Na vyprodaném Anfieldu zvítězil favorit. Reds vyhráli nad Burnley o dvě branky

47
3838

Liverpool se na oběd utkal s Burnley. Jeho dominance tak pomohla k povinné výhře 2:0 a Reds tak zaznamenali i první domácí výhru v nové sezóně před plným Anfieldem.

Premier League 21/22 (21.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Burnley FC 2:0 (1:0)

góly: 18. Jota (Tsimikas), 69. Mané (Alexander-Arnold)
ŽK:
ČK:
rozhodca: Mike Dean
TV: Premier Sport (CZ)
streams: livetv, totalsportek

LFC zostavy

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas (90.+2 J. Gomez), H. Elliott, J. Henderson, N. Keïta (81. Thiago), Salah, Jota (81. Firmino), Mané

lavička: Adrián, Kelleher - Konaté, Thiago, Firmino, J. Gomez, C. Jones, Minamino, Robertson

BFC zostavy

Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor, Guðmundsson (80. Pieters), Brownhill, J. Cork, D. McNeil, A. Barnes, Ch. Wood (74. J. Rodriguez)

lavička: Hennessey, W. Norris - Thomas, N. Collins, Pieters, Bardsley, J. Rodriguez, Richardson, Dodgson

Výborná hra obrany a dominance záložní řady přispěla ke zvýšení seběvědomí na další zápas proti Chelsea (28.8. od 18.30).

I. polčas

Liverpool podchytil poločas hned od začátku zápasu a první čtvrthodina hry byla v čistě jeho režii. V 17. minutě se do slibné šance dostalo i Burnley, ale z následného protiútoku se v 18. minutě Reds z výborného centru Tsimikase do vápna mohl radovat z gólu Diogo Jota.

V prvním poločase také úřadoval VAR, který odvolal gól Salahovi, který se po přihrávce do vápna od Elliota ocitl v ofsajdu.

Do konce poločasu už se moc zajimavého neudělo a tak se oba týmy odebraly do šaten za stavu 1:0.

Obrázek

II. polčas

Druhý poločas mohl mít katastrofální start pro LFC. Burnley se chvíli v 46.minutě radovalo z vyrovnávající branky, ale útočící hráči se nacházeli v ofsajdu.

V 67. minutě se Anfield dočkal druhého gólu do sítě Burnley. Akce, která začala skvělým centrem van Dijka na Elliotta pokračovala skvělou souhrou Harveyho a Alexandra Arnolda. Poslední zmíněný pak vyslal do šance Maného, který se v gólové šanci nemýlil a zvýšil na 2:0.