Glosa z nosa (2.): Hlasno a hromadne zakričme, Jay Spearing je späť v LFC!

7
1737

Súhrn toho, čo sa mi dostalo v súvislosti s LFC “pod ruku”, resp. toho, čo ma nenechalo nečinným. Druhý diel glosy je o témach Spearing, Ramsay a nový kanál v CZ a SK na pozeranie LFC i jedna krátka anketa. A k tomu veľa balastu. Sorry zaň, nebolo čas na editovanie a keďže si vás vážim rovnako ako seba ??, tak som text proste vybuplikoval.

Disclaimer na úvod: Tento formát je len na “papier” hodený nápad, ktorý nemusí byť úplne naj, rovnako tak, ako naj nie je a nebude ani jeho forma. Lebo kopec irónie, sarkazmu, atakov na naše egá i intelekt. Nechcem nikoho urážať, nechcem, aby si moje, často “cez čiaru” zosnované myšlienky niekto bral osobne, preto práve teba, drahý priateľ, teba, ktorý si sa v nich našiel, prosím, stráv čas inak, ako čítaním tohto textu.

Počúvať, že som vtipný ako Pročko po mozgovej príhode, že mám intelekt ako okenný rám, či som hanbou tejto komunity nie je nič nové. Priznávam dopredu, máš väčšieho pipíka, si lepší fanda. Ak teda máš potrebu reagovať (priznanie č. 2 v krátkom slede) na daný text, dbaj na vyššie uvedené. Tieto riadky nie sú o tebe, nie sú o mne, o mne je ale autorský štýl, ktorý ponúkam podľa motta: “Smiech nám nikdy neškodil, vždy nám dobre urobil, preto bude najlepšie, rehotať sa hlasnejšie.” Alebo sa aspoň pousmiať. Niekoho baviť bude, iného nie, holt, ako všetko, mne tiež nechutí ananás, balzamico, víno ani olivy, preto sa im vyhýbam. Jednoduché, či? 😉

Glosa z nosa je zmapovanie toho, čo sa v poslednom čase v LFC deje. Je to čisto subjektívny text, reflektuje na veci dané, posúva ich ale do roviny, kde sa nemajú prečo brať zasa až tak vážne. Názov je do istej miery taký hlúpy a prvpolánový, ako len môže byť. Mne to nevadí, komu áno, môže sa s tým pokúsiť naučiť žiť i narábať. Na intelektuálnom dne totiž nie je priestor na vážne hodnotenia a súdy. Však načo. Stačí to všetko, ako aj samotnú glosu, vytiahnuť práve z vo veľa prípadoch ozdoby tvárí, alebo, ako hovorí klasik, “velký frňák velkého ducha značí”.

PS: Ak chceš byť členom môjho fanclubu, postni do komentárov nižšie srdiečko, alebo prostredník. Uvidíme aspoň, čo si zač 😉

PS2: Nie som vtipný, preto aj PS také nemôže byť. ?

Vtip dňa

Na Divokom západe sa na saloone rozrazia otváracie dvere, všetko naokolo okamžite stíchne. Z budovy vychádza kovboj, z ktorého na prvý pohľad ide strach. Kolty proklatě nízko, klobúk posunutý jemne na stranu, jemne do čela, jemný porast a sakra rýchle ruky.

Frajer podíde zo zadnej strany ku svojmu koňovi, zdvihne mu chvost a našpúli pery a dopraje si 5-sekundovku s análom svojho Hatatitlu.
Vedľa stojaci týpek naberie odvahu a spýta sa: Čo to robíš?
Kovboj: Ááále, mám strašne popraskané pery.
Týpek: A pomáha to?
Kovboj: Ani nie, ale aspoň si ich potom neolizujem!

Toto nie je úplne najhorší fór, či?

