Priestor pre súpera: Na Anfield jedeme vyhrát, zní odkaz fandu Chelsea

24
2738

V dalším díle ze seriálu Priestor pre súpera jsme se vydali do tábora Chelsea. Na otázky nám odpověděl Marek, který je dlouholetým fanouškem The Blues a zároveň v této sezóně věří na nejvyšší příčky.

Premier League 21/22 (28.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Chelsea FC; 18.30


kto s kým: 3. vs 2.
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)
streams: livetv, totalsportek

Oba týmy po 2. kolech stoprocentní se stejným skóre. Liverpool nedostal zatím v zápasech branku, to samé platí pro Chelsea. Hodně toho mají tyto týmy společného. První otázka na tebe Marku tedy zní, myslíš si, že celou sezónu to bude z H2H pohledu LFC – Chelsea boj?

Nejprve chci poděkovat za možnost, poskytnout rozhovor o mém klubu a zároveň přispět k nějaké diskusi na tomto webu. Teď k otázce… Osobně si myslím, že Liverpool měl na úvod slabé soupeře a právě až my vás pořádně prověříme.

Pro mě Burnley ani Norwich nejsou týmy, které ukazují na kvalitu týmu. V sobotu se teprve ukáže jak na to jsme nejen my, ale hlavně vy.

No, to jsi začal pěkně od podlahy ohledně pohledu na Liverpool. Takže říkáš, že pro nás budete víc než kvalitní soupeř? I když se bude hrát na Anfieldu?

Upřímně, máme za sebou dvě londýnská derby, které nejsou tak o favoritech, jako spíš o kvalitě jednoho nebo druhého mužstva v ten den. Porazili jsme venku Arsenal, který je sice pod Artetou hratelně mimo, ale na ten zápas se vyhecovali a nebylo to jednoduché.

Na Anfieldu nás nečeká nic snadného, ale myslím si, že tam vyhrajeme a ještě víc nás to nakopne.

Doufáš v pomoc Lukakua nebo taktické připravenosti Tuchela?

V obojí. Lukaku je pro nás obrovská posila, jeho síla a hra je prostě nebezpečná pro jakoukoliv obranu. Na druhou stranu musím říct, že nestál ještě proti uzdravenému van Dijkovi. Jeden z nich půjde ze hřiště zklamaný. Já doufám, že váš stoper.

Co se týče Tuchela. O něm se toho namluvilo a namluví ještě hodně. Za mě je to výborný trenér ve výborném klubu. Výhrál Ligu mistrů a zároveň UEFA Supercup. Jsem spokojený.

WATCH: Chelsea Champions League trophy lift, celebrations - We Ain't Got No History

Líbí se mi, že nemáš o svém klubu špatné myšlenky. Ale teď narovinu. Myslíš si, že v tuhle chvíli je to tým, který bude soupeřit s Liverpoolem a Man City o titul PL?

Za mě je to v rukou Man City. Sice první kolo prohráli, ale tam je to úplně jedno. Oni dokážou udělat šňůru 20 zápasů bez prohry a ostatní se budou jenom dívat. Musí nám hrát do karet štěstí a vyhýbat se zraněním. Pak si myslím, že je možné, že Chelsea bude hrát do posledního kola o titul nebo ho bránit. Osobně si myslím, že do velké 4ky se nedostane Manchester United.

Mluvil jsi o tom, že se těšíš na souboje van Dijka a Lukakua. Je něco, čeho se v sobotním zápase bojíš ze strany Chelsea? Je něco, co LFC může potrestat a získat zápas?

Neřekl bych, že se bojím, ale ten váš útok je prostě jeden z nejlepších na světě. Jota nebo Firmino, to je to co dělá problém všem týmům. Dřív se připravovali na stabilní trojici Mané – Firmino – Salah, teď máte dalšího kvalitního útočníka, který hraje odlišně a to právě může ohrozit naší obranu. Celý zápas se rozhodne v záloze. Chelsea nebo Liverpool budou chtít držet míč a kontrolovat hru. Komu se to povede, vyhraje.

Marku díky za rozhovor!