Ako hodnotíte prestupovú zimu 2022? Alebo vytrela zlá, zlá FSG fans zrak?

62
2991

Luis Díaz áno, ale Fabio Carvalho napokon nie. Po uzavretí prestupového okna majú viacerí zmiešané pocity.  (AKTUALIZOVANÉ!!!)

Prišli

(4) Leighton CLARKSON - Blackburn (návrat z hosťovania), Rhys WILLIAMS - Swansea (návrat z hosťovania), Víťězslav JAROŠ - St Patrick’s Athletic (návrat z hosťovania), Luis DÍAZ - FC Porto (£37.5m)

Odišli

(5) Tony GALLACHER - St Johnstone, Morgan BOYCE - Livingston, Liam HUGHES - Stalybridge Celtic (hosťovanie), Víťězslav JAROŠ - Notts County (hosťovanie), Neco WILLIAMS - Fulham (hosťovanie)

Priznám sa, nečakal som od tohto prestupového okna zhola nič. Teda okrem pár hosťovačiek juniorov von z klubu. Dôvod je ten, že som rovnako, ako tisíce fans po celom svete prepadol realite – a tá, ktorú počas (zimných) transfer windows tvorí Fenway Sports Group má obzvlášť v kontexte míňania iných (nielen popredných) európskych klubov zjavne neuspokojivé kontúry. Najmä pre netrpezlivých a milovníkov Football Managera, kde je za tri sezóny možné z Blackpoolu spraviť majstra Anglicka v zostave aj s Messim, Mbappém a Haalandom.

Lenže, ako to už býva, zdanie klame, emócie zatemňujú úsudok a dnes si pokojne môžeme položiť otázku, či LFC, teda Fenway Sports Group nie je náhodou víťazom aktuálneho transfer window. Kričať dnes populárne “FSG Out!” je pre túto chvíľu asi fakt len pre vysoko nesúdnych.

Toto som napísal krátko po polnoci, teda krátko po uzavretí TW, aby realita napokon vypálila inak a tento názor už nie je až tak na mieste.

Prestupová zima 2022: Deadline day, L. Díaz podpísal, F. Carvalho tiež, N. Phillips do B´mouthu

OK, január bol vo všeobecnosti z pohľadu transferov do a z Liverpoolu tichý. Hosťovania (ukončené či nové) hráčov ako R. Williams, Jaroš, Clarkson, L. Hughes, či riadne odchody Gallachera a Boyca nemohli priaznivcov Merseysiders po celom svete udržať v spokojnosti.

Tichý však bol len do svojho záveru. Presnejšie do samého záveru, kedy nastala hlučná explózia. Veď kolumbijský útočník Porta Luis Díaz prišiel do LFC (za £37.5m) tridsiateho a o deň na to sa viac než zdalo, že je hráčom tímu z Anfieldu aj 19-ročný hot prospect Fulhamu Fabio Carvalho.

Potvrdené! Luis Díaz je hráčom LFC. FSG prekvapila kritikov

Situáciu ešte umocňuje fakt, že The Reds a londýnski “chalupári” sa na čiastke za Carvalha (cca £8m) dohodli hodinu pred deadlinom.

Okej, aby sme mali veci tam, kde majú byť, Carvalho napokon do LFC nejde, keďže obe strany nestihli sfinalizovať papierovačky včas.

Zato krátko pred koncom dňa poslal Liverpool hosťovať Neca Williamsa práve do Fulhamu.

Tak či chceme, alebo nie, sme v headlinoch a žiaľ nie pre rozmerný transfer úspech. Teda, L. Díaz  ním je, resp. sa tak javí, F. Carvalho však dozaista nie.