Priebežný súhrn toho, ako si The Reds počínajú na zimnom prestupovom trhu. (AKTUALIZOVANÉ 8.1.!!!)

Zimné prestupové okno 2022 je pre kluby z Premier League (ďalších anglických súťaží a Škótska) otvorené od 1.1. do 31.1. (do polnoci) 2022.

Prišli

(1) Leighton CLARKSON - Blackburn (návrat z hosťovania)

Odišli

(3) Tony GALLACHER - St Johnstone, Morgan BOYCE - Livingston, Liam HUGHES - Stalybridge Celtic (hosťovanie)

pozn. v dolnej časti články je aktualizovaný PRESTUPOVÝ SÚHRN potvrdených transfer info!!!

Polnoc stredoeurópskeho času ako deadline platí pre všetky veľké ligy naprieč starým kontinentom. Z opačnej strany je výnimkou La Liga a Ligue 1, teda najvyššie súťaže Španielska a Francúzska, kde sa prestupové okno otvára „až“ 3.1. 2022.

Ak by sme sa pozreli na ligy, ktoré sú v rámci sveta v tzv. druhom slede, tak ruský trh štartuje až 26.1. a končí sa 22.2., teda bude pre hráčov z najlepších súťaží možnosť prestúpiť aj po transfer deadline v Premier League, La Lige, Serii A, Bundeslige a pod.

V Portugalsku je napríklad deadline 2.2., v Turecku 8.2. a napr. v Číne až 28.2.

The Reds toho veľa neočakávajú

Čo sa týka LFC, tak až na výnimky býva pod Fenway Sports Group januárové prestupové okno len do počtu.

Aj napriek tomu, že trojica Salah, Mané, N. Keïta bude začiatkom roka 2022 na Africkom pohári, je vysoký predpoklad, že Liverpool v januári nakupovať nebude.

Na druhej strane, podľa všetkého, ani predávať.

Špekulácií, samozrejme, bude v tomto období nespočet. Je potom už len na vás, čomu budete veriť. Ja napr., čo sa prestupov týka verím do nejakej miery Fabriziovi Romanovi. Taliansky expert má pomerne slušné prestupové info. A slušné v tomto prípade znamená tak na úrovni 20%, čo je výborné číslo. V porovnaní s BBC (pod 10%), Sky Sports (7-8%), Daily Mailom (jemne nad 10%), Liverpool Echom (7%) celkom isto.

Liverpool Echo má kvalitné info na úrovni „môžem im veriť“ len, čo sa týka juniorky. Pri áčku je neskutočne mimo. Rovnako tak clickbaitový odpad ako goal.com, alebo momentálne preferovaný The Athletic, kde hrá prím starý-známy James „Jimbo“ Pearce, ex-redaktor Liverpool Echa, ktorý napr. pred rokom a pol všemožne popieral, že by LFC mal záujem o Thiaga A., aby neskôr po Španielovom prestupe vyznel už po niekoľkýkrát ako poriadny pako.

Holt, Bascombe, Joyce, spomenutý Pearce, Maddock, Gorst, Di Marzio a pod., nemajú po nástupe Kloppa do LFC info, ako mali za Rodgersa. A to z jediného dôvodu, Nemec si nepúšťa hubu na špacír ako svojho času aktuálny manažér Leicestru.

Ale ako vravím, nech každý z vás verí čomu len chce. Aj tomu, že hlavné mesto Slovenska je Zázrivá a že na Facebooku sa za 20 min dá dohnať všetko to, čo lekári či vedci študovali dlhé roky. Len potom nie je namieste sa čudovať, keď je takýto jednotlivec konfrontovaný realitou. A tá ho pokojne môže vykresliť v negatívnych kontúrach (ako hlupáka, po lopate povedané).

Rýchla téma: Prečo neveriť novinárom pri transfer témach

PRESTUPOVÝ SÚHRN

8.1. >>> L. Hughes do 7. ligy

20-ročný golmam Liam Hughes si do konca 21/22 zahrá v tíme účastníka Northern Premier League Premier Division (7. najvyššia súťaž Anglicka) Stalybridge Celtic.

Liam Hughes. (foto: Twitter)

4.1. >>> Boyes v LFC skončil 

The Reds opúšťa mladý futbalista Morgan Boyes, ktorý sa dohodol na riadnom prestupe s Livingstonom.

Morgan Boyes. (foto: Twitter)

4.1. >>> Mladík opúšťa LFC a bude hrať doma v Škótsku

Tony Gallacher kariéru v Liverpoole nespraví. Defenzívny univerzál po 4 rokoch v LFC kývol a permanentnú ponuku St Johnstone.

Tony Gallacher. (foto: Twitter)

3.1. >>> Clarkson predčasne z hosťovania domov

Záložník Leighton Clarkson nestrávi v Blackburne celú sezónu, ako sa pôvodne predpokladalo.

Mladý futbalista sa vracia do Liverpoolu. Potvrdil to manažér Rovers Tony Mowbray.

Leighton Clarkson. (foto: Twitter)

29.12. >>> S výberom do 23 rokov trénuje kanadský tínedžer

Jakheele Marshall-Rutty je 17-ročný útočník, ktorý aktuálne hráva za Toronto.

Mladík je v ostatných dňoch na skúške v Liverpoole, konkrétne trénuje s U23.

 

Previous articleTipujme zostavu! Preview duelu so Shrewsbury je v rovine hádania
Next articleFA (9.1.): LFC – Shrewsbury (MATCH CENTRE)
Sem-tam krikľúň, často v polohe haters gonna hate, nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, Elánu, Desmodu, Man Utd, repre futbalu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;)