Mám ale lepší. S ním však súvisí príbeh z piatkového popoludnia. Síce nezáživný, ale zato krátky (teda záleží, ako rýchlo vieš čítať, či aspoň ignorovať časti textu, či dokonca celý), takže by to všetko malo byť v najlepšom poriadku. A keď nie, scrolluj vyššie a inšpiruj sa návodom, ako dosiahnuť jemné a vláčne pery. 😉

Dorábam ku koncu pracovného týždňa nejaké veci, v tom mi cinkne telefón. Vidím, že píše Denis. Návštevníci dnes už po spojení s liverpoolsky.net neexistujúceho lfcway.com ho mohli poznať aj pod nickom Lestat či KOnev – nepamätám si už, ktorý z nich je správny, bolo to dávno. Každopádne boli spolužiaci, to je ale iný príbeh.

Alebo ho tunajší čitatelia mohli sem-tam zahliadnuť či započuť v Shoot-out podcaste, kde sa ako kovaný profík (aj keď mu za to nikto neplatil) snažil zachovať aspoň akú-takú vecnú úroveň týchto takmer úplne zbytočných tliachaní do éteru.

Do tretice všetko dobré, hovorí sa, a keďže Denis miluje klišé možno rovnako ako Chrisa Bascomba či polotovarovú pizzu, mohli ste ho vidieť aj v petržalskom RedCocku počas spoločného sledovania finále Ligy majstrov proti Realu Madrid. Bol to ten týpek s červený dym chŕliacou dymovnicou. Žiaľ, tá mu neskôr odtrhla ruku. Smutné…

OK ale, prejdem k veci. Otvorím messenger a tam správa, že sa sa deje návrat Jaya Spearinga do LFC. “Čo máš nakúpené?” pýtam sa tak zdvorilo, ako to viem len ja a ešte pár spolužiakov jednobunkovcov – absolventov facebookového rýchloštúdia na všetko.

“Keď napíšeš, že je to bulvár, tak ťa napadnem,” kontruje Denis legitímne si mysliac, že má navrch, keďže Darwin Núñez prestúpil do LFC a ja som opakovane tvrdil (a tvrdím), že Joyce, Bascombe, Pearce, Maddock a neviem kto ďalší sú len clickbaitoví novinári bez reálnych info.

Teraz ešte (minimálne) Denisa naseriem a s prihlúplym úškľabkom si pôjdem svoje – Ako to, že akože reliable journos, ktorým by veľa fans uverilo aj to, keby prišli s info, že Zem je trojuholník (pokojne aj plochý, aby som uspokojil aj túto skupinu vedátorov) a po pondelku nasleduje streda, jeden deň povedia, že LFC už nikoho nekúpi a na ďalší deň hlásia príchod Jay Spearinga? Je to, samozrejme, rečnícka otázka. To len keby nedocvaklo. 😉

Ty vole, povedzme si to každý nahlas, lebo mne je to fakt smiešne. Poďme fakt na plnú hubu: Liverpool ohlásil príchod JAYA SPEARINGA! ???

Alebo inak, už nie vysmiaty od ucha k bruchu, vracajú sa spomienky na najhoršie obdobie LFC za posledných 30 rokov. Uff.

Jasné, kontext je iný. Ten, ktorý víťaza Ligového pohár s Liverpoolom a inak fakt slabého futbalistu vidí ako týpka, ktorý od 22/23 preberie nejaké trénerské úlohy v U18 a možno sem-tam, možno častejšie si “ťukne” aj za U21 či U23, lebo to umožňujú platné regule. V štrtoligovom Tranmere po 21/22 skončil a mať flek doma je rozhodne príjemná vec.

Predstavme si však, že Liverpool, resp. skôr jeho priaznivci, keďže Klopp má v tomto asi aj jasno, snívajú o dôstojnom backup-e za Fabinha. Realita pritom vraví, že Hendo na to až tak nemá a Morton či pre takmer 100% osadenstva neznámy Bajcetic ešte na kvalitu, ktorá LFC vidí na špici svetového futbalu, pochopiteľne nedosahujú. Ani z diaľky, ani omylom.

Tchouaméniho (ak by som sníval, tak práve o ňom – naplno a do vlhka, of kors) by bol super, ale už podpísal Realu Madrid a aj keď nie, že by na svete neboli iní dispečeri do stredu poľa, tak sa taký príchod aktuálne nedeje.

