Stats pred zápasom: S Chelsea máme zaujímavú históriu

10
2037

Cez víkend (28.8.) čaká Premier League šláger 3. kola, súboj posledného víťaza Ligy majstrov z majstrom Anglicka zo sezóny 2019/20. Poďme na stats, poďme do histórie.

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s naším ďalším súperom Chelsea FC od svojej prvej sezóny v Premier League 2015/2016 doteraz už 12- krát.

Bilancia celkovo: 12 zápasov, z toho 6 výhry, 4 remízy, 2 prehry skóre 20:12, úspešnosť 61%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 1 prehra skóre 10:7, úspešnosť 50%.
  • Bilancia vonku: 6 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 1 prehra skóre 10:5, úspešnosť 72%.
  • Bilancia 1. polčasu: 12 zápasov, 3 výhry, 4 remízy, 5 prehier skóre 8:7, úspešnosť 36%.
  • Bilancia 2.polčasu: 12 zápasov, 6 výhier, 4 remízy, 2 prehry skóre 12:5, úspešnosť 61%.

Zaujímavosťou: všetky štyri remízy skončili zhodným výsledkom 1:1 a obidve prehry 0:1. Zhoda je aj v bilancii celkovej a 2. polčasu.

20 gólov strelených si rozdelilo 12 hráčov LFC. Najviac ich strelil Sadio Mané – 3 góly. Po 2 razy sa presadili Salah, Firmino, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Coutinho a Christian Benteke. Jeden presný zásah zaznamenali Keïta, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Sturridge a Dejan Lovren.

Asistencie na gól: po 2 razy to boli Andrew Robertson, Salah a Firmino, po jednej asistencii má J. Henderson, van Dijk, Alexander-Arnold, Oxlade-Chamberlain, Coutinho, Benteke, Shaqiri a Jordon Ibe.

Z toho vyplýva, že góly aj prihrávky na gól sú v súbojoch pod Kloppom proti Chelsea rovnomerne rozložené na viacerých hráčov.

Žlté karty: v týchto 12 stretnutiach inkasovalo až 13 hráčov The Reds.

Najviac videl ŽK James Milner 4- krát, 2 razy to boli Emre Can a Lucas Leiva, po jednej majú J. Henderson, Fabinho, Alexander-Arnold, Salah, Mané, J. Gomez, Coutinho, Ch. Benteke, Clyne a Kolo Touré.

Červená karta: na strane LFC bez karty, u The Blues ju inkasoval jediný Christensen.

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch s Chelsea:

• neuznané góly systémom VAR: boli tri, všetky na strane nášho súpera. Neuznané góly Wernera, Mounta a Azpilicuetu boli z ofsajdu.
  • nepremenené penalty: obidve na strane Chelsey, prvú nepremenil Diego Costa vonku na Anfielde v sezóne 2016/17 za nerozhodného stavu 1:1, tú druhú Jorginho v 2020/21 doma, ktorá nemohla ovplyvniť víťazstvo LFC v pomere 2:0.
  • strelené góly ako striedajúci hráči: Oxlade-Chamberlain doma v sezóne 2019/20 po 5 minútach na ihrisku; Daniel Sturridge vonku  v 2018/19 po 3 minútach na ihrisku, čím znamenal cennú remízu na Stamford Bridge. A do tretice to bol Christian Benteke, ktorý doma v prvej sezóne Kloppa strelil v 92. min. nastaveného  času gól znamenajúci opäť remízu 1:1. A znova ešte raz Ch. Benteke v tej istej sezóne 2015/16 vonku skóroval poisťovacím gólom na 3:1. Opravdový žolík manažéra LFC v jednej sezóne proti tímu z Londýna.
  • James Milner bol jediný hráč LFC, ktorý bol zainteresovaný vo všetkých 12 zápasoch (7 v základe a v 5 naskočil z lavičky).

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bránke sa objavili až 5-krát Alisson Becker a Simon Mignolet. Po jednom zápase odchytali Adrián a Loris Karius.

Z nich si udržal čisté konto iba Alisson a to v 2 stretnutiach.

Do obrany postavil Klopp v 7 zápasoch Trenta Alexandra-Arnold a Andrewa Robertsona, 6x van Dijka, 5 razy to boli Matip a Nathaniel Clyne. 4-krát nastúpil Lovren, 3 stretnutia absolvovali J. Gomez a A. Moreno. Po jednom dueli majú na konte Kabak, Klavan, M. Sakho, K.Touré a Martin Škrteľ.

