Pomôž s lfc1892.net, lebo SAMO sa to nespraví. Na pohlaví nezáleží, hľadám ochotného parťáka, na ktorého sa dá spoľahnúť

46
1753

Fanúšikovský portál lfc1892.net je (podľa mňa) na rozcestí. Buď bude aspoň takýto (ak nie lepší), alebo spadne. Možno výrazne. A záleží len od vás čitateľov, fanúšikov LFC, kde sa pri páde zastaví a či vôbec.

Nikdy som nebol príliš korektný, keď teda prišlo na poukazovanie na to, či ono, čo sa vymyká z rámca logiky i povahy veci. Preto sa príliš nekamarátim s tými, ktorých Dunning i Kruger pevne držia v objatí, preto zavše strašne dlho, rozsiahlo a otravne vysvetľujem. Preto sa držím Kloppovho “futbal nie je ani zďaleka najdôležitejšia vec na svete”.

Príde na psa mráz, hovorí sa (najmä v lete;), a tak teraz ako cynik, ktorý iróniu používa takmer stále, ale aj ten (nechválim sa, pretože si nemyslím, že je čím), čo weby o LFC robí nepretržite od doby, kedy do Česka a na Slovenska prišiel internet, si trúfnem apelovať na tých, ktorým tu aspoň sčasti na tomto celom záleží.

Aj napriek všeobecne rozšírenej lenivosti a mampičizmu si aktuálne dovolím povedať, že mať okolo seba, v redakčnom tíme viac ľudí, takých, ktorí to nezabalia, keď sa im nechce, alebo LFC hrá na dve veci, tak sa práca prerozdelí a aspoň v nejakej forme odznie presvedčenie, že sa lfc1892.net sa spraví sám. Úprimne, to ani silnejšou pravou rukou.

A tak hľadám do tímu ochotných fans, ktorí vedia poskladať pár gramaticky a ako tak štylisticky správnych viet do súvislého textu, takých, ktorí majú aspoň základnú zručnosť s grafickými editormi, ale pokojne aj šikovnejších. Hlavne ale ochotných a vytrvalých.

Práca na takomto webe je bez finančného ohodnotenia, je na úkor vlastného času, je pre zanietencov, pre tých, čo sú ochotní vytrvať. Jemné zasnívanie sa – keby nás bolo takých v tíme čo ja viem 10, tak aj práce je menej.


POŽIADAVKY
- ochota
- vytrvalosť
- samozrejme LFC ako záľuba, pokojne aj ako vášeň či láska
- aspoň základné PC a internet znalosti, ak si na tom o level vyššie, 
budem ťa uznávať;
- vedieť písať aspoň na úrovni priemerného školáka na II. stupni 
(vedieť si stiahnuť/orezať fotku, prípadne čo to v grafickom editore, 
ak dokonca robiť s videami, nebodaj niečo funkčné naprogramovať, 
tak potom obrovský klobúk dole a okamžite socha z piesku;)
- lojálnosť

Momentálne sme však v stave, kedy sa zasnívaná myseľ pomaly, ale isto spamätáva z directu, ktorý jej priamo na kokos uštedrila niekedy fakt nepríjemná realita. Ale k veci.

Pred pár mesiacmi bola vízia vytvoriť komunitu fans The Reds, ponúknuť im čo najkvalitnejší web, fanclub i sprievodné akcie ako bonus. Počas májového zrazu (akokoľvek boli tí, čo sa ho zúčastnili nanajvýš fajn a patrí im vďaka aj jasný obdiv, že prišli) som ale dokonale vytriezvel, dokonca dospel do bodu, kedy sa pýtam, či má vôbec zmysel niečo pre túto konkrétnu skupinu ľudí robiť. Pre tých, ktorým by asi fakt stačil 1 článok ročne, pod ním zapnutá diskusia a here we go, ako dnes s obľubou na pravidelnej báze svoje správy potvrdzuje istý taliansky influencer, ktorého majú hlboko v srdci desiatky tisíc fans po celom svete.

Pred vyše 2 rokmi sme liverpoolsky.net a lfcway.com zlúčili z troch jasných dôvodov: 1./ spojiť komunitu, 2./ odbúrať nezmysel mať pre tú istú societu viac ako 1 web, pretože je to nanajvýš zbytočné, 3./ a v neposlednom rade mať pre potreby aktualizácie webu a prípadných sprievodných akcií viac aktívnych ľudí.

To sa, žiaľ, skôr nestalo ako stalo (okej, nejaký podiel viny na tom celom priznávam), z predpokladaného 9-členného tímu bol takmer okamžite 5-členný, v realite to ale bolo skôr o 2 celých ľuďoch. Teda nechám sa presvedčiť aj na číslo 2 a pol, aby som nebol až taký zlý.

Daruj 4 €

Daruj 100 Kč

Príčiny tohto stavu chápem nasledovne:

1. Sme v lfc1892.net tíme dospelí ľudia, niektorí majú rodiny s malými deťmi, milión povinností, niekto má viac ako jednu prácu a ako som na začiatku parafrázoval Kloppa, futbal, Liverpool tobôž tento web nie je ani omylom najdôležitejší na svete.

