Stats pred zápasom: 34. kolo Klopp vie, na Tottenham ale sčasti len remízovo

14
487

Po kvalitnom a zodpovednom výkone, ktorý v stredu večer (28.4.) priniesol Liverpoolu výhru 2:1 na pôde West Hamu, pokračuje cez víkend Premier League 34. kolom.

Premier League 22/23 (30.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Tottenham Hotspur FC; 17.30

kto s kým: 7. vs 5.
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

LFC team info

ABSENCIE (5) C. Ramsay - koleno, Bajčetić - sval, N. Keïta - sval, Firmino - sval, I. Konaté - nešpecifikované (otázny štart)

THFC team info

ABSENCIE (5) Emerson Royal - koleno, Bissouma - členok, Bentancur - koleno, Lloris - sval, R. Sessegnon - stehno

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Liverpool FC privíta v nedeľu podvečer (30.4.) na Anfielde Tottenham Hotspur. Spurs po trénerských rošádach (viedli ich v sezóne postupne Conte, Stellini a teraz Mason) sa stále pohybujú na hranici najlepšej päťky klubov najvyššej súťaže.

V prvom vzájomnom zápase na štadióne „kohútov“ sa zrodila výhra Kloppovho tímu 2:1 po dvoch góloch Mohameda Salaha.

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Tottenhamom Hotspur v Premier League doteraz 15-krát.

2018/19 vonku 5. 2:1 (1:0, 1:1) Wijnaldum, Firmino – Lamela výhra
2018/19 doma 32. 2:1 (1:0, 1:1) Firmino, vlastný (Alderweireld) – Lucas Moura výhra
2019/20 doma 10. 2:1 (0:1, 2:0) J. Henderson, Salah (11m) – Ha. Kane výhra
2019/20 vonku 22. 1:0 (1:0, 0:0) Firmino výhra
2020/21 doma 13. 2:1 (1:1, 1:0) Salah, Firmino – Heung-min Son výhra
2020/21 vonku 20. 3:1 (1:0, 2:1) Firmino, Alexander-Arnold, Mané – Højbjerg výhra
2021/22 vonku 18. 2:2 (1:1, 1:1) Jota, Andy Robertson – H. Kané, Heung-min Son remíza
2021/22 doma 36. 1:1 (0:0, 1:1) L. Díaz – Heung-min Son remíza
2022/23 vonku 15. 2:1 (2:0, 0:1) Salah 2 – Ha. Kane výhra

Zaujímavosť: Nemec v službách LFC prehral s „kohútmi“ iba raz (1:4 vonku), no až v 6 stretnutiach sa zrodila remíza.

Bilancia celkovo: 15 zápasov, 8 výhier, 6 remíz, 1 prehra, skóre 24:17, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 0 prehier, skóre 12:7, úspešnosť 71%
  • Bilancia vonku: 8 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 12:10, úspešnosť 63%
  • Bilancia 1. polčasu: 15 zápasov, 8 výhier, 5 remízy, 2 prehry, skóre 13:6, úspešnosť 64%
  • Bilancia 2. polčasu: 15 zápasov, 3 výhry, 8 remíz, 4 prehry, skóre 11:11, úspešnosť 38%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (24): Najviac 7-krát sa presadil Salah a 5x Firmino (jeden z penalty). Za nimi  je Mané s 3 gólmi. Jeden presný zásah zaznamenali L. Díaz, Jota, Andy Robertson, Alexander-Arnold, J. Henderson, Milner (z 11 m), Wijnaldum  a Coutinho. Jeden bol vlastný od Alderweirelda.

Asistencie (12): Najviac tri prihrávky na gól si pripísal Andy Robertson, dve má na konte Alexander-Arnold. Po jednej asistencii zaznamenali D. Núñez, Thiago Alcãntara, Salah, Mané, J. Henderson, Wijnaldum a Sturridge.

Žlté karty (31): Najviac 4-krát ju inkasoval Milner, za ním Emre Can – 3. Po dve dostali N. Keïta, Tsimikas, Matip, Alexander-Arnold, J. Henderson, Lovren a Coutinho. Po jednej majú Fabinho, I. Konaté, J. Gomez, Thiago Alcãntara, Oxlade-Chamberlain, Mané, N. Phillips, Morton, Lucas Leiva a manažér Klopp.

Červená karta (1): Na strane LFC ju inkasoval Andy Robertson, u súpera nikto.

Brentford 3 1 1 1 7:6 44%

Zaujímavosť: Klopp s 67% úspešnosťou proti Spurs sa zaradil na 13. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

Kloppova  bilancia v 34. kole Premier League od sezóny 2015/2016:

Nemec LFC viedol v 7 zápasoch 34. kola. Začal výhrou vonku 2:1 v Bournemouthe, ale potom prišla jediná prehra doma 1:2 s Crystal Palace.

