Stats pred zápasom: Klopp je proti Man Utd priemerný. Teraz musí ukázať kvalitu

1
1086

Po sobotňajšom (16.4.) kvalitnom a hlavne efektívnom prvom polčase a aj skomplikovanom druhom, ktoré nakoniec priniesli výhru 3:2 nad Manchestrom City v semifinále FA Cupu, čaká The Reds v utorok (19.4.) dohrávaný ligový zápas.

MUFC team info

ABSENCIE (7) Cavani - noha, Greenwood - pozastavená činnosť (obvinený zo strany polície), Fred - triesla, McTominay - členok, L. Shaw - noha, Varane - nešpecifikované (otázny štart), C. Ronaldo - osobné dôvody (otázny štart)

V dohrávke 30. kola Premier League nastúpia Kloppovci na Anfielde proti Manchestru United. V prvom vzájomnom zápase v októbri na Old Trafforde dosiahol LFC vysokú výhru 5:0 po hetriku Salaha a jednom góle N. Keïtu a Jotu.

Najviac tento duel odvekých rivalov charakterizoval húfny odchod skalných priaznivcov domácich „diablov“ v priebehu 2. polčasu, keď už do prestávky viedli hosťujúci Merseysiders štvorgólovým rozdielom.

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Manchestrom United FC doteraz 12-krát.

Bilancia celkovo: 12 zápasov, 4 výhry, 6 remíz, 2 prehry, skóre 17:8, úspešnosť 50%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 5:2, úspešnosť 50%
  • Bilancia vonku: 6 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 12:6, úspešnosť 50%
  • Bilancia 1. polčasu: 12 zápasov, 4 výhry, 6 remíz, 2 prehry, skóre 9:5, úspešnosť 50%
  • Bilancia 2. polčasu: 12 zápasov, 6 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 8:3, úspešnosť 61%

Zaujímavosť: Najlepšiu bilanciu má nemecký manažér v 2. polčase. Ostatné sa presné zhodujú – na úrovni 50%.

Jürgen Klopp a Mohamed Salah (vpravo) sa tešia z hladkej výhry LFC na pôde Man Utd v pomere 5:0. Egypťan zaznamenal v októbri 2021 hetrik. (foto: Twitter)

V 12 zápasoch strelili hráči The Reds 17 gólov. Najviac (5) má na konte Salah. Po 2 razy sa presadili Jota, Firmino a Shaqiri. Jeden presný zásah zaznamenali van Dijk, N. Keïta, Mané, Milner (jeden z penalty), Lallana  a jeden bol vlastný, od Baillyho.

Asistencie: 3 razy prihrával na gól Alexander-Arnold, po jednej majú Jota, N. Keïta, J. Henderson, Salah, Robertson, Fabinho, C. Jones, N. Phillips a brankár Alisson.

Žlté karty: 2 razy videli ŽK Fabinho, Wijnaldum a Shaqiri, po jednej majú Salah, Firmino, Milner, Oxlade-Chamberlain a Lovren.

Červená karta: na strane LFC bez karty, u „červených diablov“ ju dostal Pogba.

Xherdan Shaqiri. (foto: Twitter)

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch s Manchestrom United:

• neuznané góly VAR-om: bol iba jeden, Firminovi ho neuznali kvôli faulu.
  • strelené góly ako striedajúci hráči: Sherdan Shaqiri až dva razy sa presadil doma v sezóne 2018/19, najprv už po 3 minútach na ihrisku dal vedúci gól na 2:1 a o 7 minút druhým gólom spečatil výhru 3:1.
  • Roberto Firmino bol jediný hráč LFC, ktorý nastúpil vo všetkých 12 zápasoch.

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bránke sa objavili až 7-krát Alisson Becker. 3 razy to bol Mignolet. V dvoch zápasoch odchytal Loris Karius.

Z nich si udržal čisté konto  v 4 stretnutiach Alisson, v jednom Mignolet a Karius.

Do obrany postavil Klopp v 8 zápasoch Robertsona, v siedmich Alexandra-Arnolda. 6-krát to bol van Dijk, 5x Lovren.

