Šťastné tri body v Londýne. 2-gólový Salah zariadil výhru nad Tottenhamom

29
2354

V závere to boli poriadne nervy, duel ponúkol množstvo pekných akcií, bránková konštrukcia zopár ráz zazvonila na oboch stranách, aby si Liverpool z Tottenham Hotspur Stadium odviezol cenné tri body!

Premier League 22/23 (6.11.), Tottenham Hotspur Stadium, Londýn

Tottenham Hotspur FC - LIVERPOOL FC 1:2 (0:2)

góly: 70. Ha. Kane -11. Salah (D. Núñez), 40. Salah (Alisson)
ŽK: Conte
ČK:
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport (CZ/SK)
streams: livetv, totalsportek, vipleague

THFC zostava

Lloris - Emerson Royal (68. Doherty), Dier, Lengelet, B. Davies, R. Sessegnon (68. Kulusevski), Bissouna (89. Lucas Moura), Bentacur, Højbjerg, Perišić, Ha. Kane

lavička: Forster - Tanganga, Doherty, D. Sánchez, Skipp, P. Sarr, Kulusevski, Bryan, Lucas Moura

LFC zostava

Alisson- Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago A., H. Elliott (74. C. Jones), Salah (90.+2 Oxlade-Chamberlain), Firmino (74. J. Henderson), D. Núñez (87. J. Gomez)

lavička: Kelleher, J. Gomez, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Tsimikas, C. Ramsay, F. Carvalho, Bajčetić

Do polčasu 2:0 a keď odoznel veľký tlak Tottenhamu zo začiatku druhej 45-minútovky, zdalo sa, že The Reds na trávniku konkurenta v boji o prvú štvorku pohodlne uspejú. Domáci sa ale zaťali, Harry Kane dokonca v 70. minúte znížil, Liverpool ale aj za pomoci šťastia (veď niekoľko našich v závere doslova „ťahalo nohy“) napokon výhru udržal.

Mohamed Salah lobom prekonáva Huga Llorisa. (foto: Twitter)

Po dlhšej odmlke je tu Carabao Cup, v ktorom LFC privíta doma Derby County, a to v stredu 9.11. Výkop je naplánovaný na 21 h.

1. polčas

3. min a brejk LFC, D. Núñez dostal loptu do 16-ky, ale z ťažkého uhla jeho ranu vyrazil Lloris. V 7. min opäť akcia hostí a opäť Uruguajčan D. Núñez, ktorý tentoraz zo 16 m netrafil bránu.

11. min a kombinácia The Reds, Firmino posunul loptu doľava Robertsonovi, tan na 16-ku D. Núñezovi, ktorý prihral doprava nekrytého Salahovi, ktorý sa výborne zorientoval – 0:1.

Radosžť LFC, zľava Thiago A., M. Salah a D. Núñez. (foto: Twitter)

15. min a mohlo byť vyrovnané! Po kombinácii Spurs prišiel Kaneov tečovaný center cez I. Konatého, Perišić si nabehol do päťky, ale lopta napokon skončila na tyčke po neistom zákroku Alissona! Mali sme veľké šťastie.

Krátko na to ešte zakončenie Højbjerg zo 14 m, Alisson loptu len vyrazil a I. Konaté odkopol do autu.

19. min, Alexander-Arnold stratil loptu, brejk R, Sessegnona, jeho súboj s liverpoolskym obrancom v 16-ke, ale Madley penaltu nezapískal!

V 27. min Dierov pas doľava na R. Sessegnona, ktorý prešiel cez Alexandra-Arnolda, ale na 16-ke výborne zasiahol I. Konaté!

32. min a volej Thiaga A. zblokovaný. O 120 sek na to The Reds s ofenzívnej kombinácie urobili zlou prihrávkou akciu súpera, Perišić prešprintoval Alexandra-Arnodla. Liverpool si na chvíľu poradil, lopta na R. Sessegnona, ktorého na hranici 16-ky fauloval Alexander-Arnold.

38. min a H. Elliott ošetrovaný.