Nasledovali už len výhry, najprv dve doma, a to 3:0 nad Bournemouthom a 2:0 nad Chelsea. Potom aj dve víťazstva vonku, najskôr 3:1 v Brightone a potom 4:2 na Old

Trafforde nad domácim Manchestrom United. Nakoniec v minulej sezóne to bola doma výhra 2:0 nad Evertonom.

• Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 8:3, úspešnosť 78%

Góly (17): Najviac (5) strelil Salah, za ním Firmino so 4 gólmi. Dva razy sa presadil Mané. Po jednom góle zaznamenali Andy Robertson, Origi, Jota, J. Henderson, Coutinho a Sturridge.

Asistencie (14): Najviac dve majú na konte Alexander-Arnold a Salah. Jednu prihrávku na gól si pripísali L. Díaz, Andy Robertson, N. Keïta, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, van Dijk, N. Phillips, C. Jones, Sturridge a Ibe.

Žlté karty (8): Dve dostal Mané, po jednej inkasovali Alexander-Arnold, Fabinho, Oxlade-Chamberlain, J. Gomez, N. Williams a Grujić.

Červená karta (0): pre hráčov LFC, ani pre súperov nebola udelená ani jedna.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolverhamptonom je 71%.
8. 7 2 5 0 Po dueli s Chelsea je 52%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom United je 79%.
27. 8 5 1 2 Po súboji s Bournemouthom je 67%.
29. 8 4 2 2 Po zápase s Manchestrom City je 58%.
30. 8 4 3 1 Po dueli s Arsenalom je 63%.
31. 8 6 1 1 Po súboji s Leedsom je 79%.
32. 8 4 3 1 Po zápase s Nottinghamom je 63%.
33. 8 6 2 0 Po súboji s West Hamom je 83%.
34. 7 6 0 1 Pred duelom s Tottenhamom je 86%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 34. kolo je pre rodáka zo Stuttgartu jasne najúspešnejšie.

Vľavo Andy Robertson v súboji s Heung-min Sono z Tottenhamu. (foto: Twitter)

Liverpool  FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Tottenhamu Hotspur FC:

Celkom 61 zápasov, z toho 30 víťazných, 17 remíz, 14 prehier, skóre 105:70, úspešnosť 58%.

• Bilancia doma: 30 zápasov, 19 výhier, 9 remíz, 2 prehry, skóre 60:28, úspešnosť 73%
  • Bilancia vonku: 31 zápasov, 11 výhier, 8 remíz, 12 prehier, skóre 45:42, úspešnosť 44%
  • Bilancia 1. polčasu: 61 zápasov, 23 výhier, 24 remíz, 14 prehier, skóre 41:29, úspešnosť 51%
Robbie Fowler (vľavo) a Steven Gerrard. (foto: Twitter)

Strelci 105 liverpoolskych gólov v ére PL proti Spurs:

Najviac 7 presných zásahov má na konte Salah (4 doma + 3 vonku). Hneď za ním so 6 gólmi je Robbie Fowler (2+4).

Nasledujú 5-góloví Firmino (2+3), S. Gerrard (3+2) a S. McManaman (2+3). So 4 zásahmi sú L. Suárez (2+2), Kuyt (3+1), Owen (3+1) a J. Barnes (2+2). Hráči s 3 gólmi sú Mané (2+1), J. Henderson (2+1), Fernando Torres (2+1), P. Berger (2+1) a Redknapp (2+1).

Ďalší strelci sú 2-góloví, a to Coutinho  (2+0)), Sterling (0+2), Rush  (2+0), P. Ince (1+1), Voronin (1+1), L. García (1+1), Kewell (1+1) a Heskey (2+0).

Po jednom góle zaznamenali doma L. Díaz, Balotelli, Marković, Downing, Collymore, Clough, Benayoun, Hyypiä, J. Riise, Litmanen, G. McAllister, M. González, D. Murphy, Harkness, Walters a Leonhardsen.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Jota, Andy Robertson, Alexander-Arnold, Milner, Wijnaldum, A. Moreno, Flanagan, Škrtel, M. Thomas a D. Cissé.

Vlastné góly boli 4, tri na Anfielde, jeden v Londýne od hráčov Spurs.

Diogo Jota (v červenom) skóruje do siete Tottenhamu. (foto: Twitter)

Jürgen Klopp má bilanciu proti The Lilywhites na iba úrovni 67%, ktorá je tradične lepšia ako bilancia The Reds v ére Premier League – 58%.

Nemecký manažér má ale vynikajúcu bilanciu v 34. kole sezóny, ktorá je až na úrovni 86%.

V nedeľu podvečer (30.4.) bude nutné pokračovať v zbieraní výhier (3 v sérií) pred koncom PL 22/23 a zabojovať ešte o čo najlepšie umiestnenie LFC.