Do zálohy poslal manažér LFC najčastejšie 8-krát Georginia Wijnalduma, 7 zápasov má Milner a J. Henderson. Brazílčania Fabinho a Coutinho odohrali 5 duelov, Lallana 4 razy, potom Keïta a Emre Can boli v hre 3x. V jednom stretnutí nastúpili Thiago Alcantara, Curtis Jones, Oxlade-Chamberlain a Lucas Leiva.

Útok bol zložený hlavne zo stabilného trojzáprahu (Salah – Firmino – Mané), z ktorého nastúpil Roberto Firmino 10-krát, Mané a Salah majú po 8 zápasov. V 3 stretnutiach sa objavil od začiatku Sturridge.

Ako striedajúci hráči sa na ihrisko dostalo v zápasoch proti CFC až 24 futbalistov The Reds. Najčastejšie menil spoluhráča James Milner 5-krát. Origi v 3 dueloch, po 2 razy to boli Minamino, Oxlade-Chamberlain, Mané, Shaqiri, Wijnaldum, Lallana a Ch. Benteke. V jednom stretnutí sa objavili Keïta, J. Gomez, Jota, Thiago Alcantara, Ibe, Curtis Jones, J.Henderson, Solanke, Lovren, Sturridge, Sheyi Ojo, K. Stewart, A. Moreno, Lucas Leiva a Joe Allen.

Rozhodcovia: Na zápas s rivalom zo Stamford Bridge bol najčatejšie delegovaný ako hlavný Michael Oliver 4-krát. Marriner a už

Bývalý rozhodca Mark Clattenburg po 2 razy. V jednom stretnutí si zapískali Atkinson, Taylor a Paul Tierney.

Kloppova  bilancia v 3.kole od sezóny 2016-2017:

Šéf lavičky LFC viedol  v 5 zápasoch 3. kola novej sezóny PL. Postupne prišla najprv remíza vonku Tottenham 1:1, a potom 4 domáce výhry, keď sme postupne porazili Arsenal 4:0, Brighton 1:0, znovu Arsenal 3:1 a do tretice sme v minulej sezóne zdolali Arsenal opäť 3:1. Z toho je jasné, že 3. kolo Kloppovi “chutí”.

Bolo by fajn, aby v nadchádzajúcom domácom zápase proti Chelsea FC natiahol svoju domácu sériu na 5 zápasov.

Bilancia celkovo: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza , 0 prehier  skóre 12:3, úspešnosť 86 %.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 4 výhry, skóre 11:2, úspešnosť 100%.
  • Bilancia vonku: 1 zápas, 1 remíza, skóre 1:1, úspešnosť 33%.
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 5 výhry, skóre 7:1, úspešnosť 100%.
  • Bilancia 2. polčasu: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra skóre 5:2, úspešnosť 66%.

Z týchto bilancií vyplýva, že doma a 1. polčas bol plne v réžii The Reds.

Pod Kloppom dali hráči LFC v 3. kole slušných 12 gólov, i keď na 1. kolo to nestačilo – 19 presných zásahov.

Strelených 12 gólov si rozdelilo až 8 hráčov.  Najviac dal Mohamed Salah – 4 góly (1 z 11), Mané 2 góly a po jednom góle zaznamenali Firmino, Jota, Robertson, Matip, Sturridge a Milner z penalty.

Diogo Jota a Daniel Sturridge vstrelili svoje góly ako striedajúci hráči.

Asistencie na gól: po 2 majú na svojom konte Firmino a Alexander-Arnold. Jednu nahrávku si pripísali Salah, Fabinho a Joe Gomez.

Žlté karty: po 2 ŽK inkasovali Alexander-Arnold, Mané a Lovren, jednu majú na svojom konte Fabinho, Matip, J.Henderson, J.Gomez a Coutinho.

Červená karta: pre hráčov LFC nebola udelená ani jedna.

Zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil v 3. kole celkom v 5 stretnutiach až 4 brankárov. Alisson Becker chytal v 2 dueloch, po jednom zápase majú na svojom konte Adrián, Mignolet a Karius. Pričom jedno čisté konto si udržali  Alisson a Loris Karius.

