Stats pred zápasom: Klopp má proti belgickému Royale Union premiéru

33
760

Po fantastickom a kvalitnom výkone, a to aj napriek početnej nevýhode vo väčšine zápasu a škandalóznym rozhodnutiam rozhodcov a VAR-u, ktorý priniesol v sobotu podvečer (30.9.) Liverpoolu FC nešťastnú a nezaslúženú prehru 1:2 na pôde Tottenhamu, pokračuje v strede týždňa európska pohárová jeseň už 2. kolom v skupinách.

Europa League 23/24 (5.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Royale Union SG, 21.00

kto s kým: účastník anglickej Premier Pro League vs účastník belgickej Jupiler League
rozhodca: Morten Krogh (DEN)
TV: Sport 1 (CZ/SK)

LFC absencie

(5) Thiago A. - bok, C. Bradley - nešpecifikované, Gakpo - koleno, Bajčetić - lýtko, Kelleher - nešpecifikované

RUSG absencie

(3) Eckert Ayensa, Teklab - obaja nešpecifikované, Moris - noha (otázny štart)

The Reds nastúpia vo štvrtok (5.10.) na Anfielde v druhom zápase skupinovej fázy Európskej ligy proti belgickému klubu Royale Union Saint-Gilloise.

Zverenci Nemca Alexandra Blessina sú po 9. kolách na čele tabuľky belgickej Jupiler League.

Tretí tím z minulej sezóny belgickej najvyššej súťaže v úvodnom zápase EL dokázal iba remizovať doma s francúzskym FC Toulouse 1:1. Na druhej strane Kloppov tím si priviezol 3 body zo štadióna LASK-u Linz po výhre 3:1, i keď po 1. polčase ešte prehrával 0:1.

LFC ani samotný Klopp sa v Európskej lige doteraz s Royale Union SG nestretol.

Calvin Ramsay (vpravo) a Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v EL na lavičke Liverpoolu FC

Už vo svojej prvej sezóne 2015/16 na Anfielde sa rodák zo Stuttgartu zúčastnil so svojím tímom Európskej ligy.

Jűrgen Klopp naskočil v treťom zápase skupinovej fázy a dokázal doviesť svoj klub, po víťazstve v skupine a prekonaní prekážok vo vyraďovacej fáze, až do veľkého finále. Bohužiaľ finále sa nevydarilo a ostal bez trofeje.

1/4F Borussia Dortmund v 1:1 (1:0, 0:1) Origi – Hummels remíza
1/4F Borussia Dortmund d 4:3 (0:2, 4:1) Origi, Coutinho, Sakho, Lovren –Mkhitaryan, Aubameyang, Reus výhra
1/2F Villarreal CF v 0:1 (0:0, 0:1) Adrian prehra
1/2F Villarreal CF d 3:0 (1:0, 2:0) Sturridge, Lallana, vlastný (Bruno) výhra
Finále FC Sevilla N 1:3 (1:0, 0:3) Sturridge – Coke 2, Gameiro prehra

Klopp v druhej sezóne 2023/24 začal výhrou 3:1 (0:1,3:0) vonku na pôde LASK-u Linz, keď sa za LFC po obrátke gólovo presadili Darwin Núñez (11m), Luis Díaz a Mohamed Salah.

Bilancia celkom: 14 zápasov, z toho 7 výhier, 5 remíz, 2 prehry, skóre 20:12, úspešnosť 62%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 13:5, úspešnosť 89%.
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 2 výhry, 4 remízy, 1 prehra, skóre 6:4, úspešnosť 48%.
  • Neutrálne ihrisko: 1 zápas, 1 prehra, skóre 1:3, úspešnosť 0%.
  • Bilancia 1. polčasu: 14 zápasov, 6 výhier, 6 remíz, 2 prehry, skóre 9:6, úspešnosť 57%.

Góly (20): Najviac ich strelil Daniel Sturridge – 3-krát (z toho jeden z penalty). Dva razy sa presadili Origi, Coutinho a Milner (obe z 11m), po jednom góle majú na konte Salah, L. Díaz, D. Núñez (z 11m), Firmino, Lallana, Benteke, Lovren, J. Ibe, Sakho a Emre Can. Jeden bol vlastný od Bruna z Villarrealu.

