Stats pred zápasom: Klopp sa v 21. kole trápi, no proti Bournemouthu to má omnoho lepšie

31
1045

Po povinnostiach v anglických pohároch, ktoré priniesli výhry Liverpoolu FC na pôde Arsenalu 2:0 (FA Cup) a doma nad Fulhamom 2:1 (League Cup) a k tomu sa pridala aj 10-dňová prestávka, pokračuje Premier League 21. kolom.

The Reds nastúpia v nedeľu podvečer (21.1.) na Vitality Stadium, kde na nich čaká domáci AFC Bournemouth.

The Cherries sa pod vedením španielskeho manažéra Andoniho Iraolu pohybujú väčšinou v druhej polovici tabuľky PL, no dostatočne vzdialení od zostupových priečok.

V prvom vzájomnom zápase zverenci Jűrgena Kloppa v 2. kole PL na Anfielde vyhrali 3:1, hoci už na začiatku prehrávali. No už do prestávky sa im podarilo duel otočiť.

Gólová radosť The Reds. Zľava Curtis Jones, Darwin Núñez a Cody Gakpo. (foto: twitter.com)

2012/13 Sunderland d 3:0 (2:0, 1:0) Suárez 2, Sterling Rodgers
2013/14 Stoke City v 5:3 (2:2, 3:1) Suárez 2, Gerrard (11m), Sturridge, vlastný (Shawcross) Rodgers

Zaujímavosti 21. kola v histórii PL z pohľadu LFC:

1. V tomto kole sa nepodarilo nikomu streliť 3 presné zásahy v jednom zápase.
  2. Siedmi strelci The Reds boli 2-góloví a to McManaman, Suárez a Salah po dva razy a po jednom Rush, Fowler, Kuyt a Firmino.
  3. Až 6 gólov bolo strelených z penalty, ktorú Gerrard 2-krát, po jednej Fowler, Murphy, Kuyt a Milner premenili.
  4. Tri góly boli vlastné od súperových hráčov.
  5. Iba v 6 zápasoch z celkovo 31 dueloch nestrelili hráči Merseysiders gól.
  6. Brankári The Reds si až v 13 stretnutiach 21. kola PL udržali čisté konto.
  7. Celkom iba 4 prehry, po jednej s Oldhamom, Tottenhamom, Chelsea a Manchestrom City v 21. kole v ére PL má na konte Liverpool FC z celkovo 31 doterajších sezón.
Cody Gakpo (vľavo) a Darwin Núñez. (foto: twitter.com)

Liverpool FC v 21. kole sezóny v ére Premier League

Bilancia celkovo: 31 zápasov, z toho 14 výhier, 13 remíz, 4 prehry, skóre 48:30, úspešnosť 59%.

• Bilancia doma: 13 zápasov, 7 výhier, 5 remíz, 1 prehra, skóre 19:8, úspešnosť 67%.
  • Bilancia vonku: 18 zápasov, 7 výhier, 8 remíz, 3 prehry, skóre 29:22, úspešnosť 54%.
  • Bilancia 1. polčasu: 31 zápasov, 8 výhier, 15 remíz, 8 prehier, skóre 18:18, úspešnosť 42%.
  • Bilancia 2. polčasu: 31 zápasov, 14 výhier, 15 remíz, 2 prehry, skóre 30:12, úspešnosť 61%.

Souness 2 0 1 1 5:6 17%

V sezóne 1998/99 sedeli na manažérskej stoličke dvaja – Evans a Houllier. V 21. kole sa im podarilo spolu remizovať na Arsenale 0:0.

Zaujímavosti:

1. Najúspešnejším manažérom 21. kola PL sú Brendan Rodgers a Roy Hodgson so 100%.
  2. Okrem Rodgersa a Hodgsona neprehrali ani v jednom zápase ešte Roy Evans a Kenny Dalglish.
Bývalý manažér The Reds Brendan Rodgers aktuálne vedie Celtic. (foto: Twitter)

2022/23 doma Chelsea 0:0 (0:0, 0:0) remíza

Bilancia celkovo: 8 zápasov, 3 výhry, 4 remízy, 1 prehra, skóre 14:10, úspešnosť 54%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 2 výhry, 2 remíza, 0 prehier, skóre 7:4, úspešnosť 67%.
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:6, úspešnosť 42%.
  • Bilancia 1. polčasu: 8 zápasov, 2 výhry, 4 remízy, 2 prehry, skóre 6:6, úspešnosť 42%.
  • Bilancia 2. polčasu: 8 zápasov, 3 výhry, 4 remízy, 1 prehra, skóre 8:4, úspešnosť 54%.

Góly (14): Najviac 6-krát sa presadil Salah, za ním je s 3 zásahmi Firmino. Dva góly strelil Mané a po jednomzaznamenali  Wijnaldum, J. Allen a Milner (z penalty).

Asistencie (10): Dve prihrávky na gól si pripísal Andy Robertson. Po jednej asistencii majú na konte Alexander-Arnold, Mané, Firmino, Milner, C. Jones, Shaqiri, Benteke a Emre Can.

