Stats pred zápasom: Čísla sú pred odvetou LM s Realom Madrid výrazne proti Kloppovi

34
1006

Po odovzdanom a bezzubom výkone, ktorý priniesol v sobotu napoludnie (11.3.) prehru 0:1 na pôde nováčika AFC Bournemouth, čaká The Reds odvetný osemfinálový zápas vyraďovacej fázy tohtosezónnej Champions League.

LFC team info

ABSENCIE (9) L. Díaz - koleno, Thiago A. - triesla/bok, C. Ramsay - koleno/nie je na súpiske pre LM, J. Gomez - sval (otázny štart), N. Keïta - noha (otázny štart), A. Melo - nie je na súpiske pre LM, Doak - zranenie hlavy (otázny štart), J. Henderson - viróza, Bajčetić - sval

Zverenci Jürgena Kloppa vycestujú do Madridu, kde ich na štadióne Estadio Santiago Bernabéu čakajú domáci Los Merengues. Real Madrid CF pod vedením Carla Ancelottiho si v prvom zápase na Anfielde vybudoval pohodlný náskok, a to po veľkom obrate (z 0:2 na 5:2).

Bude zaujímavé sledovať, či bude odveta iba formalitou, alebo sa Liverpool pokúsi o malý zázrak a sťaží „bielemu baletu“ cestu do štvrťfinále najprestížnejšej klubovej súťaže na svete.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v sezóne 2022/23 Ligy majstrov:

Klopp sa v šiestej sezóne LM na lavičke The Reds prebojoval po 6. raz do vyraďovacej fázy.

Po spackanom a ľahkovážnom výkone v prvom zápase na pôde Neapola, výsledkom ktorého bola vysoká prehra 1:4, nasledovalo 5 výhier Kloppovho tímu, ktoré znamenali tesné 2. miesto (iba o 3 góly horšie skóre ako prvý Neapol) v skupine A a hlavne postup do vyraďovacej fázy Champions League. V prvom osemfinálovom zápase však prišla doma vysoká prehra 2:5 s Realom Madrid.

Sled výsledkov:

kolo štadión  súper výsledok strelci LFC rezultát
   1.   vonku Neapol 1:4 (0:3, 1:1) L. Díaz prehra
   2.   doma Ajax 2:1 (1:1, 1:0) Salah, Matip výhra
   3.   doma Rangers 2:0 (1:0, 1:0) Alexander-Arnold, Salah (11m) výhra
   4.   vonku Rangers 7:1 (1:1, 6:0) Salah 3, Firmino 2, D. Núñez, H. Elliott výhra
   5.   vonku Ajax 3:0 (1:0, 2:0) Salah, D. Núñez, H. Elliott výhra
   6.   doma Neapol 2:0 (0:0, 2:0) Salah, D. Núñez výhra
1/8F   doma Real M. 2:5 (2:2, 0:3) D. Núñez, Salah prehra

Bilancia celkom: 7 zápasov, 5 výhier, 0 remíz, 2 prehry, skóre 19:11, úspešnosť 68%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 8:6, úspešnosť 75%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 11:5, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 2 výhier, 4 remízy, 1 prehra, skóre 6:7, úspešnosť 48%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 13:4, úspešnosť 76%
Mohamed Salah (vpravo) a Fábio Carvalho. (foto: Twitter)

Góly (19): Najviac ich strelil Mohamed Salah – 8 (jeden z penalty). Hneď za ním je Darwin Núñez so 4 gólmi,  Po 2 razy sa presadili Firmino a H. Elliott. Jeden zaznamenali Alexander-Arnold, Matip a L. Díaz.

Asistencie (15): Najviac 4-krát prihrával na gól Jota, po 2 razy to boli Salah, Andy Robertson a Tsimikas. Po jednej asistencii si pripísali Firmino, J. Gomez, van Dijk, J. Henderson a D. Núñez.

Žlté karty (9): Dve obdržal Alexander-Arnold, po jednej inkasovali H. Elliott, Matip, I. Konaté, Milner, D. Núñez, van Dijk a J. Gomez.

Červené karty (0): na strane LFC, ani u súperov nebola udelená.

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Kloppova bilancia v osemfinále LM od sezóny 2017/2018:

Nemec na lavičke LFC viedol svoj tím proti 6 protivníkom v 11 zápasoch osemfinále LM. Najprv to bol úspešný dvojsúboj proti FC Porto (vonku výhra 5:0 a doma remíza 0:0), nasledovala tiež víťazná konfrontácia s Bayernom Mníchov (doma remíza 0:0 a potom výhra 3:1 vonku).