Asistencie (14): Najviac 3 prihrávky na gól má Milner. Dve asistencie zaznamenali Firmino, Coutinho a Emre Can, po jednej majú na konte D. Núñez, Gravenberch, Origi, Lallana a Sturridge.

Žlté karty (24): Najviac inkasoval Clyne – až 4, za ním Lovren s 3 ŽK. Dve obdržali Firmino a Coutinho, po jednej I. Konaté, Bajčetić, J. Henderson, Origi, Lallana, A. Moreno, Škrtel, Sakho, J. Ibe, Benteke, J. Allen, Emre Can a Lucas Leiva.

Červená karta: na strane The Reds bez karty, u súperov dve – Kuzmin z Kazane a Ruiz z Villarrealu.

Bilancia LFC v 2.kole skupinovej fázy EL od sezóny 2009/2010

sezóna štadión súper výsledok strelci LFC rezultát manager
2010/11 vonku FC Utrecht 0:0 (0:0, 0:0) remíza Hodgson
2012/13 doma Udinese 2:3 (1:0, 1:3) Shelvey, L. Suárez prehra Rodgers
2015/16 doma FC Sion 1:1 (1:1, 0:0) Lallana remíza Rodgers

Zaujímavosti:

1. Ani jedna výhra z 3 zápasov, pričom až dva boli na Anfielde.
  2. Iba jeden vyhratý polčas z celkovo šiestich.

Bilancia celkom: 3 zápasy, 0 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 3:4, úspešnosť 22%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 0 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 3:4, úspešnosť 17%.
  • Bilancia vonku: 1 zápas, 1 remíza, skóre 0:0, úspešnosť 33%.
  • Bilancia 1. polčasu: 3 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 0 prehier, skóre 2:1, úspešnosť 56%.
  • Bilancia 2. polčasu: 3 zápasy, 0 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 1:3, úspešnosť 22%.

Liverpool FC v Európskej lige od sezóny 2009/2010

V prebiehajúcej 15. sezóne  novovytvorenej Európskej lige, ktorá sa stala pokračovateľom niekdajšieho Pohára UEFA, sa The Reds zúčastňuje po 6-krát.

Ako sa darilo doteraz LFC s rôznymi manažérmi?

1. Sezóna 2009/10 – semifinále po presune z LM s manažérom Rafom Benítezom.
  2. Sezóna 2010/11 – po víťazstve v skupine pod manažérom Royom Hodgsonom prišla stopka v osemfinále na lavičke už s manažérom Kennym Dalglishom.
  3. Sezóna 2012/13 – len šesťnásťfinále po víťazstve v skupine na lavičke už s Brendanom Rodgersom.
  4. Sezóna 2014/15 – opäť len šesťnásťfinále po presune z LM opäť s manažérom Rodgersom.
  5. Sezóna 2015/16 – účasť vo finále po víťazstve v skupine. Na lavičke začal Brendan Rodgers, ktorého po dvoch zápasoch v skupine vystriedal Jűrgen Klopp.
  6. Sezóna 2023/24 – zatiaľ výhra hneď v 1. kole skupinovej fázy na lavičke opäť s Kloppom.
Gólová radosť The Reds. (foto: Facebook)

Bilancia The Reds v 6 odohratých ročníkoch EL

Celkom 52 zápasov, z toho 27 výhier, 15 remíz, 10 prehier, skóre 72:37, úspešnosť 62%.

• Bilancia doma: 25 zápasov, 18 výhier, 6 remíz, 1 prehra, skóre 48:17, úspešnosť 80%.
  • Bilancia vonku: 26 zápasov, 9 výhier, 9 remíz, 8 prehier, skóre 24:20, úspešnosť 46%.

Podarí sa nemeckému manažérovi The Reds vyhrať EL v tejto sezóne 23/24 a získať trofej, ktorá mu ako jediná chýba v zbierke, tak ako klubu z Anfieldu ?

Klopp má zatiaľ v EL úspešnosť na úrovni 62%, ktorá je zhodná s bilanciou The Reds v druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaži – tiež 62%.

Hrozivá je bilancia Merseysiders v 2. kole skupinovej fázy Európskej ligy, ktorá je iba 22%.

Nemecký manažér na lavičke LFC bude určite chcieť zopakovať úvodnú výhru vonku z rakúskeho Linza aj na domácej tráve a upevniť si tak vedúcu pozíciu vo svojej skupine EL.