Stats pred zápasom: Klopp môže v dueli s Cardiffom zmeniť históriu

31
3123

Po dvojtýždňovej repre pauze čaká The Reds vo 4. kole  FA Cupu na Anfielde ďalší prijateľný súper, tentoraz účastník Championship Cardiff City  FC.

FA Cup 21/22 (6.2.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Cardiff City FC; 13.00

kto s kým: účastník Premier League vs účastník Championship
rozhodca: Andrew Madley
TV: Nova Sport 2 (CZ)

LFC team info

ABSENCIE (4) Origi - koleno (otázny štart), Thiago A. - bok/viróza, Salah, Mané - obaja AFCON

CCFC team info

ABSENCIE (1) Bagan - rameno

Kloppova bilancia v FA Cupe vo farbách LFC:

Jürgen Klopp vedie The Reds už v siedmej edícii FA Cupu.

Hneď vo svojej prvej sezóne 2015/16 sa prebojoval s LFC do 4. kola, kde v opakovanom zápase vonku  prehral 1:2 po predĺžení s West Hamom United a vypadol z pohára.

Aj  v druhej sezóne 2016/17 sa Kloppovi podarilo dostať iba do 4. kola. Tu v súboji doma na Anfielde prehral 1:2 s Wolverhamptonom Wanderers, vtedy účastníkom druhej ligy (Championship).

A do tretice v edícii 2017/18 prišla stopka tiež v 4. kole po prehre opäť doma 2:3 s West Bromwichom Albion, ktorý potom vypadol z Premier League.

Sezóna 2018/19 priniesla hneď v úvode prehru. V 3. kole Klopp a spol. prehrali 1:2 na Molineux Stadiume s domácim účastníkom PL Wolverhamptonom Wanderers.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Edícia 2019/20 bola pre Kloppa zatiaľ najúspešnejšia, podarilo sa mu dostať do osemfinále. Po vyradení Evertonu a Shrewsbury, nám na Stamford Bridge dala po prehre 0:2 konečnú domáca Chelsea.

Minulá sezóna 2020/21, šiesta pre Kloppa priniesla tradične postup iba do 4. kola. Ďalej nás nepustil Manchester United, keď na Old Trafforde prišla prehra 2:3.

Tohtosezónnu edíciu 2021/22 sme začali v 3. kole domácou výhrou 4:1 nad treťoligovým Shrewsbury Town. Súper išiel do vedenia v 27. minúte, no k obratu zavelil gólom mladý Kaide Gordon. Ďalšie pridali Brazílčania Firmino  a 2-krát Fabinho (jeden z penalty).

Bilancia celkovo: 17 zápasov, z toho 7 výhier, 5 remíz, 5 prehier, skóre 27:20, úspešnosť 51%.

3. kolo: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 18:7, úspešnosť 74%

4. kolo: 7 zápasov, 1 výhra, 3 remízy, 3 prehry, skóre 9:11, úspešnosť 29%

Osemfinále: 1 zápas, 1 prehra, skóre 0:2, úspešnosť 0%

Štvrťfinále, semifinále, finále bez Kloppovej účasti.

• Bilancia doma: 9 zápasov, 5 výhier, 2 remízy, 2 prehry, skóre 14:7, úspešnosť 63%
  • Bilancia vonku: 8 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 3 prehry, skóre 13:13, úspešnosť 38%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Pod Kloppom strelili hráči The Reds v FA Cupe celkom 27 gólov.

Najviac 4 presné zásahy má na konte Mohamed Salah. Po 2 razy sa trafili do siete C. Jones, Mané, Firmino, Origi a Fabinho (jeden z 11 m). Po jednom presnom zásahu majú na svojom konte Gordon, Milner (z 11m), van Dijk, Wijnaldum, Coutinho, Allen, Ojo, Lucas Leiva, B. Smith, J. Sinclair  a J. Teixeira.

Vlastné boli dva, obe od hráčov Shrewsbury (Love a R. S. Williams).

Kloppova bilancia v 4. kole FA Cupu od sezóny 2015/16:

Nemec viedol LFC v 7 zápasoch 4. kola FA Cupu, dohromady nastúpil proti piatim klubom a iba cez jedného dokázal prejsť (Shrewsbury z 3. ligy v sezóne 2019/20).

Začal dvojzápasom s West Hamom (najprv doma remíza 0:0 a v opakovanom zápase vonku prišla prehra 1:2 po predĺžení), pokračoval prehrou doma s Wolverhamptonom 1:2 a znovu na Andielde prehrou s West Bromwichom 2:3.

