Novinky z LFC: Hendo rytierom, hráči majú nové čísla dresov, ukážu ich už v Ázii

3
2296

Posledné novinky z nášho klubu.

Je tak trochu „uhorka“. Prestupy sme stihli ešte v júni a tešíme sa aj z predĺžení zmlúv Mohameda Salaha, Joa Gomeza a Nabyho Keïtu. V tomto pre fanúšikov asi najnudnejšom období prinášame aspoň súhrn malých noviniek okolo LFC.

Ak chcete vedieť viac o našich prestupoch dozviete sa v tomto, pravidelne aktualizovanom článku.

Prestupové leto 2022: D. Núñez je náš, Origi, Mané a Minamino off. Mladíci na hosťovanie

Ázijské turné a európske prípravné zápasy

Hráči už od pondelka 4.7. zarezávajú v AXA Training centre v Kirkby. V sobotu podvečer odlietajú na ázijské turné, v rámci, ktorého sa stretnú s Crystal Palace a Manchestrom United.

Do Thajska odletí kompletný káder hráčov. Niektorí hráči, ktorí mali dlhšie dovolenky, pricestujú priamo do Thajska a až tam absolvujú predsezónne kondičné testy. To bude mať vplyv aj na zostavy v obidvoch prípravných zápasoch. Predpokladá sa, že šancu v nich dostanú hlavne mladí a v minulej sezóne menej využívaní hráči.

Nosní hráči ako Alisson, van Dijk, Robertson, Alexander-Arnold, Thiago A., Fabinho, Salah, Diogo Jota a Darwin Núñez nastúpia na cca 10-15 minútové úseky zápasov.

Program prípravy:

4. júl – začiatok prípravy v AXA Training centre

9. júl – odlet na Ázijské turné

11. júl – tréning pre verejnosť v Bangkoku

12. júl –  zápas s Manchestrom United (priamy prenos dáva LFC TV)

14. júl – tréning pre verejnosť v Singapure

15. júl – zápas proti Crystal Palace (priamy prenos dáva LFC TV)

16. júl – návrat z Ázijského turné

21. júl – zápas proti RB Lipsko (Lipsko)

27.júl – zápas proti Red Bull Salzburg (Salzburg)

30. júl – zápas proti Manchestru City (Community Shield)

31. júl – zápas proti Racing Štrasburg (Anfield)

6. august – 1.ligové kolo proti Fulhamu (Londýn)

Zoznam 37-ich hráčov, ktorí odcestovali na prípravu do Ázie:

Brankári: Alisson, Adrián, Davies, Mrozek

Obrancovia: Van Dijk, Konaté, Matip, Gomez, N.Phillips, R. Williams, Van den Berg, Bajcetić, A.Robertson, Alexander-Arnold, Tsimikas, Chambers, Norris

Záložníci: Thiago A., Henderson, Fabinho, Milner, Keita, C.Jones, Elliott, Oxlade-Chamberlain, Morton, Clarkson, Frauendorf, Mabaya, Hill

Útočníci: Diáz, Núñez, Firmino, Salah, Jota, Carvalho, Clark

Čísla, čísla, čísla

Noví hráči musia dostať čísla, ale číslo na drese menil aj Harvey Elliott. Pôvodnú 67-ku zamenil za voľnú 19-ku.

Harvey Elliott s novým číslom na drese. Foto: Twitter

Nová posila na pravého beka Calvin Ramsay bude obliekať dres s číslom 22, Darwin Núñez číslo 27 a Fábio Carvalho si vybral číslo 28, teda to, aké nosil aj vo Fulhame.

Na Anfielde sa kompletne menil trávnik

Hneď po sezóne sa začala kompletná výmena trávnika na Anfielde. Najprv sa odstránil pôvodný spolu so 60 mm vrstvou zeme. Potom naviezli novú 15 mm vrstvu substrátu.

Liverpool FC ako prvý klub vo Veľkej Británii už v roku 2017 nainštaloval na svojom štadióne drenážny systém Permavoid a vykurovanie trávnika, ktorý podporuje rast trávy a v zimných mesiacoch zabraňuje premŕzaniu trávnika. Na tento systém sa teraz položí nový hybridný koberec, ktorý pozostáva z 95% trávy a 5% z umelých vlákien.

Čerstvo položený nový hybridný trávnik na Anfielde Foto:Twitter

Nový koberec sa pohľadovo vôbec nebude líšiť od pôvodného trávnika, ale kvalitatívne bude na inej úrovni. Nové hybridné ihrisko poskytne lepšiu trvácnosť, odolnosť a zároveň výrazne skráti čas na rekultiváciu trávnika na konci sezóny.

Priemerná doba renovácie ihriska na štadiónoch s klasickým trávnikom, je sedem až osem týždňov. Inštaláciou hybridného kobercového systému klub skracuje toto obdobie na tri až štyri týždne, čím poskytuje väčšie okno príležitostí pre aktivity po sezóne, vrátane koncertov, veľkých podujatí a predsezónnych priateľských stretnutí.

Kapitán Jordan Henderson s rytierskym rádom

Prvý titul tejto sezóny získal náš kapitán. Rád britského impéria za rok 2021 mu bol odovzdaný na ceremoniáli v Buckinghamskom paláci. Ocenenie prevzal z rúk princa Williama.

Jordan Henderson obdržal Rád britského impéria Foto: Twitter

Henderson zohral významnú úlohu pri vytváraní hráčskej iniciatívy na podporu NHS (National Health Service) počas pandémie a neskôr sa stal veľvyslancom organizácie NHS Charities Together.

Druhým hráčom LFC, ktorý by mal získať MBE je James Milner. Kráľovský palác to oznámil minulý mesiac. Milner by mal získať Rád britského impéria za zásluhy na rozvoji futbalu v krajine a za charitu.

Gratulujeme!!!