Prestupová zima 2022: L. Díaz podpísal, transfer F. Carvalha napokon stroskotal!

159
7566

Priebežný súhrn toho, ako si The Reds počínali na zimnom prestupovom trhu. (AKTUALIZOVANÉ 1.2.!!!)

Zimné prestupové okno 2022 bolo pre kluby z Premier League (ďalších anglických súťaží a Škótska) otvorené od 1.1. do 31.1. (do polnoci) 2022.

Prišli

(4) Leighton CLARKSON - Blackburn (návrat z hosťovania), Rhys WILLIAMS - Swansea (návrat z hosťovania), Víťězslav JAROŠ - St Patrick’s Athletic (návrat z hosťovania), Luis DÍAZ - FC Porto (£37.5m)

Odišli

(5) Tony GALLACHER - St Johnstone, Morgan BOYCE - Livingston, Liam HUGHES - Stalybridge Celtic (hosťovanie), Víťězslav JAROŠ - Notts County (hosťovanie), Neco WILLIAMS - Fulham (hosťovanie)

pozn. nižšie v článku je aktualizovaný PRESTUPOVÝ SÚHRN potvrdených transfer info!!!

Polnoc stredoeurópskeho času ako deadline platil pre všetky veľké ligy naprieč starým kontinentom. Z opačnej strany je výnimkou La Liga a Ligue 1, teda najvyššie súťaže Španielska a Francúzska, kde sa prestupové okno otvorilo „až“ 3.1. 2022.

Ak by sme sa pozreli na ligy, ktoré sú v rámci sveta v tzv. druhom slede, tak ruský trh odštartoval až 26.1. a končí sa 22.2., pre hráčov z najlepších súťaží je teda možnosť prestúpiť aj po transfer deadline v Premier League, La Lige, Serii A, Bundeslige a pod.

V Portugalsku je deadline 2.2., v Turecku 8.2. a napr. v Číne až 28.2.

PRESTUPOVÝ SÚHRN

1.2. (00.17) >>> N. Williams využil šancu pravidelne hrávať

Neco Williams strávi zvyšok ročníka 21/22 v druholigovom Fulhame na hosťovaní.

Neco Williams. (foto: twitter)

1.2. (00.15) >>> Carvalho napokon do LFC nejde!

Neželaný zvrat na poslednú chvíľu a F. Carvalho vo finále hráčom Merseysiders nie je.

Kluby sa dlho radili na detailoch, jedným z nich bola aj požiadavka Fulhamu, aby šikovný mladík zostal v Londýne na hosťovaní. A napokon nestihli papierovačky poslať včas, takže deal is aktuálne off.

Liverpool nám tak pripomenul prípady z minulosti, prípady Fekira, L. Rémyho či Konopljanku, kedy tiež všetko vyzeralo byť „done“ a napokon bola skutočnosť opačná.

31.1. (23.01) >>> Liverpool sa dohodol s Carvalhom

19-ročný rodený Portugalčan Fabio Carvalho je hráčom The Reds! Talentovaný ofenzívny záložník ale do konca sezóny zostáva vo Fulhame na hosťovaní.

Fabio Carvalho. (foto: Twitter)

31.1. (17.25) >>> N. Phillips opúšťa LFC

Zatiaľ len na hosťovanie, ale Nathaniel Phillips akceptoval ponuku od druhového Bournemouthu, ktorý v Championshipe ašpiruje na postup do Premier League.

Hosťovanie do konca 21/22 je predmetom dohodnutej zmluvy medzi zainteresovanými stranami.

Nathaniel Phillips. (foto: Facebook)

30.1. >>> Liverpool rokuje s mladíkom z Fulhamu

19-ročný portugalský ofenzívny záložník reprezentujúci Anglicko Fabio Carvalho aktuálne jedná s Liverpoolom o podmienkach prestupu.

Odchovanec Benficy, ktorému aktuálne v druholigovom Fulhame plynie posledný polrok platnej zmluvy, láka futbalový svet svojou coutinhovskou technikou i dravosťou, ktorá robí problémy obranám súperov.

Londýnski „chalupári“ by boli radi, keby mladík zostal do konca sezóny v klube na hosťovaní.

30.1. >>> Luis Díaz je hráčom The Reds

Liverpool sa na prestupe dohodol s kolumbijským útočníkom Luisom Díazom, ktorý prichádza z Porta.

25-ročný futbalista podpísal dlhodobý kontrakt.

Potvrdené! Luis Díaz je hráčom LFC. FSG prekvapila kritikov

28.1. >>> Jaroš do piatej ligy

20-ročný český brankár Vítězslav Jaroš sa po návrate z 9-mesačného hosťovania v írskom klube St Patrick’s Athletic, pobral na hosťovania do Notts County., ktorý hráva piatu najvyššiu anglickú súťaž.