V sezóne 19/20 už prišla prehratá „bitka“ s Atléticom Madrid (vonku prehra 0:1 a doma výhra 1:0 v normálnej hracej dobe). No v následnom predĺžení už Kloppovci ťahali za kratší koniec (prehra 1:3, celkove v zápase 2:3).

V ďalšej edícii Champions League došlo ku konfrontácii s RB Lipsko, pričom oba osemfinálové zápasy sa kvôli pandémii Covid-19 odohrali v Budapešti a oba sa skončili výhrou The Reds 2:0.

Nakoniec v minulej sezóne 21/22 prišiel úspešný dvojsúboj s Interom Miláno (najprv výhra 2:0 vonku a následne tesná prehra 0:1 doma).

V tejto sezóne v prvom zápase osemfinále Klopp s tímom prehral doma 2:5 s Realom Madrid.

sezóna štadión súper výsledok  strelci LFC rezultát
2017/18  vonku FC Porto 5:0 (2:0, 3:0) Mané 3, Salah, Firmino výhra
2017/18   doma FC Porto 0:0 (0:0, 0:0) remíza
2018/19   doma Bayern Mníchov 0:0 (0:0, 0:0) remíza
2018/19  vonku Bayern Mníchov 3:1 (1:1, 2:0) Mané 2, van Dijk výhra
2019/20  vonku Atlético Madrid 0:1 (0:1, 0:0) prehra
2019/20  doma Atlético Madrid 2:3pp – 1:0 (1:0, 0:0) Wijnaldum, v predĺžení Firmino výhra
2020/21  vonku RB Lipsko 2:0 (0:0, 2:0) Salah, Mané výhra
2020/21  doma RB Lipsko 2:0 (0:0, 2:0) Salah, Mané výhra
2021/22  vonku Inter Miláno 2:0 (0:0, 2:0) Firmino, Salah výhra
2021/22  doma Inter Miláno 0:1 (0:0, 0:1) prehra
2022/23  doma Real Madrid 2:5 (2:2, 0:3) D. Núňez, Salah prehra

Bilancia celkovo: 11 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 3 prehry, skóre 18:11, úspešnosť 61%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 2 prehry, skóre 5:6, úspešnosť 44%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 12:2, úspešnosť 80%
  • Bilancia 1. polčasu: 11 zápasov, 2 výhry, 8 remíz, 1 prehra, skóre 6:4, úspešnosť 42%
  • Bilancia 2. polčasu: 11 zápasov, 5 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 11:4, úspešnosť 58%
  • Predĺženie: 1 zápas, 1 prehra, skóre 1:3, úspešnosť 0%
Zľava Virgil van Dijk a Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (18): Najviac ich dal Sadio Mané – 7. Hneď za ním je Salah s 5 presnými zásahmi. 3-krát sa presadil Firmino, po jednom góle zaznamenali D. Núñez, van Dijk a Wijnaldum.

Asistencie (13): Najviac, 3 prihrávky na gól má na konte Milner, za ním je s dvoma Salah. Jednu asistenciu si pripísali Jota, Firmino, Andy Robertson, Oxlade-Chamberlain, van Dijk, Origi, Wijnaldum a Ings.

Žlté karty (15): Tri má na svojom konte J. Henderson. Dve obdržali Andy Robertson a Mané. Po jednej inkasovali, H. Elliott, Fabinho, Jota, Alexander-Arnold, Matip, J. Gomez, Kabak a manažér Klopp.

Červená karta (0): U LFC ani u súperov ju nedostal nikto.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Champions League:

kolo  zápasy výhry remízy prehry skóre úspešnosť
  1. 6 3 1 2 10:12 Po prehre v Neapole klesla na 56%.
  2. 6 4 1 1 14:7 Po dueli  s Ajaxom (d) je 72%.
  3. 6 6 0 0 25:3 Po súboji s Rangers (d) je 100%.
  4. 6 4 0 2 14:6 Po zápase s Rangers (v) je 67%.
  5. 6 3 2 1 11:6 Po dueli na Ajaxe je 61%.
  6. 6 5 1 0 15:2 Po súboji s Neapolom (d) je 89%.
1/8 11 6 2 3 18:11 Pred odvetou s Realom Madrid je 61%.