Stats pred zápasom: 400. zápas Kloppa v LFC, súperom je rozbehnutý Neapol

15
1055

Po bezzubom a neefektívnom výkone v ofenzíve a s fatálnymi hrúbkami v obrane, ktorý priniesol škandalóznu prehru 1:2 s Leedsom United, pokračuje Liga majstrov záverečnými zápasmi 6. kola skupinovej fázy.

LFC team info

ABSENCIE (7) A. Melo - sval, L. Díaz - koleno, Matip - lýtko, Jota - lýtko, Oxlade-Chamberlain - nie je na súpiske LM, N. Keïta - sval/nie je na súpiske LM, J. Henderson - nešpecifikované

SSC team info

ABSENCIE (2) Rrahmani, Sirigu - obaja sval

The Reds nastúpia v utorok večer (1.11.) na Anfielde proti suverénnemu lídrovi skupiny A SSC Neapol. Zverenci Luciana Spallettiho pokračujú vo famóznych výkonoch nielen v domácej lige Serie A, ale aj v Champions League.

Klopp vo svojom jubilejnom 400. zápase na lavičke Liverpoolu FC, aj napriek istote postupu do vyraďovacej fázy, bude chcieť s tímom po dvoch zahanbujúcich ligových prehrách odčiniť rozpačité výkony a neurobiť si doma ďalšiu hanbu.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia proti SSC Neapol v Lige majstrov:

Jürgen  Klopp viedol The Reds doteraz v 5 zápasoch proti „Partenopei“. Doma s nimi tesne vyhral a remizoval, no v Neapole zaknihoval iba prehry.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los LM   výsledok strelci rezultát
2018/19  vonku 2. kolo skupinovej fázy 0:1 (0:0,0:1) Insigne  prehra
2018/19  doma 6. kolo skupinovej fázy 1:0 (1:0,0:0) Salah  výhra
2019/20 vonku 1. kolo skupinovej fázy 0:2 (0:0,0:2) Mertensn (11m), F. Llorente  prehra
2019/20  doma 5. kolo skupinovej fázy 1:1 (0:1,1:0) Lovren – Mertens  remíza
2022/23 vonku 1. kolo skupinovej fázy 1:4 (0:3,1:1) L. Díaz – Zieliński 2, Anguissa, G. Simeone  prehra

Bilancia celkom: 5 zápasov, 1 výhra, 1 remíza, 3 prehry, skóre 3:8, úspešnosť 27%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 2:1, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 3 prehry, skóre 1:7, úspešnosť 0%
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 1 výhra, 2 remízy, 2 prehry, skóre 1:4, úspešnosť 33%

Zaujímavosť: Bilancia oboch polčasov je zhodná, ale je veľmi slabá.

Hráči The Reds strelili v 5 dueloch iba 3 góly. Strelecky sa raz presadili Luis Díaz, Salah a Lovren.

Asistencie (3): Na dva góly prihrával Milner, jednu asistenciu má Robertson.

Žlté karty (10): Najviac 3 inkasovali Robertson a Milner, dve má na konte van Dijk.  Po jednej obdržali Salah a Mané.

Červená karta (0): nikto z LFC ani u súpera.

Kloppova  bilancia v 6. kole základnej skupiny LM od sezóny 2017/2018:

Nemecký manažér LFC viedol v piatich zápasoch 6. kola sezóny LM. Najprv to boli dva domáce víťazné

zápasy a to 7:0 nad Spartakom Moskva a 1:0 s Neapolom. Nasledovali tri stretnutia vonku, najprv výhra 2:0

v Salzburgu, potom prišla remíza 1:1 s Midtjyllandom. Nakoniec v minulej sezóne zaznamenal výhru 2:1 nad AC Milan.

sezóna štadión      súper výsledok strelci LFC rezultát
2017/18 doma Spartak Moskva 7:0 (3:0,4:0) Coutinho 3 (1 z 11m), Mané 2, Firmino, Salah   výhra
2018/19 doma SSC Neapol 1:0 (1:0,0:0) Salah   výhra
2019/20 vonku Red Bull Salzburg 2:0 (0:0,0:2) N. Keïta, Salah   výhra
2020/21 vonku    Midtjylland 1:1 (1:0,0:1) Salah   remíza
2021/22 vonku AC Milan 2:1 (1:1,1:0) Salah, Origi   výhra

Zaujímavosť:

V každom z piatich zápasov skóroval Mohamed Salah a vždy jedenkrát.

Nemcovi na lavičke The Reds sa v poslednom zápase skupinovej fázy darí, všetky vyhral až na jednu remízu vonku s dánskym Midtjyllandom.

Bilancia celkovo: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 13:2, úspešnosť 87%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 2 výhry, skóre 8:0, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 5:2, úspešnosť 78%
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 6:1, úspešnosť 73%
  • Bilancia 2. polčasu: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 7:1, úspešnosť 67%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (13): Najviac strelil Salah – 5, za ním sa presadili Coutinho 3-krát (jeden z penalty) a Mané 2x. Po jednom zaznamenali Firmino, N. Keïta a Origi.

Asistencie (9): Najviac – 4 prihrávky na gól si pripísal Milner. Dve asistencie má Mané, po jednej majú na konte OxladeChamberlain, Firmino a Sturridge.

Žlté karty (7): Najviac dve inkasoval Mané, po jednej dostali van Dijk, Robertson, Salah, Emre Can a brankár Kelleher.

Červená karta (0): U hráčov LFC nebola, z hostí tiež nikto.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Champions League:

kolo odohrané zápasy výhry remízy prehry skóre úspešnosť
  1. 6 3 1 2 10:12 Po prehre v Neapoli klesla na 56%.
  2. 6 4 1 1 14:7 Po dueli  s Ajaxom (d)  je 72%.
  3. 6 6 0 0 25:3 Po súboji s Rangers (d) je 100%.
  4. 6 4 0 2 14:6 Po zápase s Rangers (v) je 67%.
  5. 6 3 2 1 11:6 Po dueli na Ajaxe je 61%.
  6. 5 4 1 0 13:2 Pred súbojom s Neapolom je 87%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 6. kolo patrí po 3. kole medzi Kloppove najlepšie.