4 razy nastúpil Matip, 3 stretnutia absolvoval Clyne a dve J. Gomez a A. Moreno. Po jednom dueli majú na konte I. Konaté, N. Phillips, Rhys Williams, Klavan, M. Sakho a K. Touré.

Svojho času bol Dejan Lovren v Liverpoole jedným najvyťaženejších futbalistov. (foto: Tacebook)

Do zálohy poslal manažér LFC na 9 stretnutí J. Hendersona, 8-krát Wijnalduma a 6x Milnera. 5 duelov má Fabinho a Emre Can. Po 2 razy boli v hre Thiago Alcãntara, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain a Lallana. V jednom stretnutí objavili  Shaqiri a Lucas Leiva.

V útoku nastúpil najčastejšie Firmino 12-krát, Salah 8x. Mané odohral 7 zápasov a dve stretnutia sa majú na konte Jota, Origi a Coutinho. Jeden súboj absolvoval Sturridge.

Ako striedajúci hráči sa dostali na ihrisko až 19 futbalistov The Reds. Najčastejšie menili spoluhráča Origi a Lallana po 4-krát. 3x naskočili do zápasu Oxlade-Chamberlain a C. Jones. Po 2 razy to boli Mané, Shaqiri, Sturridge a Solanke. V jednom stretnutí sa objavili N. Keïta, J. Henderson, Milner, Fabinho, Neco Williams, Ibe, Caulker, Coutinho, A. Moreno, Wijnaldum a Ch. Benteke.

Rozhodcovia:

Na zápas s rivalom z Old Traffordu boli najčastejšie delegovaný ako hlavný a to 3-krát Atkinson a Taylor. Po 2 razy Pawson a M. Oliver, v jednom stretnutí si zapískali Tierney a Clattenburg.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 30. kole od sezóny 2015/16:

Šéf lavičky LFC viedol  v 6 zápasoch 30. kola sezóny PL. Najprv dosiahol doma remízu 1:1 s Chelsea a tiež doma aj výhru 3:1 nad Evertonom.

Nasledovala prehra 1:2 na Old Trafforde s Manchestrom United a vzápätí prišla domáca výhra 4:2 nad Burnley. Pokračoval remízou 0:0 v mestskom derby v Goodison Parku s Evertonom. Nakoniec prišlo víťazstvo 3:0 na Emirates Stadium nad Arsenalom.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 12:6, úspešnosť 61%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 8:4, úspešnosť 78%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 1 prehra, skóre 4:2, úspešnosť 44%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 2 prehry, skóre 4:5, úspešnosť 44%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 8:1, úspešnosť 89%

Pod Kloppom dali hráči LFC v 30. kole 12 gólov. Najviac má na konte Mané – 3 góly. Dva razy sa presadili Firmino a Jota, po jednom góle zaznamenali Salah, Origi, Coutinho, Ch. Benteke  a jeden gól bol vlastný od Baillyho z Manchestru United.

Zaujímavosť: Až traja hráči – Jota, Origi a Ch. Benteke strelili góly ako striedajúci hráči.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

Asistencie: Po jednej prihrávke na gól majú Firmino, Mané, Alexander-Arnold, Sturridge, Coutinho a Lucas Leiva.

Žlté karty: Dve inkasovali Milner a Emre Can, po jednej Fabinho, Oxlade-Chamberlain, Jota, Origi, K. Touré a brankár Alisson.

Červená karta: Pre hráčov LFC ani pre súperov nebola udelená ani jedna.

Zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil v 30. kole celkom v 6 stretnutiach troch brankárov. Alisson Becker chytal v 3 dueloch, pričom v dvoch si udržal čisté konto. V 2 zápasoch chytal Mignolet a v jednom nastúpil Karius.

V obrane sa na 4 zápasy objavil Alexander-Arnold, 3 razy van Dijk, Matip, Robertson a Lovren. V dvoch dueloch nastúpil Clyne. Jedno stretnutie absolvovali N. Phillips, Kabak, K. Touré a A. Moreno.

