Repre watch: 14 hráčov The Reds odcestovalo na zrazy

23
2842

Súhrn účinkovania našich hráčov v nenávidenej reprezentačnej prestávke budeme pravidelne aktualizovať. (AKTUALIZOVANÉ 13.10.2021)

Na repre zrazy odcestovalo až 14 hráčov áčka (Allison, Kelleher, van Dijk, Robertson, Tsimikas, N.Williams, Fabinho, J. Henderson, N. Keïta, C. Jones, Salah, Mané, Jota a Minamino). V Kirkby tak ostalo s Kloppom iba 13 hráčov.

Alisson, Fabinho, Mané a Tsimikas  budú cestovať do krajín, ktoré označuje Veľká Británia ako rizikové – červené.

Donedávna v Británii platilo pravidlo, ktoré nariaďovalo všetkým jednotlivcom vracajúcim sa do Spojeného kráľovstva z krajín označovaných ako rizikové (červené) drastickú 10-dňovú karanténu v hoteli schválenom vládou. Minulý týždeň vláda schválila „výnimku na mieru“ z bežných obmedzení. Na základe tejto výnimky môžu plne zaočkovaní profesionálni futbalisti stráviť 10-dňovú karanténu v klubovom hoteli, pričom môžu iba trénovať. Nemôžu hrať súťažné zápasy a nemôžu sa izolovať doma.

To sa týka našich Brazílčanov Alissona a Fabinha, ktorí odohrajú až tri medzištátne zápasy. Posledný 15.10. proti Uruguaju. Chýbali by teda minimálne štyri súťažné zápasy (Watford, Preston, Atletico a Manchester United). Rovnaký problém majú Mané a Tsimikas, ale oni odohrajú posledné zápasy 12.10., takže teoreticky na derby s Man Utd (24.10.) by mali byť k dispozícii.

Je však vyvíjaný veľký tlak, aby vláda prehodnotila aj túto výnimku. Šéfka profesionálnej asociácie futbalových hráčov PFA Maheta Molango, zaslala vláde list podpísaný hráčmi Premier League, English Football League (EFL) a Super ligy žien, kde sa uvádza, že počas preplneného medzinárodného kalendára by toto nariadenie mohlo viesť k tomu, že hráči, ktorí budú reprezentovať svoje krajiny, by mohli stráviť viac ako 100 dní ročne mimo svojich rodín a blízkych.

PFA žiada zmenu a chce dosiahnuť, aby karanténa pre plne zaočkovaných hráčov bola maximálne 5 dní. Aj Jürgen Klopp v minulom týždni toto nariadenie kritizoval a tvrdí, že Premier League v mene hráčov dostatočne nebojuje.

Diogo Jota je zranený a nezasiahol ani do jedného zápasu

Diogo sa vrátil z reprezentačného zrazu Portugalska do Liverpoolu predčasne už v utorok. Nezasiahol tak ani do jedného reprezentačného zápasu. Je zranený, má problém so stehenným svalom. Jeho štart v sobotňajšom zápase proti Watfordu je neistý.

Brazília – Fabinho a Alisson Becker

Ako prví zasiahli do reprezentačných bojov naši „kanárici“ Fab a Alisson. Obidvaja boli v zápase americkej kvalifikácie na MS 2022 proti Venezuele v základnej zostave. Čo je najmä u Fabinha výnimočná situácia. Konečne manažér Tite pochopil, kto je najlepší defenzívny záložník na svete? Brazília porazila Venezuelu 3:1 a naši hráči strávili na ihrisku plnú minutáž.

V druhom zápase Brazílie proti Kolumbii opäť nastúpili naši hráči v základnej zostave. Zápas skončil bezgólovo 0:0. Alisson-Becker je jasná jednička. Fabinho bol už v druhom zápase po sebe na ihrisku celých 90.minút. Brazília je už takmer istým postupujúcim a tak veríme, že do tretieho zápasu kanárikov už naši hráči nezasiahnu.

Takumi Minamino

V základnej zostave Japonska sa neobjavil Takumi Minamino. Japonci v zápase ázijskej kvalifikácie MS proti Suadskej Arábii neuspeli a podľahli 0:1. Takumi sa dostal na ihrisko v druhom polčase na 41 minút.

