Chceli sme nový kontrakt pre Salaha a Maného, má ho Milner

60
2721
James Milner. (foto: Twitter)

36-ročný (nar. 4.1. 1986) veterán James Milner si pôsobenie pri rieke Mersey ešte o čosi predĺži. Prvý “deal” Juliana Warda po nástupe do funkcie športového riaditeľa má ale o čosi iný cveng, ako by sme si viacerí mysleli.

“Som z tejto správy nadšený. Millieho zotrvanie v klube je pre nás všetkých veľmi dôležitá vec,” citoval liverpoolfc.com Jürgena Kloppa.

“Z Jamesových líderských schopností a jeho vplyvu v kabíne sme si už zobrali veľa, samozrejme, nikto nemôže prehliadať jeho futbalové kvality, a pokiaľ je schopný dosahovať túto úroveň, tak sme ho proste nemohli stratiť. Jeho profesionalizmus je príkladným pre každého športovca,” dodáva nemecký manažér The Reds.

Samotný vice-kapitán Liverpoolu je po podpise predĺženia zmluvy, ktorá mu končila už teraz v júni, pochopiteľne nadšený.

“Som veľmi spokojný, že tu môže zotrvať aj v ďalšej sezóne. Nikdy som nemal v zostave isté miesto a nebude to tak ani v budúcnosti. Boss (Klopp) mal úplne jasno v tom, aké má ohľadne môjho prínosu pre tím predstavy, a tak som proste urobil rozhodnutie,” hovorí rodák z Leedsu.

Milner je v Liverpoole 7 rokov, za ten čas vo farbách tímu z Anfieldu odohral 289 zápasov, v ktorých strelil 26 gólov a na ďalších 43 prehral.