V strede poľa využil Klopp v 5 zápasoch Milnera a v troch Fabinha a Emre Cana. Po 2 stretnutia majú na konte Lallana a Wijnaldum. V jednom súboji sa objavili N. Keïta, Thiago A., J. Henderson, Oxlade-Chamberlain a Lucas Leiva.

Do útoku nasadil do všetkých 6 zápasov Firmina, do 5 duelov Maného. 3-krát nastúpil Salah a v dvoch Coutinho.

Jeden zápas hral Minamino a Sturridge.

Takumi Minamino. (foto_ Twitter)

Pri striedaniach bolo v 30. kole sezóny použitých 17 hráčov. Najčastejšie menil spoluhráča Wijnaldum 3-krát. V dvoch zápasoch naskočil Origi. V jednom zápase boli nasadení J. Henderson, N. Keïta, Alexander-Arnold, Jota, J. Gomez,

Oxlade-Chamberlain, Rhys Williams, Lovren, Ch. Benteke, Solanke, Klavan, Ojo, Lallana, Sturridge a Allen.

Rozhodcovia: v 6 stretnutiach nám pískali 6 „sudí“. Po jednom zápase majú na konte Attwell, Dean, Taylor, Pawson,

Marriner a M. Oliver.

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Manchestru United:

Celkovo sme sa stretli v 59 zápasoch, 17 víťazných, 14 remíz, 28 prehier, skóre 72:79, úspešnosť 37%.

• Bilancia doma: 29 zápasov, 10 výhier, 7 remíz, 12 prehier, skóre 37:33, úspešnosť 43%
  • Bilancia vonku: 30 zápasov, 7 výhier, 7 remíz, 16 prehier, skóre 35:46, úspešnosť 31%
  • Bilancia 1. polčasu: 59 zápasov, 14 výhier, 25 remíz, 20 prehier, skóre 33:35, úspešnosť 38%
Steven Gerrard (v červenom) v súboji s legendou Man Utd Royom Keanom. (foto: Facebook)

Strelci 72 liverpoolskych gólov v ére PL proti Red Devils:

Najviac presných zásahov má legenda The Reds Steven Gerrard – 8 (3 góly doma a vonku 5 gólov).

Za ním je Robbie Fowler so 6 gólmi (4+2) a Salah s 5 zásahmi (1+4). Nasledujú trojgóloví Fernando Torres (1+2), Owen (2+1), Dirk Kuyt (3+0), D. Murphy (0+3) a Sturridge (2+1).

Ďalší strelci sú 2-góloví a to Firmino (0+2), Jota (0+2), Shaqiri (2+0), Luis Suárez (0+2), Patrik Berger (1+1), Ian Rush (1+1), Jamie Redknapp (2+0), Hyypiä (2+0) a Nigel Clough (2+0).

Po jednom góle strelili doma van Dijk, Mané, Babel, Kewell, N´Gog, J. A. Riise, Paul Ince, John Barnes a Neil Ruddock.

Vonku tiež s jedným gólom  boli strelcami N. Keïta, Milner, Ch. Benteke, Lallana, Fabio Aurélio, Andrea Dossena a Don Hutchinson. Vlastné góly boli 4, po dva na Anfielde a aj na Old Trafforde.

Zaujímavosť: Jamie Carragher si strelil v jednom zápase 2 vlastné góly pri prehre doma 2:3 v sezóne 1999/2000.

Delegovaný hlavný rozhodca:

Martin Atkinson, 51-ročný Angličan bude viesť vo svojej kariére už 59. zápas Liverpoolu v PL. V tejto sezóne

to bol iba jeden zápas (výhra LFC na pôde Burnley 1:0), v ktorom udelil hráčom The Reds 1 žltú kartu (kapitánovi J. Hendersonovi), no súperovým hráčom ani jednu. Penaltu neodpískal ani jednu v tomto stretnutí.

Jürgen Klopp má bilanciu proti „červeným diablom“ iba na úrovni 50%, no je lepšia ako bilancia The Reds v ére Premier League – 37%.

Najlepšie vyznieva Kloppova bilancia v 30. kole sezóny, ktorá je na úrovni 61%. Je nutné zvládnuť aj túto dohrávku a tým si udržať nádej na zisk titulu v PL.