Stats pred zápasom: Je tu Real Madrid. Klopp je väčšinou bezradný, príde prvá výhra?

16
1301

Po famóznom úvode (dva strelené góly do 17. minúty) a rozpačitom výkone v ďalšom priebehu duelu, ktorý nakoniec priniesol v sobotu večer (18.2.) cenné víťazstvo 2:0 na pôde Newcastlu, čaká The Reds prvý osemfinálový zápas vyraďovacej fázy tohtosezónnej Champions League.

LFC team info

ABSENCIE (5) A. Melo - nie je na supiske pre LM, L. Díaz - koleno, I. Konaté - stehno, Thiago A. - triesla/bok (otázny štart), C. Ramsay - koleno/nie je na súpiske pre LM

RMCF team info

ABSENCIE (2) F. Mendy - sval, Tchouaméni - viróza

Na Anfielde privítajú protivníka, ktorého si najmenej priali zo žrebovacieho koša. Real Madrid CF pod vedením Carla Ancelottiho bude nepríjemným a veľmi ťažkým súperom, ktorý sa v tejto najprestížnejšej klubovej súťaži na svete vie maximálne vyburcovať, o čom svedčí jeho suverénne najviac (14) získaných trofejí v histórii Ligy majstrov (predtým Pohár európskych majstrov).

Jürgen Klopp (vľavo) a tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti. (foto: Twitter)

Kloppova  bilancia v skupinovej fáze 2022/23 Ligy majstrov:

Klopp sa v šiestej sezóne LM na lavičke The Reds prebojoval po 6. raz do vyraďovacej fázy.

Po spackanom a ľahkovážnom výkone v prvom zápase na pôde Neapolu, výsledkom ktorého bola vysoká prehra 1:4, nasledovalo 5 výhier Kloppovho tímu, tie znamenali tesné 2. miesto (iba o 3 góly horšie skóre ako prvý Neapol) v skupine A a hlavne postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov.

Sled výsledkov:

kolo štadión  súper výsledok  strelci LFC rezultát
   1.   vonku Neapol 1:4 (0:3,1:1) L. Díaz  prehra
   2.   doma Ajax 2:1 (1:1,1:0) Salah, Matip  výhra
   3.   doma Rangers 2:0 (1:0,1:0) Alexander-Arnold, Salah (11m)  výhra
   4.   vonku Rangers 7:1 (1:1,6:0) Salah 3, Firmino 2, D. Núñez, H. Elliott  výhra
   5.   vonku Ajax 3:0 (1:0,2:0) Salah, D. Núñez, H. Elliott  výhra
   6.   doma Neapol 2:0 (0:0,2:0) Salah, D. Núñez  výhra

Bilancia celkom: 6 zápasov, 5 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 17:6, úspešnosť 83%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 6:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 11:5, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 4:5, úspešnosť 50%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 13:1, úspešnosť 89%
V červenom Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (17): Najviac ich strelil Mohamed Salah – 7 (jeden z penalty). Hneď za ním je Darwin Núñez s 3 gólmi, po 2 razy sa presadili Firmino a H. Elliott. Jeden zaznamenali Alexander-Arnold, Matip a L. Díaz.

Asistencie (14): Najviac 4-krát prihrával na gól Jota, po 2 razy to boli Andy Robertson a Tsimikas. Po jednej asistencii si pripísali Salah, Firmino, J. Gomez, van Dijk, J. Henderson a Darwin Núñez.

Žlté karty (8): Dva obdržal Alexander-Arnold, po jednej inkasovali Matip, I. Konaté, Milner, Darwin Núňez, van Dijk a J. Gomez.

Červené karty (0): na strane LFC ani u súperov nebola udelená

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova  bilancia v osemfinále LM od sezóny 2017/2018:

Nemec na lavičke LFC viedol svoj tím proti piatim protivníkom v 10 zápasoch osemfinále LM. Najprv to bol úspešný dvojsúboj proti FC Porto (vonku výhra 5:0 a doma remíza 0:0), nasledovala tiež víťazná konfrontácia s Bayernom Mníchov (doma remíza 0:0, a potom výhra 3:1 vonku).

