Repre watch: Robertsonova nočná mora, N. Williams ide na MS do Kataru, Maného hetrik

17
1385

Súboj Salah vs N. Keïta pre Egypťana, Jotova asistencia, Mané hetrikom do histórie.

Wales porazil v play-off o postup na svetový šampionát 2022, ktorý sa bude konať koncom roka v Katare, Ukrajinu 1:0 a po dlhých rokoch (konkrétne 64) sa predstaví na záverečnom turnaji.

Neco Williams odohral na ľavom wingbackovi takmer celý zápas v samom závere šiel dole z taktických dôvodov.

Salah porazil Keïtu

Egypt v zostave, samozrejme, až s Mohamedom Salahom porazil Guineu s Nabym Keïtom 1:0 gólom z 87. minúty. Šlo o premiérový duel nového kvalifikačného cyklu o postup na Africký pohár národov.

Obaja liverpoolski futbalisti mali na ruke kapitánsku pásku a odohrali kompletnú minutáž.

Maného hetrik v kvalifikačnou dueli o postup na AFCON 2023 zariadil nielen výhru 3:1 nad Beninom, ale stále ešte liverpoolskeho útočníka posunul do čela poradia najlepších strelcov reprezentácie Senegalu. Na konte má aktuálne 32 presných zásahov.

Jota prihral na gól

V National League, ktorú organizuje UEFA, porazilo Portugalsko Švajčiarsko 4:0. Diogo Jota strávil na trávniku 67 minút a pripísal si asistenciu.

Rovnako v Národnej lige porazili Gréci Kosovo na jeho trávniku 1:0. Kostas Tsimikas odohral na ľavej obrane hostí celý duel.

Mladík Conor Bradley presedel remízový zápas Severného Írska s Cyprusom (0:0) na lavičke náhradníkov.

Maďari v bráne aj s ex-gólmanom LFC Gulácsim porazili Anglicko 1:0. Trent Alexander-Arnold odohral na pravom wingbackovi 62 minút.

Rovnako v National League prehrali Íri c Arménsku 0:1, Caoimhín Kelleher odchytal za hostí celé stretnutie.

Holandsko jednoznačne porazilo susedných Belgičanov 4:1, van Dijk s plnou minutážou ukončil sezónu a pred návratom do Liverpoolu (predsezónna príprava začína už 4.7.) si ide poriadne oddýchnuť a zregenerovať.

Curtis Jones pre zmenu nastúpil vo farbách anglickej 21-ky, ktorá v kvalifikačnom dueli o postup na európsky šampionát porazila Česko 2:1. Liverpoolsky záložník má na konte plný čas.

Reálna nočná mora

Najhorších pár dní v kariére má za sebou Andy Robertson, ktorý najprv zažil sklamanie v záverečnom kole Premier League, následne vo finále Champions League a krátko na to aj v play-off o postup na MS do Kataru. Škóti totiž prehrali s Ukrajinou 1:3.

Liverpoolsky ľavý bek odohral celé stretnutie.