Potvrdené! Luis Díaz je hráčom LFC. FSG prekvapila kritikov

36
4034

Kolumbijský útočník Luis Díaz je oficiálne hráčom The Reds. Ofenzívny univerzál podpísal s klubom od rieky Mersey kontrakt do 30. júna 2027. Informuje o tom liverpoolfc.com.

25-ročný útočník prestúpil do Liverpoolu z FC Porto a asi aj na prekvapenie mnohých, je pomerne nečakanou januárovou akvizíciou.

Luis Díaz sa narodil 13.1. 1997 v Barrancase a jeho celé meno znie Luis Fernando Díaz Marulanda.

Nová tvár v kádri The Reds bude nosiť dres s číslom 23. Ten naposledy obliekal Shaqiri, pred ním napr. Emre Can, Carragher či Fowler.

Kolumbijčan sa k tímu pripojí hneď, ako mu skončia repre povinnosti.

Díaz debutoval v profi futbale vo farbách Barranquilly, a to v apríli 2016. Na reprezentačnej úrovni sa predstavil vo výberoch Kolumbie do 17, 18 i 20 rokov, aktuálne je stabilným členom prvého tímu.

Jeho výkonnostný progres bol pomerne rýchly a už v 2017 hráva za prvoligový kolumbijský Junior, s ktorým aj vyhral Copa Colombia. O pár mesiacov neskôr pomohol k ligovému titulu.

Odchod do Európy

Ako to už býva, nasledoval prestup na starý kontinent, konkrétne pod Pyreneje, keď sa upísal úspešnému portugalskému klubu FC Porto.

V prvej sezóne v drese „drakov“ strelil 14 gólov, skúsil si, aké je to hrať v Champions i Europa League. Na konci ročníka sa tešil z titulu v Primeira Lige i v Portugalskom pohári.

A to už bol pravidelne sledovaný skautmi najlepších klubov sveta, ktorým okrem rýchlych nôh, imponovali aj jeho technické skills, tímovosť a strelecký potenciál.

„Od malička rád strieľam góly, keď je ale spoluhráč v lepšom postavení, prihrám,“ hovorí Luis Díaz.

Na Copa América, majstrovstvách Južnej Ameriky, sa stal spoločne s Messim stal naj strelcom turnaja a dostal sa aj do jeho najlepšej jedenástky. Kolumbia obsadila bronzové tretie miesto. Navyše jeho skvostný volej do siete Brazílie bol nominovaný v ankete FIFA Puskás Award 2021.

V 21/22 vsietil za Porto v lige 14 gólov v 18 stretnutiach,  v Lige majstrov sa 2x postavil práve proti Liverpoolu.

Pravonohý útočník, ktorý hráva na ľavom krídle či ako klasická deviatka, opúšťa Porto s bilanciou 41 gólov a 19 asistencií v 125 zápasoch.