Stats pred zápasom: Klopp a Stamford Bridge idú dokopy. Na Chelsea prehral iba raz

1
1331

Po utorňajšom nedostatočnom výkone s množstvom zahodených gólových šancí a výsledkovom výbuchu (prehra 0:1 v Leicestri) pokračuje Premier League už 21. kolom.

The Reds cestujú do Londýna, kde na nich čaká domáca Chelsea. Ide o bezprostredného konkurenta z čela ligovej tabuľky. Zápas môže veľa napovedať o ambíciách oboch klubov v ďalšom priebehu PL.

Prvý vzájomný zápas v auguste 2021 sa na Anfielde skončil remízou 1:1. Kloppovci nevyužili presilovku o jedného  hráča (vylúčený bol Reece James) v celom druhom polčase, pričom na rad prišla prvá bodová strata.

Premier League 21/22 (2.1.), Stamford Bridge, Londýn

Chelsea FC - LIVERPOOL FC; 17.30

kto s kým: 2. vs 3.
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

CFC team info

ABSENCIE (6) Werner - covid-19, Chilwell - koleno, Loftus-Cheek - členok (otázny štart), Christensen - sval (otázny štart), R. James - stehno, Lukaku - dočasne vyradený z kádra

LFC team info

ABSENCIE (10) H. Elliott - členok, N. Phillips - lícna kosť, Origi - koleno, Adrián - lýtko, Robertson - trest za červenú kartu, Minamino - sval, Thiago A. - bok, Alisson, Matip, Firmino - všetci covid-19

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Chelsea FC od sezóny 2015/2016 v PL doteraz už 13-krát.

Bilancia celkovo: 13 zápasov, z toho 6 výhier, 5 remíz, 2 prehry, skóre 21:13, úspešnosť 59%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 2 výhry, 4 remízy, 1 prehra, skóre 11:8, úspešnosť 48%
  • Bilancia vonku: 6 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 10:5, úspešnosť 72%
  • Bilancia 1. polčasu: 13 zápasov, 3 výhry, 5 remíz, 5 prehier, skóre 9:8, úspešnosť 36%
  • Bilancia 2. polčasu: 13 zápasov, 6 výhier, 5 remíz, 2 prehry, skóre 12:5, úspešnosť 59%

Zaujímavosť: Všetky päť remíz skončilo  zhodným výsledkom 1:1. Zhoda je aj v bilancii celkovej a 2. polčasu.

Mohamed Salah oslavuje gól. (foto: Facebook)

21 gólov si rozdelilo 12 hráčov LFC. Najviac 3-krát sa presadili Sadio Mané a Mo Salah (jeden z penalty). Po 2 razy to boli Firmino, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Coutinho a Ch. Benteke. Jeden presný zásah zaznamenali N. Keïta, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Sturridge a Lovren.

Asistencie: Až 11 hráčov si pripísalo prihrávku na gól. Najviac po 2 zaznamenali Robertson, Salah a Firmino, po jednej asistencii má J. Henderson, van Dijk, Alexander-Arnold, Oxlade-Chamberlain, Coutinho, Ch. Benteke, Shaqiri a Ibe.

Z toho vyplýva, že góly aj asistencie sú v súbojoch pod Kloppom proti The Blues  rovnomerne rozložené na viacerých hráčov.

Žlté karty: Až 13 hráči The Reds inkasovali ŽK. Najviac štyri ich videl James Milner, 2 razy to boli Emre Can a Lucas Leiva, po jednej majú J. Henderson, Fabinho, Alexander-Arnold, Salah, Mané, J. Gomez, Coutinho, Ch. Benteke, Clyne a Kolo Touré.

Červená karta: na strane LFC bez karty, u The Blues ju inkasovali dvaja futbalisti – Christensen a R. James.

Reece James ()druhý zľava) dostáva červenú kartu v úvodnej konfrontácii v 21/22. Duel sa na Anfielde skončil nerozhodne 1:1. (foto: Twitter)

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch s Chelsea:

• VAR: boli riešené tri situácie, všetky u súpera. Neuznané góly Wernera, Mounta a Azpilicuetu boli z ofsajdu.
  • nepremenené penalty: obidve na strane Chelsea, prvú nepremenil Diego Costa na Anfielde v sezóne 2016/17 za nerozhodného stavu 1:1, tú druhú Jorginho v 2020/21 doma, ktorá nemohla ovplyvniť víťazstvo LFC v pomere 2:0.
  • strelené góly ako striedajúci hráči: Oxlade-Chamberlin doma v sezóne 2019/20 po 5 minútach na ihrisku. Daniel Sturridge v 2018/19 po 270 sekundách na ihrisku, čím zariadil cennú remízu na Stamford Bridge. A do tretice to bol Christian Benteke, ktorý doma v prvej sezóne Kloppa strelil v 92. minúte gól znamenajúci opäť remízu 1:1. A ešte raz Belgičan Benteke, v tej istej sezóne 2015/16 skóroval na trávniku súpera poisťovacím gólom na 3:1.