V sezóne 19/20 už prišla prehratá „bitka“ a s Atleticom Madridom (vonku prehra 0:1 a doma výhra 1:0 v normálnej hracej dobe). No v následnom predĺžení už Kloppovci ťahali za kratší koniec (prehra 1:3, celkove v zápase 2:3).

V ďalšej edícii Champions League došlo ku konfrontácii s RB Lipsko, pričom oba osemfinálové zápasy sa odohrali v Budapešti a oba sa skončili výhrou The Reds 2:0.

Nakoniec v minulej sezóne 21/22 prišiel úspešný dvojsúboj s Interom Miláno (najprv výhra 2:0 vonku a následne tesná prehra 0:1 doma).

sezóna štadión súper výsledok Strelci LFC rezultát
2017/18  vonku FC Porto 5:0 (2:0, 3:0) Mané 3, Salah, Firmino   výhra
2017/18   doma FC Porto 0:0 (0:0,0:0)   remíza
2018/19   doma Bayern Mníchov 0:0 (0:0,0:0)   remíza
2018/19  vonku Bayern Mníchov 3:1 (1:1,2:0) Mané 2, van Dijk   výhra
2019/20  vonku Atlético Madrid 0:1 (0:1,0:0)   prehra
2019/20  doma Atlético Madrid 2:3p.-1:0 (1:0,0:0) Wijnaldum, v predĺžení Firmino   výhra
2020/21  vonku RB Lipsko 2:0 (0:0,2:0) Salah, Mané   výhra
2020/21  doma RB Lipsko 2:0 (0:0,2:0) Salah, Mané   výhra
2021/22  vonku Inter Milan 2:0 (0:0,2:0) Firmino, Salah   výhra
2021/22  doma Inter Milano 0:1 (0:0,0:1)   prehra

Bilancia celkovo: 10 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 2 prehry, skóre 16:6, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 3:1, úspešnosť 53%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 12:2, úspešnosť 80%
  • Bilancia 1. polčasu: 10 zápasov, 2 výhry, 7 remíz, 1 prehra, skóre 4:2, úspešnosť 43%
  • Bilancia 2. polčasu: 10 zápasov, 5 výhier, 4 remízy, 1 prehra, skóre 11:1, úspešnosť 63%
  • Predĺženie: 1 zápas, 1 prehra, skóre 1:3, úspešnosť 0%
Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (16): Najviac ich dal Sadio Mané – 7. Hneď za ním je Salah so 4 presnými zásahmi. 3-krát sa presadil Firmino, po jednom góle zaznamenali van Dijk a Wijnaldum.

Asistencie (12): Najviac 3 prihrávky na gól má na konte Milner. Jednu asistenciu si pripísali Salah, Jota, Firmino, Andy Robertson, Oxlade-Chamberlain, van Dijk, Origi, Wijnaldum a Ings.

Žlté karty (14): Tri má na svojom konte J. Henderson. Dve obdržali Andy Robertson a Mané. Po jednej inkasovali Fabinho, Jota, Alexander-Arnold, Matip, J. Gomez, Kabak a manažér Klopp.

Červená karta (0): u LFC ani u súperov nikto ju nedostal.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Champions League:

kolo odohrané zápasy výhry remízy prehry skóre úspešnosť
1. 6 3 1 2 10:12 Po prehre v Neapole klesla na 56%.
2. 6 4 1 1 14:7 Po dueli  s Ajaxom (d)  je 72%.
3. 6 6 0 0 25:3 Po súboji s Rangers (d) je 100%.
 4. 6 4 0 2 14:6 Po zápase s Rangers (v) je 67%.
5. 6  3 2 1 11:6 Po dueli na Ajaxe je 61%.
6. 6  5 1 0 15:2 Po súboji s Neapolom (d) je 89%.
1/8F 10 6 2 2 16:6 Pred zápasom s Realom M. je 67%.