V obrane sa na 3 zápasy objavili Virgil van Dijk, Matip, J. Gomez, Alexander-Arnold a Andrew Robertson, 2 razy  to bol Lovren, jedno stretnutie absolvovali Clyne a Alberto Moreno.

V strede poľa využil Klopp vo všetkých 5 zápasoch znovu Georginia Wijnalduma, kapitán Jordan Henderson nastúpil v 3 dueloch, po 2 stretnutia majú na konte Fabinho, Keïta a Milner. V jednom súboji sa objavili Lallana a Emre Can.

Do útoku nasadil väčšinou náš hviezdny útok. Sadio Mané a Roberto Firmino nastúpili vo všetkých 5 duelov, Mohamed Salah v 4 stretnutiach. Jeden zápas hral aj Philippe Coutinho.

Pri striedaniach bolo v 3. kole sezóny použitých 11 hráčov. Po 3-krát naskočili do zápasu Milner a Sturridge. V jednom zápase boli nasadení Jota, Minamino, Matip, J.Henderson, Oxlade-Chamberlain, Origi, Grujič, Lallana, a Kevin Stewart.

Rozhodcovia: v 5 stretnutiach nám pískali 4 sudí. Dva razy to bol Pawson, po jednom zápase majú na konte Kavanagh, Madley a Taylor.

LFC v ére Priemer League (od 1992/93)

Bilancia LFC proti Chelsea FC:

Celkovo sme sa stretli v 58 zápasoch, 23 víťazných, 14 remíz, 21 prehier, skóre 73:70, úspešnosť 48 %.

• Bilancia doma: 29 zápasov, 15 výhier, 7 remíz, 7 prehier, skóre 50:33, úspešnosť 60%.
  • Bilancia vonku: 29 zápasov, 8 výhry, 7 remíz, 14 prehier, skóre 23:37, úspešnosť 35%.
  • Bilancia 1. polčasu: 58 zápasov, 15 výhier, 21 remíz, 22 prehier, skóre 38:38, úspešnosť 38%.

Z toho vyplýva, že Chelsea je náš veľký protivník. Bilanciu má každý klub omnoho lepšiu doma ako vonku. Po prestávke je LFC lepší ako v prvom polčase.

Strelci LFC 73 gólov v ére PL proti Chelsea:

Najviac sa darilo 4 strelcom z nedávnej minulosti, ktorí dali po 5 gólov. Kanonieri The Reds par-excellence Michael Owen (4 g doma + 1 g vonku), Robbie Fowler a aj Fernando Torres dali všetkých  5 gólov na Anfielde.

Kvarteto dopĺňa Patrik Berger, ktorý tiež skóroval iba doma. Hneď za nimi je Sadio Mané s 3 gólmi (1+2).

Ďalší strelci v súbojoch proti CFC sú 2-gólový a to Salah (2+0), Firmino (1+1), Alexander-Arnold (1+1), Wijnaldum (2+0), J. Henderson (1+1), Sturridge (1+1), Ch. Benteke (1+1), Coutinho (0+2), Steven Gerrard (1+1), Luis Suárez (1+1), Jamie Redknapp (2+0) a Steve McManaman (0+2).

Po jednom góle strelili doma – Keïta, Oxlade-Chamberlain, Emre Can, Daniel Agger, Jonjo Shelvey, Dirk Kuyt, Jermaine Pennant, Vladimír Šmicer, David Thompson, John Barnes, Mark Wright, Neil Ruddock, Ian Rush  a Dean Saunders.

Vonku tiež s jedným gólom  boli strelcami – Martin Škrteľ, Dejan Lovren, Glen Johnson, Maxi Rodriguez, Raúl Meirelles, Xabi Alonso, Bruno Cheyrou, Sami Hyypiä a Karl-Heinz Riedle.

Vlastné góly boli 3, všetky na Anfielde  od hráčov The Blues.

ZÁVER:

Manažér LFC Jürgen Klopp má s Chelsea viac ako pozitívnu bilanciu.

No treba dodať, že viac sa mu darí vonku ako doma. Bolo by dobre sériu 4 víťazných domácich zápasov v tretích kolách odohratých sezón natiahnuť o ďalšiu výhru, ktorá by potvrdila výborný vstup klubu do novej sezóny pred repre pauzou.