Nastanú na Anfielde „last minute“ odchody?

31
2161

Posledný deň letného prestupového okna. Udeje sa niečo v kádri LFC, alebo ideme v štandardnom móde bez očakávaní?

Prestupové okno skončí 31. augusta 2021 o polnoci  SEČ. Fanúšikovia Merseysiders sú stále v očakávaní (napriek každoročným skúsenostiam, vedúcim skôr k opaku), či sa na Anfielde objaví nejaké zvučné meno. Neaktivitu na trhu podporil nedávno aj fakt, že hráči ako Alisson, van Dijk, Fabinho, Harvey Elliott, Robertson, a najnovšie aj J. Henderson, predĺžili svoje zmluvy. Na druhej strane by však stále mohlo dôjsť k odchodu hráčov, ktorí sú na “vedľajšej koľaji”.

Prestupové leto 2021: Prinesie transfer deadline day pre LFC niečo?

Tí na okraji

Divock Origi nebol na súpiske pre ostatné dva duely PL, a to proti Burnley a Chelsea. Útočník síce vzbudil záujem “z celej Európy”, ale požiadavky Liverpoolu na približne 12 až 15 miliónov libier odstupného + jeho mzdové požiadavky sa ukázali byť neakceptovateľné.

Divock Origi (foto: thisisanfield.com)

Vzhľadom na to, že kluby stále obchodujú s faktorom “pandémia”, trh s hráčmi typu Origi sa za tú dobu zmenil. Preto ak nedôjde k rozumnej dohode, zostane minimálne do januára (zimné prestupové okno je od 1. januára do 31. januára 2022, pozn.). Naviac mu v júni 2022 končí zmluva, takže od januára bude voľným hráčom resp. bude môcť vyjednávať s akýmkoľvek záujemcom.

U Nata Phillipsa je situácia o čosi iná. Ten si počas minulej sezóny pri absencii obranných opôr urobil meno, kedže pri krste ohňom celkom uspel a na to, že mal minimum skúseností, dokázal si svoje vzadu odohrať celkom obstojne. Tým sa dostal do povedomia záujemcov, u ktorých by mal podstatne výraznejšiu minutáž, než aká sa mu predpovedá po návrate van Dijka a Matipa, plus príchod Konatého.

24-ročný zadák bol (a možno ešte aj je) predmetom záujmu Brightonu, Burnley, Southamptonu a Newcastlu. Cenovka sa pohybuje okolo 15 miliónov libier. Nutno však dodať, či sa J. Klopp nechce po minuloročnej skúsenosti s nedostatkom obrancov resp. stopérov poistiť. Najbližšie hodiny ozrejmia viac.

Loris Karius (foto: thisisanfield.com)

Brankár Loris Karius je ďalším, ktorý by mohol prispieť k doterajším 42 miliónom libier získaným z tržieb resp. predaja hráčov. Lenže pri jeho dych berúcich výkonoch, a to aj v príprave, záujemcovia určite nestoja pred Anfieldom frontu ako v Tuzexe.

Skúsená mládež z Akadémie

Sheyi Ojo má 24 rokov a očakáva sa, že po 10 rokoch v LFC odíde, pričom záujem je u klubov ako Werder Bremen, Club Brugge a Olympiakos Pireus. Liverpool však bude musieť ustúpiť od ceny 5 miliónov libier. S doterajšími viac ako 150 odohratými zápasmi, strávil Ojo letnú prípravu v U23.

Sheyi Ojo (foto: thisisanfield.com)

U Rhysa Williamsa je situácia podobná ako u Nata Phillipsa. Obaja zaskakovali počas dlhodobého výpadku trojice van Dijk, Matip a J. Gomez. Ak J. Klopp nebude chciet riskovať výpadok v obrane tak ako minulú sezónu, je predpoklad, že jeden zo spomínanej dvojice v kádri LFC pre túto sezónu ostane.

Všetko nasvedčuje tomu, že Neco Williams zostáva na Merseyside a mal by byť back-upom pre Trenta Alexandra-Arnolda. Zranenie, ktoré si v septembri vynútilo jeho odchod od reprezentácie Walesu, nie je ani zďaleka ideálne a v tejto fáze je nepravdepodobné, že by sa riešil jeho prestup.

Liverpool má v akadémii množstvo talentov, ktoré by mohli ťažiť z trvalého prestupu alebo hosťovania (Tony Gallacher a Morgan Boyes), pretože do Áčka sa nedostáva príliš veľa hráčov.

Elijah Dixon-Bonner (foto: thisisanfield.com)

Portsmouth, hrajúci League One prejavil záujem o Elijaha Dixona-Bonnera, zatiaľ čo jeho 20-ročný spoluhráč Luis Longstaff v tejto sezóne na mládežníckej úrovni ešte neodohral ani zápas.

Na druhej strane, Jake Cain by mohol ťažiť z toho, že v akadémii vyniká už niekoľko rokov, no v prvom tíme sa zúčastní občas prípravy a na výraznejšiu stopu to zatiaľ ale že vôbec nevyzerá.

Prišli

(2) Ibrahima KONATÉ (Lipsko, £36m), Bobby CLARK (Newcastle)

Odišli

(24) Vítězslav JAROŠ (St. Patrick´s, hosťovanie), Liam COYLE, Joe HARDY, Abdi SHARIF, Jack WALLS (všetci koniec zmluvy), Adam LEWIS (Livingston. hosťovanie), Georginio WIJNALDUM (koniec zmluvy, PSG), Yasser LAROUCI (koniec zmluvy), Ozan KABAK (koniec hosťovania, návrat do Schalke), Paul GLATZEL (Tranmere, hosťovanie), Kamil GRABARA (FC Kodaň, £3m), Liam MILLAR (FC Basel, £1.3m), Jakub OJRZYŃSKI (Caernarfon Town, hosťovanie), Marko GRUJIĆ (FC Porto, £10.5m), Taiwo AWONIYI (Union Berlín, £6.5m), Harry WILSON (Fulham, £12m), Leighton CLARKSON (Blackburn, hosťovanie), Ben DAVIES (Sheffield Utd, hosťovanie), Xherdan SHAQIRI (Lyon, £6m), Ben WOODBURN (Hearts, hosťovanie), Rhys WILLIAMS (Swansea City, hosťovanie), Louis LONGSTAFF (Queen´s Park, hosťovanie), Sheyi OJO (Millwall, hosťovanie), Jake CAIN (Newport, hosťovanie)

 

zdroj: thisisanfield.com