Portské víno nebo Luis Suárez? A co takhle Zlatan? Liverpool zná své soupeře pro skupinovou fázi LM

18
2077

LFC se ocitlo po rozlosování skupinové fáze ve skupině B. Nečeká ho nic snadného, čeká ho povinná odplata na hřišti Atlética Madrid, deštivé počasí na břehu Portugalska nebo povinné potvrzení role favorita proti italskému AC Milán!

Vo štvrtok od 18h sa v tureckom Istanbule uskutočnil žreb skupinovej fázy Ligy majstrov pre ročník 2021/22. Liverpool FC sa vďaka klubovému koeficientu a koeficientu jednotlivých krajín ocitol v 2. výkonnostnom koši. Bolo tak zrejmé, že minimálne v skupinových bojoch nenarazí na kluby ako Real Madrid CF, FC Barcelona, Juventus,  Manchester United, Paris Saint-Germain, Sevilla FC a Borussia Dortmund. Celkom slušná zostava.

Kompetentným činovníkom UEFA pri žrebe asistovali bývalí hráči posledného víťaza LM Chelsea FC, a to Branislav Ivanović a Michael Essien. Už tradičnou podmienkou bolo, že v skupinovej fáze sa nestretnú tímy z tej istej krajiny.

Soupeři pro Liverpool FC se ve skupiné fázi s písmenem B stali:

  • Atlético Madrid – vítěz posledního ročníku LaLigy. O to více zajímavější je, že se na Anfield vrátí bývalý miláček The Kop a celého Liverpoolu, Luís Suaréz!
  • FC Porto – The Reds se znovu podívají do Portugalska. Portugalské Porto, které se minulý rok umístilo na 2. místě portugalské ligy se pokusí překvapit. Jeho nepříjemná hra a počasí může být jedním z rozhodujících faktorů v každém zápase skupinové fáze.
  • AC MilánBožský Zlatan se podívá na Anfield. Italský klub, který se pyšní skvělým útočným fotbalem bude určitě chtít ze skupiny B postoupit.

Složení ostatních skupin můžete vidět na obrázku níže! Skupinou smrti lze označit písmenem

Začína sa 14.septembra (detaily viď nižšie) a kluby si termíny (utorok-streda) môžu prehodiť tak, aby vyhovovali TV prenosom, prípadne ak hrajú súčasne 2 tímy z jednej krajiny v rovnakom čase.

1.kolo: 14.-15. septembra 2021
2.kolo: 28.-29. septembra 2021
3.kolo: 19.-20. októbra 2021
4.kolo: 2.-3. novembra 2021
5.kolo: 23.-24. novembra 2021
6.kolo: 7.-8. decembra 2021

Finále aktuálnej edície LM sa uskutoční v sobotu 28. mája 2022 v ruskom Petrohrade na Saint Petersburg Stadium.