Tottenham – LFC 2:1, hodnotenie hráčov: Hektický výkon LFC v deviatich mužoch neguje hlúposť Dioga Jotu

112
3352
Simon Hooper ukazuje Diogovi Jotovi červenú kartu. (foto: Twitter)

Šláger 7. kola zaviedol The Reds na sever Londýna. A na konci by sme si duel asi radi zopakovali.

Premier League 23/24 (30.9.), Tottenham Hotspur Stadium, Londýn

Tottenham Hotspur FC - LIVERPOOL FC 2:1 (1:1)

góly: 36. H. Son (Richarlison), 90+6. Matip (vlastný) - 45+4´ Gakpo (van Dijk)
ŽK: Udogie, Bissouma, C. Romero - Mac Allister, Salah, Jota, Jota, An. Robertson, Alisson
ČK: 26. C. Jones, 69. Jota
rozhodca: Simon Hooper
TV: Canal+ Sport (CZ/SK)

THFC zostava

Vicario - Porro, C. Romero, van de Ven, Udogie (83. B. Davies), P. M. Sarr (83. Skipp), Bissouma (90. Højbjerg), Kulusevski, Maddison (90. Veliz), H. Son (69. M. Solomon), Richarlison

lavička: F. Forster - B. Davies, J. Donley, Emerson Royal, P. Højbjerg, A. Phillips, Skipp, M. Solomon, Veliz

Alisson - J. Gomez (74. I. Konaté), Matip, van Dijk, An. Robertson, Mac Allister (80. Gravenberch), Szoboszlai, C. Jones, Salah (74. Alexander-Arnold), L. Díaz (73. Endō), Gakpo (46. Jota)

lavička: Kelleher - Endō, I. Konaté, D. Núñez, H. Elliott, Jota, Tsimikas, Gravenberch, Alexander-Arnold

Alisson (9) – Famózny gólman. V 49. min skvele vychytal Maddisona, krátko na to v 54. aj Sona.

J. Gomez (6) – V prvej časti hral +/- dobre, Richarlisona ale na svojej strane pustil do dvoch nebezpečných zakončení, pričom to zo 43. min skončilo na tyčke. Miestami slabší v presnosti pri kombináciách.

Matip (8) – Dôležitý vzadu, dokázal podržať loptu, v 2. časti, keď sme hrali v deviatich bol jednoducho skvelý. . Ak by si v samom závere duelu nedal vlastný gól ktorým rozhodol o víťazstve THFC, mal by známu ešte o stupeň vyššiu.

van Dijk (8) – Líder. Po vylúčení Jotu, resp. v čase, keď sme hrali o dvoch mužov v poli menej dobre usmerňoval obranu.

An. Robertson (7) – Po vylúčení C. Jonesa neupustil od podpory ofenzívy. Poctivý, behavý.

Mac Allister (6) – V prvej 45-minútovke pokazil 3-4 lopty, dostal aj žltú kartu a na jeho výkon to malo vplyv. Po zmene strán bol poctivý, veľa toho nabehal.

Prvá prehra v sezóne prišla na Tottenhame. 2 červené karty hostí, Jota im zobral nádej, smoliar Matip vlastňákom bod

Szoboslai (7) – Dominik je oporou, nešetril krokom, navyše stál na počiatku akcie, ktorá znamenala vyrovnanie. Na Tottenham Hotspur Stadium ale pokazil hneď niekoľko ľahkých lôpt.

C. Jones (6) – V 24. min dostal pomerne prísnu červenú kartu, keď mu v súboji s Bissoumom lopta skĺzla po lopte priamo na členok protihráča a hlavný rozhodca menil rozhodnutie zo žltého na červené.

Salah (7) – Snaží sa tvoriť hru, van de Ven bol ale na neho spočiatku pridobrý. Po ČK pre C. Jonesa hral v strede útoku, v 7. minúte nastavenia I. polčasu famózne uličkou ponúkol L. Díazovi čistú šancu. V hre o deviatich hral na úrovni wingbacka.

Gakpo (7) – Snažil sa zbiehať si i podržať loptu. V 5. minúte nad rámec prvej 45-minútovky aj napriek poraneniu si nohy z otočky skvele vyrovnal. Škoda jeho zranenia, určite bud chýbať.

L. Díaz () – Často sa ubíjal v kľučkách do 2-3 protihráčov, I. polčas mal skončiť jeho gólom, lenže Kolumbijčana zastavil VAR naozaj zvláštnym verdiktom.

striedajúci:

Endō (6) – poctivý, behavý, ale mal enormný problém presne prihrať.

I. Konaté (6) – Vysoký, silný. Ako náhradník naskočil do zápasu pomerne dobre.

Jota (3) – Prvý verdikt, po akože faule na protihráča, po ktorom na prekvapenie dostal žltú kartu, ide na vrub rozhodcu Simona Hoopera. Keď už ale Diogo vedel, že kartu má, nemal v 69. absolútne hlúpo faulovať, keď loptu na čiare stratil. Zobral nám nádej na bod.