Oslabená Chelsea si z Anfieldu berie cenný bod

124
4085

LFC sa v treťom kole Premier League stretol so sebavedomou Chelsea FC. The Blues otvorili skóre v 12. minúte, domáci vyrovnali koncom prvého polčasu. Zápas tak skončil 1:1.

LFC zostavy

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson (86. Tsimikas), J. Henderson (75. Thiago), Fabinho, H. Elliott, Salah, Mané, Firmino (43. Jota)

lavička: Kelleher - I. Konaté, Thiago, Keïta, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Tsimikas, Jota

CFC zostavy

Mendy - Azpilicueta, A. Christensen, Rüdiger, R. James, Jorginho (87. Chalobah), Kanté (46. Kovacić), M. Alonso, Mount, Havertz (46. T. Silva), Lukaku

lavička: Arrizabalaga - T. Silva, Loftus-Cheek, Werner, Kovacić, Hudson-Odoi, Chalobah, Chilwell, Ziyech

V druhom polčase LFC nevyužil oslabenú Chelsea, ktorá hrala v desiatich. Body si teda oba tímy podelili. Ďalší zápas nás čaká až po repre pauze 12.septembra na ihrisku Leedsu United. Výkop je o 17:30.

I. polčas

Liverpool začal proti Chelsea aktívne od začiatku. Prvú šancu mal už v 4. minúte Elliott, ale netrafil bránu. O pár minút neskôr sa ocitol pred bránou hostí J. Henderson, ale jeho prihrávka nenašla adresáta. V 12. minúte ožili hostia a po rohovom kope Havertz hlavičkou otvoril skóre.

Vstrelený gól priniesol psychickú výhodu The Blues, a tak sa zaparkovali do obrany. Liverpool mal územnú prevahu, ale nič nevyprodukoval. Výnimkou bola 36. minúta, keď Elliott prekopol bránu.

Dráma sa udiala v nadstavenom čase. Po rohovom kope domácich sa hosťujúci Reece James zahral na hokejovú legendu New York Rangers, Henrika Lundqvista. Celým telom sa snažil vykryť priestor v bráne a rukou zastavil loptu na bránkovej čiare. Trest prišiel okamžite. Potvrdenie od VAR, úmysel, červená karta a Salah z penalty vyrovnal. Protestujúci hráči Chelsea ešte obdržali žlté karty a tým sa 1.polčas skončil.

II. polčas

Začiatkom druhého polčasu začali hráči LFC aktívne a vyvinuli na Chelsea tlak. V 51. minúte Salah našiel pekne Jotu, ale jeho hlavička šla nad bránu. Hneď o minútu na to van Dijk skúšal strieľať, ale Mendy vyrazil. Šancu mal aj Jordan Henderson, ktorý vystrelil, ale netrafil bránu. Mendyho potrápili aj strely Fabinha v 59. minúte a Robertsona v 60. minúte, so všetkými si však poradil. Futbalisti Chelsea občas skúsili nejaký break, ale našťastie nič vážne neohrozilo Alissona.

Posledných 20 minút pripomínalo prvý polčas, kde sa Liverpool snažil, ale stroskotal na kompaktnej obrane Chelsea. Až v 85. minúte vystrelil Trent Alexander-Arnold a v 88. minúte bol pred bránou Mané, ale Mendy si poradil.