Nasledoval dvojzápas s Shrewsbury Town (najprv vonku remíza 2:2 a v opakovanom zápase doma tesná výhra 1:0).

A nakoniec v minulej sezóne 20/21 prišla porážka 2:3 na Old Trafforde v konfrontácii s domácim Manchestrom United.

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 1 výhra, 3 remízy, 3 prehry, skóre 9:11, úspešnosť 29%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 2 prehry, skóre 4:5, úspešnosť 33%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 0 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 5:6, úspešnosť 22%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 1 výhra, 3 remízy, 3 prehry, skóre 3:7, úspešnosť 29%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 2 prehry, skóre 6:4, úspešnosť 62%

Hráči LFC v nich strelili 9 gólov. Najviac ich dal Salah – 3, po jednom zaznamenali Firmino, Origi, C. Jones a Coutinho. Vlastné góly boli dva, oba od hráčov Shrewsbury.

Asistencie: Tri prihrávky na gól si pripísal Firmino, po jednej majú na konte Chirivella a Sturridge.

Žlté karty: Po jednej inkasovali Fabinho, Mané, N. Williams, Larouci, Wijnaldum, Lovren, K. Stewart a Emre Can.

Červená karta: Nikto z hráčov LFC a ani u súpera.

Rozhodcovia: Tri razy si zapískal Pawson, po jednom zápase odpískali Atkinson, East, Hooper a Madley.

Roberto Firmino. (foto: Twitter)

Zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil v 4. kole FA Cupu  najviac 3 razy Simona Mignoleta. V jednom zápase stáli

v bránke Alisson Becker, Kelleher, Adrián a Karius. Čisté konto si raz udržali Kelleher a Mignolet.

V obrane na 2 zápasy nastúpili Alexander-Arnold, Matip, N. Williams, Lovren, A. Moreno a B. Smith. Jedno stretnutie absolvovali Robertson, J. Gomez, van Dijk, R. Williams, Klavan, Larouci, Clyne, Randall, Hoever, van den Berg, A. Lewis, Ilori, Flanagan a Caulker.

V strede poľa nastúpili 3-krát C. Jones, Wijnaldum a Chirivella. Po  2 razy to boli Fabinho, H. Elliott, K. Stewart, J. Teixeira a Lucas Leiva. V jednom súboji sa objavili Milner, Oxlade-Chamberlain, Thiago A., Clarkson, Woodburn, Cain, Brannagan, Emre Can, Ejaria a Allen.

Do útoku bol nasadený 3-krát Firmino. Dva razy hrali Salah, Origi, Ch. Benteke a Ibe. Jeden zápas absolvovali Mané, Minamino, Coutinho a Millar.

Pri striedaniach bolo v 4. kole FA Cupu  použitých 18 hráčov. Najviac 2-krát striedali Milner, Origi a Sturridge.

V jednom zápase boli nasadení Salah, Mané, Firmino, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson, Ings, Coutinho, Hardy, Shaqiri, M. Boyes, J. Sinclair, J. Enrique, Dixon-Bonner, Emre Can a Ojo.

Cardiff vyhral v 1927 FA Cup. (foto: Twitter)

LFC v histórii FA Cupu proti The Bluebirds:

História ponúkla proti Cardiffu City FC dva zápasy.

Boli hrané veľmi dávno (v 30. rokoch minulého storočia) a oba skončili prehrou „červených“.

1. Edícia 1927/28: V 4. kole prehra 1:2 na štadióne Ninian Park v Cardiffe. Gól LFC dal Dick Edmed (z 11 m). Hralo sa 28.1. 1928, v polčase bolo 1:1. Manažérom bol Matt McQueen.
  1. Sezóna 1929/30: V 3. kole prišla opäť prehra 1:2 na Anfielde. Gól The Reds strelil Archie McPherson.

Bolo to 11.1. 1930, po prvom polčase bolo tiež 1:1. Lavičke Merseydisers šéfoval manažér George Patterson.

Jürgen Klopp má v FA Cupe úspešnosť na úrovni 51%. No jeho bilancia v 4. kole je podpriemerná – 29%.

Ak by v nedeľnom zápase na Anfielde v súčasnosti 20. mužstvo Championshipu zdolal a zabezpečil si

postup do osemfinále asociačného pohára, dosiahol by v najstaršej futbalovej súťaži sveta vôbec prvé víťazstvo v histórii nad klubom z Walesu, ktorý ako jediný tím mimo Anglicka vyhral v 1926/27 FA Cup.