Stats pred zápasom: Klopp i Salah to na B´mouth vedia. Čísla sú na strane LFC

23
1278

Po fantastickom, dominantnom a veľmi efektívnom výkone v druhom polčase, ktorý priniesol The Reds na Anfielde historicky najvyššiu výhru 7:0 nad Manchestrom United FC, čaká Merseydisers  v sobotu (11.3.) už 27. kolo Premier League.

AFCB team info

ABSENCIE (7) Brooks - stehno, Stanislas - nešpecifikované, L. Kelly - noha (otázny štart), Zabarnyj - členok (otázny štart), M. Tavernier - (otázny štart), Lerma - sval (otázny štart), H. Traoré - sval (otázny štart)

LFC team info

ABSENCIE (6) L. Díaz - koleno, Thiago A. - triesla/bok (otázny štart), C. Ramsay - koleno, J. Gomez - sval (otázny štart), N. Keïta - noha (otázny štart), Kelleher - nešpecifikované

Kloppovci vycestujú na južné pobrežie Anglicka, kde ich na Vitality Stadium čaká domáci AFC Bournemouth.

The Cherries pod vedením manažéra Garyho O’Neila sa ako nováčik pohybujú od začiatku sezóny na spodných priečkach tabuľky PL. Lenže svojou bojovnosťou a odhodlanosťou sú schopní potrápiť aj nejedného silného súpera, o čom sa presvedčil naposledy aj vedúci Arsenal.

V prvom vzájomnom zápase na Anfielde sa zrodila rekordná výhra Liverpoolu v pomere 9:0.

Jürgen Klopp (vpravo) a Harvey Elliott. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s AFC Bournemouth doteraz 10-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2015/16 vonku 34. kolo 2:1 (2:0, 0:1) Firmino, Sturridge – J. King výhra
2016/17 vonku   14.kolo 3:4 (2:0, 1:4) Mané, Origi, Emre Can – C. Wilson (11m), Fraser, S. Cook, Aké prehra
2019/20 doma 29. kolo 2:1 (2:1, 0:0) Salah, Mané – C. Wilson výhra
2022/23 doma 4. kolo 9:0 (5:0, 4:0) Firmino 2, L. Díaz 2, H. Elliott, Alexander-Arnold, van Dijk, F. Carvalho, vlastný (Mepham) výhra

Bilancia celkovo: 10 zápasov, 8 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 35:8, úspešnosť 83%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 19:3, úspešnosť 87%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 16:5, úspešnosť 80%
  • Bilancia 1. polčasu: 10 zápasov, 9 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 21:2, úspešnosť 93%
  • Bilancia 2. polčasu: 10 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 2 prehry, skóre 14:6, úspešnosť 67%
Mohamed Salah.. (foto: Facebook)

Góly (35): Najviac 8-krát sa presadil Salah, 5x Firmino a 4 razy skóroval Mané. Dva presné zásahy majú na konte L. Díaz, Origi a Coutinho.

Po jednom góle dali Alexander-Arnold, van Dijk, H. Elliott, F. Carvalho, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Sturridge, Emre Can a Lovren. Vlastné boli dva a to od S. Cooka a Mephama.

Asistencie (28): Najviac sedem zaznamenal Firmino. Hneď za ním je s 3 gólovými prihrávkami Andy Robertson, po dve majú na konte Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson a Mané.

Jednu si zapísali Salah, van Dijk, Alexander-Arnold, Milner, N. Keïta, Wijnaldum, Coutinho, Sturridge, Emre Can a Ibe.

Žlté karty (9): Jednu inkasovali Andy Robertson, J. Gomez, Fabinho, Matip, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson, Lallana, Lucas Leiva a Emre Can.

Červené karty (0): Ani jedna u The Reds, ani u súpera.

Nottingham 1 0 0 1 0:1 0%

Zaujímavosť: Klopp s 83% úspešnosťou proti The Cherries sa zaradil na 3. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Fabio Carvalho po debutovom góle do siete Bournemouthu. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 27.kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v 7 zápasoch 27.kola sezóny PL. Začal dvoma domácimi víťazstvami, a to 4:0 nad mestským rivalom Evertonom a 3:1 s Arsenalom. Potom prišla ďalšia výhra 2:0 vonku v Southamptone.

Nasledovala remíza vonku 0:0 s Manchestrom United a potom aj výhra 3:2 doma nad West Hamom.

Klopp ďalej pokračoval jedinou prehrou doma 0:1 s Fulhamom. Nakoniec v minulej sezóne 21/22 prišla vonku výhra 2:0 na Arsenale.

Roberto FIrmino. (foto: Twitter)

Góly (14): Najviac tri strelil Firmino, po dva presné zásahy majú na konte Salah, Mané a Wijnaldum. Po jednom góle zaznamenali Jota, Coutinho, Origi, Sturridge a Sakho.

Asistencie (14): Najviac 2-krát prihrávali na gól Andy Robertson, Alexander-Arnold, Milner a Firmino, po jednej asistencii majú Thiago Alcãntara, Salah, Mané, Origi, Allen a Lucas Leiva.

Žlté karty (10): Dve majú na konte Milner a Emre Can, po jednej inkasovali Firmino, Matip, Jota, N. Keïta, Wijnaldum a Shaqiri.

Červená karta: ani jedna u LFC, u súpera Mori z Evertonu.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League: ešte

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolverhamptonom je 71%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom United je 79%.
27. 7 5 1 1 Pred súbojom s Bournemouthom je 76%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 27. kolo patrí pre rodáka zo Stuttgartu medzi priemerne úspešné.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Sobota – 13.30 hod.

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22 5 5 0 0 100%
22/23 4 0 3 1 25%

Zaujímavosť: Nemecký manažér LFC má v sobotu o 13.30 hod. v tejto sezóne iba 25% úspešnosť. V sezóne 21/22 bola 100%.ň

(foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti AFC Bournemouth:

Celkom 11 zápasov,  z toho 9 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 36:8, úspešnosť 85%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 20:3, úspešnosť 89%

Strelci liverpoolskych 36 gólov v ére PL proti The Cherries:

Najviac 8 presných zásahov zaznamenal Salah (3 doma + 5 vonku). Hneď za ním je s 5 gólmi Firmino (3+2) a so 4 Mané (3+1). Ďalší strelci sú 2-góloví: L. Díaz (2+0), Origi (1+1) a Coutinho  (1+1).

Po jednom góle strelili doma H. Elliott, Alexander-Arnold, van Dijk, F. Carvalho, Wijnaldum a Ch. Benteke.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, Lovren, Sturridge a Emre Can.

Dva boli vlastné, po jednom doma aj vonku od súperovho hráča.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Záver:

Jürgen Klopp má  proti „čerešniam“ výbornú bilanciu na úrovni 83%, no je netradične horšia ako bilancia The Reds

proti Bournemouthu v ére Premier League – 85%. Najhoršie ale vyznieva Kloppova bilancia v 27. kole sezóny, ktorá je na úrovni – 76%.

Bolo by potrebné, aby LFC podporil ďalšou výhrou želaný progres a potvrdenie útoku smer TOP 4, ktorá by zaručila miestenku do prestížnej Ligy majstrov v sezóne 23/24.