil podmanit si svojí stranu a to se mu povedlo na výbornou.

Matip (8) - Spolu s Virgilem dnes jasně dominující obranná dvojice. Výborné postavení a komunikace přinesla další čisté konto.

van Dijk (8) - Jasná stoperská jednička a vypadá to, jako by ho zotavené zranění vůbec nelimitovalo. Ve vzduchu výborný a při rohových kopech v obraně i v útoku dominující.

Tsimikas (8) - V porovnání zápasu s Norwichem se tady Tsimikas ukázal v ještě lepší herní pohodě. Potvrdil to také skvělým centrem na hlavu Joty. Jeho strana dnes byla jasně v jeho režii.

H. Elliott (9) - Harvey za mě dnes hráč zápasu. Výborně se chopil příležitosti a myslím, že se ukázal v dobrém světle. U druhé branky s chladnou hlavou založil druhou část akce.

J. Henderson (8) -Hendo dneska byl na hřišti hlavně podržet míč ve středu hřiště a bránit ho oproti tvrdé hře Burnley. Za mě bez výhrad.

N. Keïta (8) - I Naby si ode mě dnes zaslouží toto hodnocení. První i druhý poločas hrál s chladnou hlavou a snažil se směrem dopředu často vymýšlet zajímavé akce. Dnes byla celá záloha hezky sehraná.

Salah (8) - Gólově se dnes neprosadil, přesto ho bylo plno po celý zápas. Hrál týmově a snažil se až do posledních vteřin.

Jota (8) - Diogo otevřel skóre zápasu a splnil úkol, se kterým na hřiště vstupoval. Byl aktivní a stahoval na sebe často hráče a vytvářel prostor.

Mané (8) - Dnes přišla gólová oslava i na Sadia. Celý zápas bylo vidět, jak moc se chce střelecky prosadit. Vstřelil uklidňující branku.


Firmino (Nehodnocen)

Thiago (Nehodnocen)

J. Gomez (Nehodnocen)

Za mě dnes hráčem zápasu Harvey Elliott

Obrázek

https://twitter.com/AnfieldWatch/status/1429048906994827268

Obrázek

Obrázek

https://twitter.com/i/status/1429065551331069952

pozn. taby zaujalo, hodnotenie a hráč zápasu písal MengiCZE