Zaradenie hráčov do základnej zostavy

V bránke sa objavili 6-krát Alisson Becker a 5x Mignolet. Po jednom zápase odchytali Adrián a Loris Karius.

Z nich si udržal čisté konto iba Alisson a to v 2 stretnutiach.

Do obrany postavil Klopp v 8 zápasoch Alexandra-Arnolda  a Robertsona, 7x van Dijk a 6x Matip. 5 razy to bol Clyne, 4-krát nastúpil Lovren, 3 stretnutia absolvovali J. Gomez a A. Moreno. Po jednom dueli majú na konte Kabak, Klavan, M. Sakho, K. Touré a Škrtel.

Fabinho- (foto: Twitter)

Do zálohy poslal manažér LFC najčastejšie 8-krát Wijnalduma a J. Hendersona, 7 zápasov má Milner.

Fabinho absolvoval 6 a Coutinho 5 duelov, Lallana 4 razy, potom Keïta a Emre Can boli v hre 3x. V jednom stretnutí nastúpili H. Elliott, Thiago Alcântara, Curtis Jones, Oxlade-Chamberlain a Lucas Leiva.

V útoku najčastejšie hral Firminoaž 11-krát, Mané a Salah majú na konte po 9 zápasov. V 3 stretnutiach sa objavil od začiatku Sturridge.

Ako striedajúci hráči sa dostalo na ihrisko až 25 futbalistov The Reds. Najčastejšie menil spoluhráča James Milner 5-krát. Origi v 3 dueloch, po 2 razy to boli Jota, Minamino, Oxlade-Chamberlain, Mané, Thiago Alcântara, Shaqiri, Wijnaldum, Lallana a Ch. Benteke. V jednom stretnutí sa objavili Keïta, J. Gomez, Tsimikas, Ibe, C. Jones, J. Henderson, Solanke, Lovren, Sturridge, Ojo, K. Stewart, A. Moreno, Lucas Leiva a Allen.

Rozhodcovia: Na zápas s rivalom zo Stamford Bridge bol najčastejšie delegovaný ako hlavný Michael Oliver 4-krát. Marriner, Taylor, Atkinson a Clattenburg po 2 razy. V jednom stretnutí si zapískal Paul Tierney.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 21. kole od sezóny 2015/16:

Nemecký manažér viedol The Reds v 6 zápasoch 21. kola sezóny PL. Najprv prišli dva remízové zápasy, doma 3:3 s Arsenalom a vonku 1:1 v Manchestri s United. Nasledovala výhra 2:1 nad Leicestrom na Anfielde, a potom prehra 1:2

vonku s Manchestrom City. Nakoniec to boli dve výhry, postupne  Klopp zdolal 2:0 doma Sheffield United a v Londýne 3:1 West Ham.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 12:8, úspešnosť 61%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 7:4, úspešnosť 78%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 1 prehra, skóre 5:4, úspešnosť 44%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 2 prehry, skóre 4:4, úspešnosť 44%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 8:4, úspešnosť 61%
James Milner (foto: Twitter)

Pod Kloppom dali hráči LFC v 21. kole Premier League 12 gólov.

Najviac 5-krát sa presadil Salah, za ním je s 3 zásahmi Firmino. Po jednom góle zaznamenali Mané, Wijnaldum, J. Allen a Milner (z penalty).

Asistencie: 2 gólové prihrávky si pripísal Robertson. Po jednej majú na konte Mané, Firmino, Milner, C. Jones,Shaqiri, Ch. Benteke a Emre Can.

Žlté karty: Dve inkasovali Firmino, Wijnaldum a Lovren. Jednu žltú kartu majú na svojom konte Milner, Robertson, Emre Can a Clyne.

Červená karta: Hráčom LFC ani súperovi udelená nebola.