Žlté karty (12): Dve inkasovali Firmino, Wijnaldum a Lovren. Jednu žltú kartu dostali I. Konaté, Milner, Andy Robertson, Mané, Clyne a Emre Can.

Červená karta (0): Hráčom LFC, ani u súpera udelená nebola.

Futbalista Bournemouthu Philip Bílling po góle v sieti The Reds. (foto: Twitter)

Kloppova éra proti AFC Bournemouth

Klopp sa v Premier League s The Cherries stretol doteraz 12-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2015/16 vonku  34. kolo 2:1 (2:0, 0:1) Firmino, Sturridge – J. King výhra
2016/17 vonku   14. kolo 3:4 (2:0, 1:4) Mané, Origi, Can – C. Wilson (11m), Fraser, S. Cook, Aké prehra
2019/20 doma 29. kolo 2:1 (2:1, 0:0) Salah, Mané – C. Wilson výhra
2022/23 doma 4. kolo 9:0 (5:0, 4:0) L. Díaz 2, Firmino 2, H. Elliott, Alexander-Arnold, van Dijk, Carvalho, vlastný (Mepham) výhra
2022/23 vonku 27. kolo 0:1 (0:1, 0:0) Billing prehra
2023/24 doma 2. kolo 3:1 (2:1, 1:0) L. Díaz, Salah, Jota – Semenyo výhra

Bilancia celkovo: 12 zápasov, 9 výhier, 1 remíza, 2 prehry, skóre 38:10, úspešnosť 78%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 22:4, úspešnosť 89%.
  • Bilancia vonku: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 16:6, úspešnosť 67%.
  • Bilancia 1. polčasu: 12 zápasov, 10 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 23:4, úspešnosť 86%.
  • Bilancia 2. polčasu: 12 zápasov, 7 výhier, 3 remízy, 2 prehry, skóre 15:6, úspešnosť 67%.

Góly (38): Najviac 9-krát sa presadil Salah. Hneď za ním je Firmino s 5 a Mané so 4 gólmi. Tri razy skóroval L. Díaz. Dva presné zásahy majú na konte Origi a Coutinho. Po jednom góle dali Jota, van Dijk, Alexander-Arnold, H. Elliott, Carvalho, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Sturridge, Emre Can  a Lovren. Vlastné boli dva a to od S. Cooka a Mephama.

Asistencie (28): Najviac sedem zaznamenal Firmino. Hneď za ním je s 3 gólovými prihrávkami Andy Robertson, po dve majú na konte Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson a Mané. Po  jednej asistencii si zapísali Salah, van Dijk, Alexander-Arnold, Milner, Keïta, Wijnaldum, Coutinho, Sturridge, Emre Can  a J. Ibe.

Žlté karty (11): Po jednej inkasovali I. Konaté, Andy Robertson, J. Gomez, Fabinho, Matip, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson, Lallana, Lucas Leiva, Emre Can a brankár A. Becker.

Červené karty (1): U The Reds ju dostal MacAllister, u súpera nebola ani jedna.

Zaujímavosť:

Klopp so svojou 75,7% úspešnosťou proti The Cherries je na 7. mieste v bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993)

Bilancia LFC proti AFC Bournemouth:

Celkom 13 zápasov,  z toho 10 výhier, 1 remíza, 2 prehry, skóre 39:10, úspešnosť 79%.

Strelci liverpoolskych 39 gólov v ére PL proti The Cherries:

Najviac 9 presných zásahov zaznamenal Salah (4 doma + 5 vonku). Hneď za ním je s 5 gólmi je Firmino (3+2) a so 4 Mané (3+1). Tri razy sa presadil L. Díaz (3+0). Ďalší strelci sú 2-góloví: Origi a Coutinho.

Po jednom góle strelili doma – Jota, H. Elliott, Alexander-Arnold, van Dijk, Carvalho, Wijnaldum a Benteke.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – Keïta, Oxlade-Chamberlain, Lovren, Sturridge a Emre Can.

Dva boli vlastné, po jednom doma aj vonku od súperovho hráča.

Luton Town 33% 1 0 1 0 1:1 L. Díaz 1

Liverpool FC s 79,5% úspešnosťou proti „čerešniam“ sa zaradil na 3. miesto vo svojej bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Zľava Peter Krawietz, Jürgen Klopp a Pepijn Lijnders krátko po podpise nových zmlúv v Liverpoole. (foto. liverpoolfc.com)

Jürgen Klopp má v 21. kole sezóny úspešnosť iba na úrovni 54%. Jeho bilancia je netradične horšia ako bilancia The Reds v 21. kole počas éry PL, ktorá je 59%.

Nemecký manažér LFC má proti AFC Bournemouthu bilanciu na hodnote 78%. Je tiež slabšia ako bilancia Merseysiders proti The Cherries, ktorá je na hodnote – 79%.

Liverpool FC bude chcieť pokračovať, napriek značnej maródke, v kvalitných výkonoch s cieľom zabodovať naplno a udržať si vedenie v tabuľke PL. V ceste mu ale stojí ambiciózny súper, ktorý to plánuje sťažiť veľkému favoritovi.