Rok 2024 štartuje parádne, celý zápas snaživý Liverpool zlomil defenzívny Newcastle 4:2. Salah ide na AFCON s 2+1

24
1374
Mohamed Salah oslavuje 150. gól v liverpoolskom drese. (foto: twitter.com)

Hneď v prvý deň nového roka si Merseysiders počas upršaného večera poradili s The Magpies, všetkých 6 gólov padlo v II. polčase.

Premier League 23/24 (1.1.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Newcastle United FC 4:2 (0:0)

góly: 49. Salah (D. Núñez), 74. C. Jones (Jota), 78. Gakpo (Salah), 86. Salah z 11 m (Jota) - 54. Isak, 81. Botman
ŽK: L. Díaz, Alexander-Arnold, Endō - B. Guimarães, Miley, Joelington, S. Longstaff, Dúbravka
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, J. Gomez, Endō (75. A. Mac Allister), Szoboszlai (64. Gravenberch), C. Jones, Salah, D. Núñez (64. Gakpo), L. Díaz (64. Jota)

lavička: Kelleher - A. Mac Allister, Gakpo, H. Elliott, Jota, Gravenberch, J. McConnell, Quansah, C. Bradley

NUFC zostava

Dúbravka - Livramento, Botman, Schär, Burn (82. Lascelles), Miley, Joelinton, B. Guimarães, S. Longstaff, Joelinton (82. Hall), Isak, A. Gordon

lavička: Karius - Almirón, Dummett, M. Gillespie, Hall, Krafth, Lascelles, A. Murphy, M. Ritchie

Šancí milión. Okej, preháňam, ale 15 sme ich mali. Liverpool napokon v II. polčase zlomil húževnatý a defenzívne veľmi dobre pripravený Newcastle 4:2. O góly sa na domácej strane postarali 2x Salah (druhý z penalty – inak zaujímavosťou je, že A. Taylor pískol The Reds dva pokutové kopy, ten prvý v 22. min egyptský reprezentant nedal, pozn.) a po jednom strelili C. Jones a Gakpo. Na opačnej strane sa presadili Isak a Botman.

Po prvý raz po zranení sa na trávniku objavil A. Mac Allister, ktorý odohral záverečných 22 minút (vrátane nastavenia), The Reds ale prišli o Szoboszlaia, ktorý šiel dole v 64. min pre problémy so zadným stehenným svalom.

Na niekoľko týždňov sa s tímom lúčia aj Mohamed Salah a Wataru Endō, jeden sa predstaví na Africkom pohári národov a druhý na Asian Cupe.

Na debatu je na mnohých pomery až priveľa zahodených šancí v podaní D. Núñeza (12., 17., 36., 52., 53. a 64. min), ktorého bojovný výkon je devalvovaný práve tým, že ako koncový hráč už po niekoľkýkrát nedokázal premeniť ani tie najvyloženejšie šance.

Tak či onak, sme po 20. kole na čele Premier League 3 body pred Aston Villou a päť pred Man City, ktorý má o zápas menej.

Na dažďom neustále zmáčanom trávniku sme hrali miestami naozaj výborný futbal. Lebo taký bol pressing, pohyb, snaha, chuť. A to ma skraja nového roka pozitívne prekvapilo. Síce je veľa priestoru povoliť sebe vlastnú frustráciu na kritiku toho či onoho, ale ak by sme hrali každý zápas takto, väčšina fans sa celkom isto bude baviť.

Najbližšie si zopakujeme nedávny ligový duel proti Arsenalu, tentokrát však v rámci FA Cupu. Stretnutie na Emirates Stadium je na programe v nedeľu 7.1. s výkopom o 17.30 h.