Zaradenie hráčov

Nemecký manažér The Reds postavil v 21. kole troch brankárov. Alisson Becker chytal  v 3 zápasoch, Mignolet v dvoch. V jednom stretnutí nastúpil aj Karius. Čisté konto si udržal iba brazílsky gólman Alisson, a to v jednom dueli.

V obrane sa na 4 zápasy objavili Robertson a Alexander-Arnold, v troch Lovren. Dva razy to bol van Dijk a J. Gomez, jedno stretnutie absolvovali Matip, N. Phillips, Klavan, Clyne, K. Touré, M. Sakho a A. Moreno.

V strede poľa využil Klopp vo všetkých 6 zápasoch Milnera. 5-krát nastúpil J. Henderson a 4 razy Wijnaldum. V 3 dueloch to bol Emre Can, v dvoch Lallana. V jednom súboji sa objavili Thiago A., Shaqiri a Ibe.

Sadio Mané (v červenom) v súboji s kapitánom Chelsea Césarom Azpilicuetom. (foto: Twitter)

V útoku nastúpil do 5 duelov Firmino, do 4 Salah a troch Mané. V dvoch sa objavil aj Origi, jedno stretnutie má na konte Coutinho.

Pri striedaniach bolo v 21. kole sezóny použitých 15 hráčov. 2-krát naskočil do zápasu Oxlade-Chamberlain.

V jednom zápase boli nasadení Origi, Firmino, Fabinho, C. Jones, Elliott, Wijnaldum, Shaqiri, Lallana, Sturridge, Klavan, Coutinho, Ch. Benteke, Caulker a J. Allen.

Rozhodcovia: Po jednom zápase si zapískali Taylor, Moss, Swarbrick, M. Jones, Tierney a Oliver.

Svojho času bol súboj Stevena Gerrarda (v červenom) s Frankom Lampardom považovaný za súboj o najlepšieho záložníka nielen Premier League ale aj sveta. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Chelsea:

Celkovo sme sa stretli v 59 zápasoch, z toho bolo 23 bolo víťazných, 15 remíz, 21 prehier, skóre 74:71, úspešnosť 47%.

• Bilancia doma: 30 zápasov, 15 výhier, 8 remíz, 7 prehier, skóre 51:34, úspešnosť 59%
  • Bilancia vonku: 29 zápasov, 8 výhier, 7 remíz, 14 prehier, skóre 23:37, úspešnosť 36%
  • Bilancia 1. polčasu: 59 zápasov, 15 výhier, 22 remíz, 22 prehier, skóre 39:39, úspešnosť 38%

Z toho vyplýva, že bilanciu má každý klub omnoho lepšiu doma ako vonku. Po prestávke je LFC lepší ako v prvom polčase i keď strelil menej gólov.

Michael Owen. (foto: Twitter)

Strelci 74 liverpoolskych gólov v ére PL proti Chelsea:

Najviac po 5 gólov majú na konte Michael Owen (4 doma+1 vonku), Robbie Fowler (5+0), Fernando Torres (5+0)

a Patrik Berger (5+0). Hneď za nimi sú s 3 gólmi Salah (3+0) a Mané (1+2).

Ďalší strelci v súbojoch proti CFC sú dvojgóloví, a to Firmino (1+1), Alexander-Arnold (1+1), Wijnaldum (2+0), J. Henderson (1+1), Sturridge (1+1), Ch. Benteke (1+1), Coutinho (0+2), Steven Gerrard (1+1), Luis Suárez (1+1), Jamie Redknapp (2+0) a Steve McManaman (0+2).

Po jednom góle strelili doma N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Emre Can, Agger, Shelvey, Kuyt, Pennant, Šmicer, D. Thompson, J. Barnes, M. Wright, Neil Ruddock, Ian Rush a Dean Saunders.

Vonku tiež s jedným gólom  boli strelcami Škrtel, Lovren, Glen Johnson, Maxi Rodríguez, Raul Meireles, Xabi Alonso, Bruno Cheyrou, Sami Hyypiä a Karl-Heinz Riedle.

Vlastné góly boli 3, všetky na Anfielde  od hráčov The Blues.

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Jürgen Klopp má bilanciu proti The Blues na úrovni 59%, ktorá je obligátne lepšia ako bilancia The Reds v ére Premier League – 47%.

Nemecký manažér má bilanciu v 21. kole je iba na úrovni 61%. V nedeľu (2.1. 2022) na ihrisku bezprostredného konkurenta bude veľmi ťažké túto bilanciu vylepšiť.