Možno by som teraz mal povedať, že ako priaznivci sme chceli Tchouaméniho a máme Spearinga, ale to by mi potom Tomáško Horváth povedal, že som sa dal na bulvár. No offense, drágám, toto je opäť len nevydarený pokus o niečo úsmevné.?‍♂️

Jay Spearing je po 9 rokoch späť v Liverpoole. (foto: Twitter)

A veru aj dal. Po desiatom pive som už prístupný všetkému. Takmer. Prípadne sčasti ako Julian Ward, ktorý asi tiež musel byť riadne vyflusnutý, keď dal kontrakt Milnerovi a nie Manému. Ešte Oxovi a nie Salahovi a here we go again! 😉 PS: Toto je z rubriky Nepohodlné, ale za to hlúpe názory, na ktorú dokonale platí v úvode spomenutý disclaimer.

Anketa pri otázke, kde som zhorel ako fakľa

94
Bol Jon Flanagan v Liverpoole pravý, alebo ľavý obranca?

Inak sa teším z transferu Calvina Ramsayho. Priznám sa, že by mi nevadil ani jeho foter či menovec Gordon, ktorý varí ako veľký pán. Ale zasa, novinári nám svojou miliónkrát otrepanou hantírkou či všeobecne obľúbeným klišé ukážu, že varenie dokážu spojiť aj s Calvinom. Kleinom, Ramsaym, whatever.

Veď na to stačí minimum invenčnosti, k tomu jeden jogurt po záruke a na prvú kohokoľvek napadne napr. toto: Liverpool v spolupráci s nádejným mladým kuchárom z Aberdeenu navaril naozaj chutnú polievku. Bude však z nej chcieť ochutnať napr. Alexander-Arnold? A čo Neco Williams? Ak si to prečítate s hlbšie položeným hlasom akoby z upútaviek našich televízií, tak je to razom o niečom inom.

“Aaaau!” Máš pravdu, drahý čitateľ, cítim sa pri týchto slovách rovnako.

Škótsky tínedžer mieri do LFC. Ramsay prináša otázky i odpovede

Meniť telku, nemeniť telku, meniť telku, nemeniť …

Prejdem od vysoko obľúbených transferov po niečo, čo môže riadne vytočiť. Platí totiž, že chcem pozerať Liverpool v telke a nie na pofidérnych a nie vždy úplne spoľahlivých streamoch. A nechcem, samozrejme, meniť providera, platiť viac, čokoľvek!

Takto nejako asi rozmýšľa väčšina. Väčšina, ktorá aktuálne môže (ale zasa, to jediné že vraj fans zostáva) maximálne tak dúfať, že sa CANAL+ dohodne okrem Skylink-u a freeSAT-u aj napr. so zástupcami Orangu, Telecomu a pod., a od začiatku augusta 2022 spustený CANAL+ Sport sprístupní aj ich zákazníkom.

Viac ale o možných peripetiách s pozeraním LFC v sezóne 22/23 v priloženom odkaze. Prečítaj si, nech potom nie si zbytočne nasratý.

PL už beží za 7.49 €/mes. na Skylink-u, freeSAT-e a (sčasti) aj na Orangei

Poznáme rozpis Premier League 22/23

Nebudem ho analyzovať, nebudem sa zamýšľať nad tým, koľko bodov, kedy a ako získame.

Prikladám len link na príslušný článok a k nemu screenshot, ktorý ukazuje, že tu máme miestami fakt trefné a vtipné hlášky. Eddy Hunter a ja, pomyselný klobúk dole! 😉

Premier League 22/23 začíname na Fulhame, špeciálny zápas pre F. Carvalha

Kalendár udalostí

A ozaj, ešte jedna vec na záver. Trochu som v noci uletel a pripravil takýto eventový súhrn (KLIK) toho, čo nás v najbližších mesiacoch, resp. sezóne čaká.

Kto ale číta slovo event ako ívnt, tak nech na to ani nekliká.?