Je Salah najlepší na svete?

16
3682

Povráva sa, že je najlepší na svete a mimo Messiho nemá konkurenciu. Pred rokom by ho niektorí fanúšikovia predali, pretože už najlepšie odohral. Ja osobne v ňom vidím oveľa viac. Aký je Mohamed Salah?

Keď prišiel do Liverpoolu…

V roku 2017 prišiel do Liverpoolu útočník a hneď začal strieľať góly. Pamätám si jeho prvý gól vo Watforde. Prišla prvá sezóna a Salah sa prestrieľal na kráľa strelcov. V mnohých zápasoch nám pomohol. Bolo to v lige, ale aj v Lige majstrov.

Ešte predtým, ako budete hľadať video s rímskym AS, spomeňme si, čo o ňom povedal Steven Gerrard po zápase v Porte (5:0 pre LFC). „Ak by dal taký gól Messi, svet by sa zbláznil.“

V ďalšej sezóne už toľko gólov nestrelil

Keď Salah v ďalšej sezóne nestrelil toľko gólov ako v úvodnej sezóne, bolo zle. Nemá formu, najlepšie má za sebou, chce ísť inam, robí to naschvál, neznáša Kloppa, atď.

V sezóne 2018/2019 sa zabudlo na zopár vecí. Salah bol najlepší strelec a mnoho tímových analytikov prišlo s receptom, ako ho brániť. Hráči si naň dávali väčší pozor. Brali si ho traja hráči a Mohamed Salah musel čeliť novej výzve.

Egyptský útočník mal od Kloppa aj inú úlohu. Začal viac prihrávať, vytvárať protiútoky, ale byť aktívny aj pri bránení. Ak porovnáme Salaha zo sezóny 2017/2018 oproti ďalším sezónam, všimnime si, že sa častejšie zapája do obrannej činnosti mužstva.

Salaha dokonale nahradí Jota!

Liverpool vyhral po 14.tich rokoch Ligu majstrov a nebyť Salahovho gólu proti Neapolu, nepostúpime zo skupiny. The Reds vyhrali po 30 rokoch ligu a bol to vlastne prvý ligový titul v súťaži Premier League. (Salah bol len tak mimochodom opäť najlepší strelec.)

Prišla sezóna 2020/2021 a sezónu by sme mohli prirovnať k NASA projektu s nešťastnou trinástkou, ako píšu aj tu. Skutočne, sezóna 2020/2021 pôsobila ako z Apolla 13. Rozpadla sa prakticky celá obrana, Thiago bol pol sezóny mimo, Fabinho hral niekoľko mesiacov na stopérovi a mnoho iného. (Covid dostalo pár hráčov, atď.)

Prišiel Jota, odohral pár pekných zápasoch, kde strelil zopár gólov. (Bol aj zranený, atď.) Salah sa stal aj v tejto Apollo 13 sezóne najlepším strelcom LFC. (A druhý najlepší v Premier league).

Čo sa týka Dioga Jotu, som veľmi rád, že prišiel. Je veľmi silný vo vzdušných súbojoch, pracuje na sebe, vie urobiť dobrú kľučku a strieľa góly oboma nohami. Je ale náhradou Salaha? Premýšľal som nad jednou myšlienkou. Salah v sezóne 2020/2021 bol ostrieľaný útočník, ktorého poznal celý svet. Veď vyhral prakticky všetko, čo klubový hráč môže dosiahnuť.

Jota prišiel a bol plný eufórie a energie. Porovnávať Salaha, na ktorého hrali osobku traja hráči a Jotu, ktorý bol v Liverpoole nováčik?

Salah je najlepší hráč na svete!

Súčasná sezóna mi príde celkom fajn. Trochu ma mrzí bod s Chelsea. Ani nie ten výsledok, pretože The Blues prakticky nič iné hrať ani nemohli. LFC hral s Chelsea asi 10-15 minút totálny futbal. Mrzí ma, že len tak krátko. Remíza s  Brentfordom mrzí tiež, ale netreba zabúdať, čo dokážu outsideri v anglickom futbale. Manchester City nás na Anfielde potrápil, ale Salah predviedol geniálny gól.

Momentálne je Salah vnímaný fanúšikmi ako najlepší hráč na svete. Podľa mňa je v ňom oveľa viac a pomaly ukazuje, čo ho robí veľkým hráčom. Musel zmeniť spôsob útoku. Obrancovia teraz netušia, čo spraví. Vystrelí? Urobí kľučku? Prihrá? Egypťan má obrovský rast a mentálnu silu urobiť seba ako futbalistu, ktorého nebudú vedieť prečítať.