V druhom zápase Japonci porazili Austráliu 2:1 a Takumi asistoval pri prvom góle. V zápase odohral 78.minút.

Mohamed Salah

Egyptský útočník nastúpil vo farbách Egypta v útočnej trojici v domácom zápse proti Lýbii. Gól sa mu streliť nepodarilo, ale podieľal sa na chudobnej výhre 1:0. Novinkou je, že Mo Salah bol nominovaný do 30 členného výberu, z ktorého vyberú tohtoročného držiteľa prestížnej trofeje Ballon d’Or.

V druhom zápase Egypt naopak cestoval do Líbye a podarilo sa mu vyhrať väčším rozdielom ako doma. Pri výhre 3:0 asistoval Mo Salah na posledný tretí gól Egypťanov.

Neco Williams

Ofenzívny pravý bek LFC Neco Williams nastúpil v základnej zostave v dueli s Čechmi. Zápas začal na netradičnej ľavej strane obrany. V 36. minúte sa asistenciou podieľal na vedúcom gole Alfa Ramseyho. Neco odohral v zápase 76. minút. Podľa hodnotení médii, bol v zápase spolu s D.Jamesom, najlepším hráčom hostí.

V druhom zápase Walesu zostal Neco Williams iba na lavičke. Aj bez neho hostia zvíťazili na pôde Estónska 1:0.

Kapitán Virgil van Dijk v druhom zápase skóroval

Virgil šéfoval obrane Holandska s kapitánskou páskou. Holandsku sa podarilo udržať čisté konta a jeden strelený gól im stačil aby si z Lotyšska odviezli všetky tri body v kvalifikácii na MS. VVD odohral celý zápas.

V druhom zápase Holandska v kvalifikácii na MS v Katare „oranjes“ rozdrvili Gibraltar. Skóre otvoril VVD už v 9.minúte. Kapitán Holandska doviedol svoj tím k výhre 6:0.

Sadio pokračuje v streleckej šnúre

Senegal na domácej pôde porazil Namíbiu výsledkom 4:1. Strelecky sa už v treťom zápase  po sebe presadil aj liverpoolsky krídelník Sadio Mané. V 54.minúte zvyšoval na 3:0.

V druhom zápase Maného Senegal zvíťazil v Namíbii 3:1. Sadio tentokrát neskóroval, ale pripísal si asistenciu pri dvoch góloch.

Naby Keita pomohol k remíze

Liverpoolsky strednopoliar nastúpil v základnej zostave pri domácej remíze so Sudánom 2:2. Naby odohral 76.minút.

V druhom zápase proti Maroku, Naby odohral celý zápas, dostal žltú kartu. Guinea však vyfasovala nakládačku 1:4.

Kapitán Robbo s dvoma asistenciami

Škóti doma zdolali Izrael 3:2. Andy, Andy, Andy Robertson s kapitánskou páskou asistoval pri prvých dvoch góloch.

V druhom zápase na Faerských ostrovoch Škóti vydreli chudobné jednogólové víťazstvo. Andy Robertson odohral celý zápas ako krídelný ľavý obranca.

Kostas v základe zostavy Grécka

Kostas Tsimikas po výborných výkonoch v drese LFC, dostáva šance aj v zostave národného tímu Grécka. Tentokrát hral na ľavej obrane proti Gruzínsku a odviezol si pohodovú výhru 2:0.

V druhom zápase proti Švédsku odohral Kostas znova plnú minutáž na ľavej obrane. Tentokrát však Gréci podľahli 2:0.

Henderson na lavičke proti Andorre a Maďarsku

Anglický manažér pri výhre 3:0 proti outsiderovi skupiny Andorre, použil „béčkovú“ zostavu. Jordan Henderson tak presedel celý zápas iba na lavičke.

Ani v druhom zápase nedostal Jordan šancu v základnej zostave. V zápase proti Maďarsku sa dostal na ihrisko až v 76.minúte, keď striedal Sterlinga. Angličania doma zahanbujúco iba remizovali s Maďarskom 1:1

Caoimhin Kelleher v bráne Írska

V priateľskom zápase s Katarom nastúpil Kelleher v základnej zostave Írska. Udržal si čisté konto a Íri zvíťazili jednoznačne 4:0.