Ramsay prestúpil do LFC. Tínedžer dostal obľúbené číslo

36
3149
Calvin Ramsay. (foto: liverpoolfc.com)

£6.5m vrátane bonusov putuje do pokladnice škótskeho prvoligistu Aberdeenu FC.

Calvin Ramsay, 18-ročný (nar. 31.7. 2003) pravý bek je najnovším doplnením liverpoolskeho kádra.

Calvin Ramsay. (foto: liverpoolfc.com)

“Od prvého momentu, ako som započul šumy o záujme Liverpoolu, mi bolo jasné, že toto je klub, kde chcem ísť,” povedal mladík tesne po podpise zmluvy.

“LFC je nielen obrovský klub, je aj miestom, kde mladí futbalisti dostávajú šancu. Môžem teda v príprave zamakať, a potom naozaj nevidím dôvod, prečo by som nemohol byť súčasťou prvého tímu,” dodáva pre liverpoolfc.com.

Calvin Ramsay. (foto: liverpoolfc.com)

Ofenzívne ladený krajný obranca, ktorý je členom škótskej reprezentácie do 21 rokov, sa teda posnaží o to byť súčasťou áčka, konkurenciu na pravej strane defenzívy ale má okrem jasne prvej voľby Alexandra-Arnolda aj v N. Williamsovi či C. Bradleym.

V Liverpoole bude obliekať dres s číslom 22, ktoré nosil aj v Aberdeene, kde v 21/22 odohral 33 zápasov s bilanciou 1 gól – 9 asistencií.

Calvin Ramsay. (foto: liverpoolfc.com)

Môžem hrať na viacerých pozíciách

“Som pomerne poriadne ofenzívny pravý obranca. Som v pohode aj v defenzíve, mojou hlavnou devízou je ale útočenie,” povedal mladík pred kamerami LFC TV.

“Dokážem spoluhráčom ponúknuť fajn centre, mám rád streľbu, som obojnohý, mám rád prieniky po čiare, spoluprácu so spoluhráčom o pozíciu vyššie.”

“Rovnako tak mám rád poctivú prácu, robotu pre tím, jednoducho urobiť pre jeho úspech všetko, čo je v mojich silách.”

Ramsay má isté, viditeľné spojitosti s herným štýlom Alexandra-Arnolda. “Ako pravý obranca, samozrejme, Trenta sledujem, je mojou inšpiráciou. Keď sa pozerám na nás oboch, sme si podobní,” pokračuje v predstavovaní sa.

“Môžem hrať na niektorých postoch, s loptou na nohe som pomerne pokojný, dokážem prihrávkou nájsť spoluhráča, dokážem vystreliť. Môžem hrať nielen na pravej obrane, ale aj v strede zálohy či pravom krídle.

Škótsky tínedžer mieri do LFC. Ramsay prináša otázky i odpovede

Previous articleMané do Bayernu, here we go! Končí sa éra, odchádza famózny hráč
Next articleŠtatistický sumár Premier League 2021/22. Ako sa LFC darilo?
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net