Stats pred zápasom: Klopp má v PL s Man City stále pozitívnu bilanciu. Teraz sa môže zmeniť

46
2155

Po zodpovednom a hlavne v druhom polčase veľmi efektívnom výkone, ktorý vo štvrtom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov priniesol vysoké víťazstvo 7:1 na trávniku Rangers FC, čaká The Reds cez víkend v 11. kole Premier League určite najťažší protivník.

Premier League 22/23 (16.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester City FC; 17.30

kto s kým: 10. vs 2.
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (CZ/SK)

LFC team info

ABSENCIE () N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, A. Melo - všetci sval, L. Díaz - koleno, Matip - lýtko, I. Konaté - sval

MCFC team info

ABSENCIE (3) Stones - stehno (otázny štart) , K. Phillips - rameno, K. Walker - triesla

Kloppov tím privíta v nedeľu podvečer (16.10.) na Anfielde majstrovský Manchester City. Zverenci španielskeho manažéra Pepa Guardiolu sú iba bod za vedúcim Arsenalom na 2. mieste Premier League a vo svojich radoch majú najlepšieho strelca ligy Erlinga Haalanda.

LFC má za sebou najhorší vstup do ligovej sezóny pod vedením Kloppa, preto bude zaujímavé, ako sa jeho hráči v súboji proti The Cityzens s týmto faktom popasujú.

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Kloppova éra:

Nemecký manažér v službách LFC sa stretol s Manchestrom City doteraz 14-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión kolo výsledok strelci rezultát
2015/16 vonku 13. 4:1 (3:1,1:0) Coutinho, Firmino, Škrtel, vlastný (Mangala) – Agüero    výhra
2015/16 doma 28. 3:0 (2:0,1:0) Lallana, Milner, Firmino    výhra
2016/17 doma 19. 1:0 (1:0,0:0) Wijnaldum    výhra
2016/17 vonku 29. 1:1 (0:0,1:1) Milner (11m) – Agüero   remíza
2017/18 vonku  4. 0:5 (2:0,2:0) G. Jesus 2, Sané 2, Agüero prehra
2017/18 doma 23. 4:3 (1:1,3:2) Oxlade, Firmino, Mané, Salah – Sane, B. Silva, Gündoğan výhra
2018/19 doma  8. 0:0 (0:0,0:0) remíza
2018/19 vonku 21. 1:2 (0:1,1:1) Firmino  – Agüero, Sané prehra
2019/20  doma  3. 3:1 (2:0,1:1) Fabinho, Salah, Mané  – B. Silva výhra
2019/20 vonku 32. 0:4 (0:3,0:1) K. De Bruyne (11m), Sterling, Foden, vlastný (Oxlade-Chamberlain) prehra
2020/21 vonku  8. 1:1 (1:1,0:0) Salah (11m)  – G. Jesus remíza
2020/21 doma 23. 1:4 (0:0,1:4) Salah (11m) – Gündoğan 2, Sterling, Foden prehra
2021/22 doma  7. 2:2 (0:0,2:2) Mané, Salah – Foden, K. De Bruyne remíza
2021/22 vonku 32. 2:2 (1:2,1:0) Jota, Mané – K. De Bruyne, G. Jesus remíza

Bilancia celkovo: 14 zápasov, z toho 5 výhier, 5 remíz, 4 prehry, skóre 23:26, úspešnosť 48%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 14:10, úspešnosť 67%.
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 1 výhra, 3 remízy, 3 prehry, skóre 9:16, úspešnosť 29%.
  • Bilancia 1. polčasu: 14 zápasov, 4 výhry, 6 remíz, 4 prehry, skóre 11:11, úspešnosť 43%.
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (23): Najviac 5 strelil Salah (z toho dve z 11m). Hneď za ním sú Firmino a Mané so 4 gólmi, Dva razy sa presadil Milner (jeden z penalty). Jeden presný zásah zaznamenali Jota, Fabinho, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Coutinho, Lallana a Škrtel. Jeden bol vlastný od Mangalu.