V 40. min Alissonov nákop na polovicu súpera, Dier urobil obrovskú chybu, Salah sám, preloboval Llorisa a je 0:2!!!

Mohamed Salah a Harwey Elliott. (foto: Twitter)

42. min ponúkla pressing Firmina v 16-ke THFC, ktorý chvíľu predtým nenašiel D. Núñeza, a Lloris ho pri odkope loptou trafil. Domáci gólman si napokon poradil.

V 45. min H. Elliott z 19 m, Lloris vyrazil na roh. Po rohu ďalší teč pri pokuse mladého Angličana a rovnaká štandardka hostí len z opačnej strany.

2. polčas

Už v prvých sekundách center Emersona Roayla z pravej strany, H. Elliott zablokoval pokus R. Sessegnona, roh Spurs.

V 47. min ošetrovaný Bissomuma, ktorý šlapákom atakoval pri odkope Fabinha. Krátko na to výborný, bojovný zákrok D. Núñeza vo vlastnej 16-ke, roh domácich.

Po ňom hlavička Diera, ale Alisson pozorný!

V 49. min stratil Thiago A., akcia Tottenhamu, center sprava na opačnú stranu, R. Sessegnon sklepol na Perišića a ten nastrelil brvno!

50. min a center Diera z pravej strany Alisson vyškriabal nad brvno, roh THFC!

Tlak londýnskeho klubu, po akcii pred pokutovým územím Harry Kane dozadu R. Sessegnonovi, ktorý v dobrej pozícii 15 m od brány minul!

Alisson Becker. (foto: Twitter)

54. min a šanca The Reds! Po kombinácii D. Núñez do vyloženej možnosti Salaha, ale Egypťan z prvej zakončil do miest, kde situáciu vyriešil Lloris!

55. min a Alisson otáľal pred pokutovým územím s odkopom, zatlačil na neho Ha. Kane a mali sme šťastie!

V 57. min protiútok Liverpoolu, D. Núñez v dobrej pozícii, ale zo 16 m mu lopta skĺzla a Lloris pohodlne chytil.

Krátko na to D. Núñez zľava cez Diera do 16-ky, jeho prihrávka zrazená.

59. min ponúkla nápaditú kombináciu Conteho tímu, na 16-ke si párkrát vymenil loptu, tá putovala doprava na Bentancoura, ale jeho center bol veľmi nepresný.

61. min a D. Núñez zobral loptu Dierovi po zlej rozohrávke Lengleta, posunul Salahovi, ten sám, ale ofsajd!

63. min ponúkla pokus Thiaga A. z 23 m, len bol veľmi nepresný. 65. min ponúkla prienik Robertsona po ľavej strane, roh The Reds. Po ňom lopta pred pokutové územie, kde Alexander-Arnold poslal loptu na zadnú tyč na Salaha, ktorý ale v sľubnej pozícii nespracoval.

V 68. min štandardka Tottenhamu, Perišićov presný center na Harryho Kanea, ktorý ale hlavou minul bránu.

70. min a rýchla akcia THFC, striedajúci Kulusevski z hranice pokutového územia za chrbát van Dijka na Harryho Kanea a ten pohotovo na vzdialenejšiu tyč znížil – 1:2.

Harry Kane sa teší z gólu v liverpoolskej sieti. (foto: Twitter)

V 75. min súboj Ha. Kanea s I. Konatém, Angličan kopol pred pokutovým územím Francúza do lýtka a zadák hostí leží na zemi.

79. min a možnosť Lengleta po rohu Perišića a Francúz hlavou vo výhodnej pozícii nad!

81. min a faul Fabinha pred pokutovým územím, ale Madley ho nevidel!

82. min, Thiago A. skvelá ulička do 16-ky D. Núñezovi, brvno!!!

V 83. min center Diera z pravej strany, Bentancourova hlavička, Alisson kryje.

85. min a Alisson po súboji v 5-ke ošetrovaný.

89. min a center Perišića cez Alexandra-Arnolda, na vzdialenejšej tyči Ha. Kane, ktorý loptu jemne šuchol a tá končí veľa.