Škótsky tínedžer mieri do LFC. Ramsay prináša otázky i odpovede

31
2213
Calvi Ramsay. (foto: Twitter)

Dohoda dvoch tímov, ktoré zhodne nosia prezývku The Reds je na spadnutie. 18-ročný (nar. 31.7. 2003) krajný bek Calvin Ramsay sa nachádza na trase z Aberdeenu do Liverpoolu.

Progresívny, nebojácny, poctivý. Takto označil Calvina Ramsayho tréner Aberdeenu Jim Goodwin. V 2021/22 sa nádejnému talentu dostalo v prvom tíme 22 súťažných zápasov, v ktorých zaznamenal 1 gól a na 5 prihral.

Rodák z Aberdeenu, mesta ležiaceho na severozápade Škótska blízko pri Severnom mori, je naozaj zaujímavý hráč. Ak sa o hráčoch hovorí, že sú silní na lopte, tak Ramsay rozhodne patrí práve do tejto kategórie. „Vieme to už nejaký čas. Calvina sme pozorne sledovali už v juniorských výberoch a sme radi, že sa začína napĺňať to, čo sme si v klube mysleli viacerí,“ hovoril pred časom majiteľ klubu z Pittodrie Stadium Dave Cormack.

1.77 m vysoký Ramsay je pravý bek obliekajúci dres s číslom 22 (v LFC je voľné, pozn.), ako som už spomenul vyššie, jeho devízami je to, že je veľmi dobrý s loptou na nohe, ide mu to v súbojoch 1 na 1, má dobrý pohyb i rýchlosť, jeho zdravo drzý a v Škótsku sa už nahlas hovorí, že je budúcnosťou tamojšej reprezentácie.

Na druhej strane má aj slabiny. Takticky ešte nie je na najvyššej úrovni, čo je ale pri 18-ročnému chalanovi úplne legitímne, popracovať musí aj na výbere miesta.

Calvin Ramsay v drese Aberdeenu. (foto: Twitter)

Ramsay ako variant pre prvý tím?

V súvislosti s Ramsayom, resp. skompletizovaním jeho transferu do Liverpoolu je +/- otázka (samozrejme za predpokladu, že bude mladík súčasťou Kloppových plánov), čo bude s dvojicou N. Williams – C. Bradley. Prvý menovaný hosťoval v druhej polovici sezóny 2021/22 v druholigovom Fulhame, ktorému pomohol k postupu do Premier League, druhý mal zasa veľmi slušnú sezónu vo farbách liverpoolskej 23-ky, navyše sa objavil/debutoval aj v prvom tíme.

Neco Williams je navyše univerzál, ktorý okrem prirodzeného pravého beka, hráva aj na ľavom wingbackovi, či najnovšie dokonca v zálohe.

Späť ale k Ramsaymu. £6.5m je čiastka, ktorú Aberdeen za pravého obrancu požaduje. Škótska liga sa síce kvalitou nedá porovnávať s anglickou Premier League, Calvin ale urobil v minulej sezóne riadny dojem i výkonnostný progres. „Na svoj mladý vek je mentálne veľmi vyspelý. Nechýba mu rozvaha, nechýba mu talent, sebavedomie ani mladícka drzosť,“ hlásil pred časom Cormack.

Previous articlePremier League 22/23 začíname na Fulhame, špeciálny zápas pre F. Carvalha
Next articleGlosa z nosa (2.): Hlasno a hromadne zakričme, Jay Spearing je späť v LFC!
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net