Asistencie (17): Najviac 3 prihrávky na gól majú Salah a Firmino, dve majú na konte Robertson a Lallana. Po jednej asistencii zaznamenali Alexander-Arnold, J. Henderson, C. Jones, Milner, Oxlade-Chamberlain, Coutinho a Ch. Benteke.

Žlté karty (27): Najviac (3) inkasovali Fabinho a Emre Can, 2 razy to boli Matip, Firmino, Thiago Alcãntara, Milner  a Wijnaldum, po jednej majú Robertson, van Dijk, J. Henderson, Alexander-Arnold, Jota, Mané, J. Gomez, Lovren, Clyne, Klavan a Lucas Leiva.

Červená karta (1): na strane LFC Sadio Mané, u súpera nikto.

Strelecký skalp (najviac strelených gólov) hráčov The Reds proti súperom v PL pod Kloppom:

Manchester City Mohamed Salah 5 4 1

Zaujímavosť: Salah je už so 6 skalpmi a po jednom majú Mané, Origi a Firmino.

Kloppova bilancia v 11. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v 6 zápasoch 11. kola PL. Postupne prišli tri výhry a to vonku 3:1 s  Chelsea, doma 6:1 s Watfordom a 4:1 na trávniku West Hamu.

Nasledovala remíza 1:1 vonku s Arsenalom a nakoniec ešte dve výhry vonku 2:1 v Aston Ville a doma 4:0 s Wolverhamptonom. A v minulej sezóne prišla jediná prehra 2:3 vonku s West Hamom.

sezóna štadión    súper výsledok           strelci LFC rezultát
2015/16 vonku Chelsea 3:1 (1:1, 2:0) Coutinho 2, Ch. Benteke výhra
2016/17 doma Watford 6:1 (3:0, 3:1) Mané 2, Firmino, Coutinho, Wijnaldum, Emre Can výhra
2017/18 vonku  West Ham 4:1 (2:0, 2:1) Salah 2, Matip, Oxlade – Oxlade-Chamberlain výhra
2018/19 vonku Arsenal 1:1 (0:0, 1:1) Milner  remíza
2019/20 vonku  Aston Villa 2:1 (0:1, 2:0) Robertson, Mané výhra
2020/21 doma   Wolverhampton 4:0 (1:0, 3:0) Salah, Wijnaldum, Matip, vlastný (Semedo) výhra
2021/22 vonku  West Ham 2:3 (1:1, 1:2) Alexander-Arnold, Origi prehra

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 22:8, úspešnosť 76%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 2 výhry, skóre 10:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 12:7, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 8:3, úspešnosť 57%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 14:5, úspešnosť 76%
Philippe Coutinho. (foto: Facebook)

Góly (22): Najviac sa presadili Salah, Mané a Coutinho – po 3-krát. Dva razy skórovali Matip a Wijnaldum. Po jednom góle majú na konte Firmino, Alexander-Arnold, Robertson, Oxlade-Chamberlain, Milner, Origi, Ch. Benteke, Emre Can a jeden bol vlastný (Semedo z Wolves).

Asistencie (16): Najviac 3 razy prihrávali  na gól Mané a Firmino, 2-krát to boli Alexander-Arnold, Salah a Lallana. Po jednej asistencii majú J. Henderson, Ch. Benteke, Coutinho a Ibe.

Žlté karty (10): po jednej inkasovali Alexander-Arnold, van Dijk, Fabinho, Mané, N. Williams, Wijnaldum, Ch. Benteke, Coutinho, Emre Can a Lucas Leiva.

Červená karta (0): na strane The Reds bez karty, ani u súpera nebola.

11. 7 5 1 1  22:8 pred duelom s Man City je 76%

Mohamed Salah (v červenom) v jednom zo súbojov s Man City. (foto: Twitter)