Šťastný nový rok 2022!!!

10
1860

Rok 2021 bude čochvíľa minulosťou, a tak je tu priestor na akúsi záverečnú bodku za ním.

1+1=1

Podstatná vec, ktorá sa v roku 2021 udiala na česko-slovenskej LFC scéne, bolo vytvorenie stránky lfc1892.net, ktorá tak zlúčila doterajšie weby lfcway.com a liverpoolsky.net. Pokiaľ ma pamäť neklame, web uzrel svetlo sveta 19. júla 2021, bezprostredne po prvom oficiálnom zraze komunity LFC pod záštitou novovzniknutej stránky.

Zloženie redakcie je v podstate stabilizované, to však neznamená, že máme “stop stav”. Keď pre LFC v podstate neexistuje “transfer window”, my naopak veľmi radi privítame do našich radov nielen jedného nadšenca, ktorý samozrejme fandí LFC, popritom ovláda prácu na PC a nie je mu cudzia ani kwopom označovaná, “Maroš Grammar Nazi” 😉

A čo sa týka webu, v rámci možností sa vám snažíme prinášať nielen klasiku v podobe preview, match centre a review, ale aj ďalšie články a novinky, ktoré úzko súvisia s klubom Liverpool FC.

Na jeseň prevláda spokojnosť

Je pravda, že na konci roku hodnotíme, či bilancujeme jeho celý priebeh. Lenže vo futbalovom svete existuje až na výnimky jesenná a jarná časť. A práve na prvú polovicu sa teraz zameriame.

Pri pohľade na Premier League je čelo tabuľky v podstate “vyrovnané”. Mrzia zbytočné (?) straty, inak by bolo veselšie. Ťažko predvídať, či sa rozhodne resp. napovie obdobie január-február, ako to býva zväčša zvykom. Naviac nekompletná tabuľka a očakávané dohrávky tiež budú mať slovo v zamiešaní poradím.

To v Lige majstrov sme základnú časť zvládli na výbornú. Rekord v podobe prvého anglického klubu, ktorý vyhral všetky zápasy v skupine je akýmsi bonusom. A tak len pre ilustráciu zopár faktov.

LFC je aktuálne na 3. mieste rankingu UEFA pre nasadzovanie do pohárov, ktorý vychádza z 5-ročného klubového koeficientu. Ten však bude úplný až na konci sezóny 2021/22.

(foto: football-coefficient.eu)

Ideálna jesenná časť pre LFC v Lige majstrov priniesla logicky aj odmeny a čiastka je, aspoň zatiaľ, rozhodne zaujímavá.

foto: (football-coefficient.eu)

A keď už sme pri tom bilancovaní, toto je výsledok doterajšej práce Jürgena Kloppa od jeho príchodu na Anfield v októbri 2015, kedy rodák zo Stuttgartu prevzal kormidlo “červených”.

A na záver to podstatné.

Všetkým našim fanúšikom, čitateľom a prispievateľom želáme do Nového roku najmä pevné zdravie. Pretože to je to najpodstatnejšie. Napokon, minimálne posledné 2 roky boli toho dôkazom. A keď ste zdraví, ste aj šťastní. Zvyšok si kúpite, vymeníte, či zahodíte. Veríme, že nám aj naďalej zachováte priazeň. Tak ten rok 2021 poriadne “spláchnite” a vidíme sa na Stamford Bridge 😉

Redakčný tím lfc1892.net