2. Počas stoviek diskusných príspevkov boli moje reakcie (teraz myslím tie, za ktoré mám prívlastok arogantný pablb, čo musí mať vždy pravdu) veľakrát priame a zároveň ironizujúce tie posty, z ktorých priam kričala hlúposť – ako niektorí viete, bytostne ju nemám rád. A práve tam niekde je aj základ mojej povahy – nemám problém pomenovať veci, mnohých mentálnych atlétov či nástenkárov môjho fanclubu ale prekvapí, keď poviem, že ani si chybu priznať. Nevadí. Tí, čo ma poznajú, vedia, zvyšok si aspoň idú svoje, takže win-win situácia.

A mne vlastnú iróniu, blbé vtipy, priamosť, expresívne vyjadrovanie sa, +/- nekonvenčne spájané slová do viet, ktorých význam nemusí dopnúť hneď, alergiu na naditerpretácie, domýšľanie si a pod. som, lebo mi je to vlastné, aplikoval aj na chalanov z redakcie. Síce z môjho pohľadu bez zrejmého povyšovania sa, dnes však chápem, že nie každý musí byť taká emocionálna mraznička, ako som ja a iného sa zasa dotkne aj to, keď mu povieš, že hlavné mesto Slovenska je Bratislava a nie Bánovce nad Bebravou.

No a do toho moje, v týchto amatérskych podmienkach až prílišné lipnutie na tom mať čo najlepší web, +/- nemiestny dôraz na gramatiku, na to, že príšerné metaforické klišé ako z wécka Marcla Merčiaka, keď má chvíľku sám pre seba, nie je namieste, že za nadpisom sa nedáva bodka, že všetky prídavné mená majú v množnom čísle na konci mäkké í, akokoľvek maskulínne pôsobia, že pri spomenutí spojenia Betis Sevilla by si pokojne mohol dostať od priaznivca Realu Betis po papuli, že je nutnosť poznať, ako sa volajú liverpoolski hráči aj keď je napokon jedno, či je to Šalah, McAlister, Firminho alebo Ňuňéz, že článok musí vyzerať esteticky, zároveň musí byť funkčný, že v ňom majú byť podnadpisy, fotky/videá, oddelené odstavce istej dĺžky, na to, že keď si hovoríme, aký máme super web, tak nech aj super je, atď., atď.

Kto dočítal až do tohto bodu a už si aj niečo o webe a jeho reáliách pomyslel, tak len dodatok, že ten sa aktuálne nerozpadá. Teda aspoň myslím. Popbob oživil fanclub, Steve3465 robí (konečne po 2 rokoch už sám) stats články, Pedro tradičnú Tipovačku, niet pochýb, že marsur a Fabio (infoboxy sa tiež nespravia samé) sú tiež schopní prispieť, zaskočiť, Komi sa teraz pred krátkym časom prihlásil, že pomôže so sociálnymi sieťami, čo je super.

Odo mňa za to obrovská vďaka. Lebo viem, že každý z menovaných má toho v pracovnom i súkromnom živote viac ako veľa.

Prečo sa mi to ale máli? Nech to teraz nevyznie ako honkanie si v priamom prenose, ale fakt by som si prial, aby tu bol niekto ďalší, ako som ja, kto sa nevyhovára, ale urobí. Ako Tibis a Živís svojho času na prvom CZ/SK webe, ako Ondřej Myska o krátky čas na to, ako Divočák, ako ardno01, jaymz, Barrish, KOnev, Lestat, Živel, Švandik, Dante, Mengi, Xabi18, Steeler a ďalší, na ktorých som (ospravedlňujem sa za to) zabudol. Jasné, som realista, je to aktuálne presne naopak. Lenže otázka – musí to tak byť?

A ďalšia – potrebujeme v dnešnej dobe takýto web? Potrebuje ho SK/CZ komunita?

Ak áno, musí byť na dennej či obdennej báze aktualizovaný? Nestačila by fakt len diskusia?

+ Čo si ty konkrétne ochotný/á urobiť, aby web existoval, aby bol živým miestom?

👉Za feedback budem rád, snáď nebude taký na spôsob mám v paži, ako ten predzrazový. Ak sa teda aspoň niektorí viete v tomto čase baviť aj o niečom inom, ako o prestupových špekuláciách, či o tom, ako je LFC riadený amatérmi, pokojne sa vyjadrite v komentároch.

Na záver ešte dodám, že mám nekonečnu sa blížiacu trpezlivosť, takže, ak niečo nebudeš vedieť, naučím ťa to (ak to samozrejme budem sám vedieť), naučím ťa, ako robiť web, čo je spravodajský článok, navediem, ako sa píšu blogy, ako orezať fotku, ako so sociálnymi sieťami. Pomyselná rukavica je hodená (klišé, aby som vyhovel aj takto orientovaným čitateľom), tak ju pokojne zdvihni.;)

Ešte raz, lfc1892.net nateraz v aktuálnej podobe nekončí, predpokladám, že ešte chvíľu vládať budem, a keby som sa aj na to vybodol, čo je jedna z reálnych možností, tak okrem toho, že pár nástenkárom úsmev rozpolí ksicht na 2 časti, je skutočnosť taká, že sa istotne nájde pár jedincov (predpokladám, že aj zo súčasného tímu), ktorí ho v nejakej podobe udržia.

Tak sa poďme o tomto pobaviť, nech viem, ako v tomto ohľade na tom som, nie iba tuším.