Vítězslav Jaroš. (foto: liverpoolfc.com)

20.1. >>> Rhys Williams ukončil hosťovanie

Mladý stredný bek Rhys Williams, ktorý si v 20/21 pri opakovaných problémoch so zraneniami hráčov prvého tímu, zahral v Premier League i Lige majstrov (za áčko odohral dokopy 19 zápasov, pozn.), sa predčasne vracia z hosťovania v druholigovom tíme Swansea City.

Vysoký stopér sa vo waleskom tíme vôbec nepresadil, na konte má len 5 duelov v II. lige (Championship) a ďalšie dva v Ligovom pohári, resp. v FA Cupe.

Rhys Williams v drese druholigistu zo Swansea. (foto: Twitter)

8.1. >>> L. Hughes do 7. ligy

20-ročný golmam Liam Hughes si do konca 21/22 zahrá v tíme účastníka Northern Premier League Premier Division (7. najvyššia súťaž Anglicka) Stalybridge Celtic.

Liam Hughes. (foto: Twitter)

4.1. >>> Boyes v LFC skončil 

The Reds opúšťa mladý futbalista Morgan Boyes, ktorý sa dohodol na riadnom prestupe s Livingstonom.

Morgan Boyes. (foto: Twitter)

4.1. >>> Mladík opúšťa LFC a bude hrať doma v Škótsku

Tony Gallacher kariéru v Liverpoole nespraví. Defenzívny univerzál po 4 rokoch v LFC kývol a permanentnú ponuku St Johnstone.

Tony Gallacher. (foto: Twitter)

3.1. >>> Clarkson predčasne z hosťovania domov

Záložník Leighton Clarkson nestrávi v Blackburne celú sezónu, ako sa pôvodne predpokladalo.

Mladý futbalista sa vracia do Liverpoolu. Potvrdil to manažér Rovers Tony Mowbray.

Leighton Clarkson. (foto: Twitter)

29.12. >>> S výberom do 23 rokov trénuje kanadský tínedžer

Jakheele Marshall-Rutty je 17-ročný útočník, ktorý aktuálne hráva za Toronto.

Mladík je v ostatných dňoch na skúške v Liverpoole, konkrétne trénuje s U23.

——————————————————————–
——————————————————————–

The Reds toho veľa neočakávajú

Čo sa týka LFC, tak až na výnimky býva pod Fenway Sports Group januárové prestupové okno len do počtu.

Aj napriek tomu, že trojica Salah, Mané, N. Keïta je začiatkom roka 2022 na Africkom pohári, predpokladalo sa, že Liverpool v januári nakupovať nebude. FSG i Klopp ale nám – pochybovačom, vytrel zrak prestupom Luisa Díaza.

Špekulácií, samozrejme, je v tomto období nespočet. Je potom už len na vás, čomu budete veriť. Ja napr., čo sa prestupov týka verím do nejakej miery Fabriziovi Romanovi. Taliansky expert má pomerne slušné prestupové info. A slušné v tomto prípade znamená tak na úrovni 20%, čo je výborné číslo. V porovnaní s BBC (pod 10%), Sky Sports (7-8%), Daily Mailom (jemne nad 10%), Liverpool Echom (7%) celkom isto.

Liverpool Echo má kvalitné info na úrovni „môžem im veriť“ len, čo sa týka juniorky. Pri áčku je neskutočne mimo. Rovnako tak clickbaitový odpad ako goal.com, alebo momentálne preferovaný The Athletic, kde hrá prím starý-známy James „Jimbo“ Pearce, ex-redaktor Liverpool Echa, ktorý napr. pred rokom a pol všemožne popieral, že by LFC mal záujem o Thiaga A., aby neskôr po Španielovom prestupe vyznel už po niekoľkýkrát ako poriadny pako.

Holt, Bascombe, Joyce, spomenutý Pearce, Maddock, Gorst, Di Marzio a pod., nemajú po nástupe Kloppa do LFC info, ako mali za Rodgersa. A to z jediného dôvodu, Nemec si nepúšťa hubu na špacír ako svojho času aktuálny manažér Leicestru.

Ale ako vravím, nech každý z vás verí čomu len chce. Aj tomu, že hlavné mesto Slovenska je Zázrivá a že na Facebooku sa za 20 min dá dohnať všetko to, čo lekári či vedci študovali dlhé roky. Len potom nie je namieste sa čudovať, keď je takýto jednotlivec konfrontovaný realitou. A tá ho pokojne môže vykresliť v negatívnych kontúrach (ako hlupáka, po lopate povedané).

Rýchla téma: Prečo neveriť novinárom pri transfer témach

Previous articlePotvrdené! Luis Díaz je hráčom LFC. FSG prekvapila kritikov
Next articleAko hodnotíte prestupovú zimu 2022? Alebo vytrela zlá, zlá FSG fans zrak?
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net