Mané do Bayernu, here we go! Končí sa éra, odchádza famózny hráč

38
3252
Sadio Mané. (foto: Twitter)

30-ročný Sadio Mané po 6 rokoch opúšťa Anfield. Anfield, na ktorom odohral 56 ligových zápasov a ani v jednom neprehral (54 – 2). V titulku spomenuté “Here we go” je ale trpké. A smutné zároveň.

Neviem, či som sám, ale v tomto konkrétnom prípade by som bol radšej, keby Anfield opúšťal Liverpool – pre niečo nové, lepšie, väčšie, modernejšie. To sa, samozrejme nedeje (a je to tak fajn, veď nebudem haniť spomienkový rozmer tohto úžasného stánku), naopak, Mané okrem Anfieldu opúšťa aj Liverpool. Žiaľ.

Futbalista, ktorý okrem prvej, obliekal v Liverpool vo zvyšných sezónach dres s číslom 10, vyhral s The Reds všetko, čo sa dá. Pomohol pretrhnúť 30-ročné čakanie na domáci ligový titul, vo vitríne má aj Ligu majstrov, MS klubov, FA Cup, Európsky Superpohár i Ligový pohár.

6 fantastických sezón s Maném. Au revoir, Sadio!?

Chlapík s maximálne klamlivým pohybom, rýchlymi nohami, smutnými očami i šibalským úsmevom je definíciou zrodu nového Liverpoolu. Toho, ktorý si po príchode na červenú stranu mesta, ktoré stráži liverbird, “nakreslil” Klopp. Dá sa povedať, že keby nebolo Maného, nemusel by byť ani Salah. A ďalej Robertson, van Dijk, Fabinho, Alisson, Jota, N. Keïta, možno I. Konaté.

Sadio urobil zo spoluhráčov lepších futbalistov. Z každého jedného. Okrem prestížnych trofejí odchádza s vizitkou 269 zápasov, 120 gólov, 38 asistencií. Bol autorom nielen presných zásahov, z ktorých nám padala sánka, ale aj tých, ktoré rozhodovali zápasy, posúvali sny do reality.

Sadio Mané. (foto: Twitter)

Riaditeľ Bayernu potvrdil prestup

Majster Afriky 2022 so Senegalom aktuálne po nejakom čase hľadania našiel nové pôsobisko. Hľadal ho, lebo chcel zmenu, hľadal ho, pretože sa s Liverpool objektívne nemal kam posunúť. “Áno, Sadio prestupuje do Bayernu,” hlási športový riaditeľ mníchovského klubu Hasan Salihamidžić.

Niektorých nás môže mrzieť, že sa na u fans nikdy nestal tak populárnym, ako kopec kvalitou horších futbalistov predtým. The Reds ale opúšťa aj veľký človek. Človek, ktorý nepotrebuje drahé autá, luxusné hodinky, lietadlá. Potrebuje, a robí to tak roky, pomáhať ľuďom z dedinky, kde sa narodil, pomáhať národu, pretože pre Senegal mu bije srdce. Doslova a pravidelne.

Už sa tak stalo, zopakujem to ale. Ďakujeme, Sadio – a toto, myslím, hovorím za tisíce fans – ďakujeme za všetko, čo si v LFC nechal, kam si ho posunul. A že to bol sakra výkon!

Previous articleGlosa z nosa (2.): Hlasno a hromadne zakričme, Jay Spearing je späť v LFC!
Next articleRamsay prestúpil do LFC. Tínedžer dostal obľúbené číslo
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net