Stats pred zápasom: Klopp to na Everton vie, naposledy ale pohorel

16
1884

Po víkendovom pohodlnom a bezproblémovom ligovom víťazstve  (4:0 doma nad Southamptonom) pokračuje aj cez týždeň Premier League vloženým 14. kolom.

Červení z Anfieldu prídu v strede týždňa ako hostia na ihrisko nenávideného mestského rivala z modrej časti mesta Beatles. Toho vedie Rafael Benítez, ktorý prežil časť svojej trénerskej kariéry aj na lavičke The Reds, a treba povedať, že úspešne (vyhral Ligu majstrov i FA Cup, pozn.).

Aj keď sa Evertonu aktuálne veľmi nedarí, vo vzájomných zápasoch s LFC sa vie vyhecovať niekedy až za únosnú mieru, o čom svedčia aj dva brutálne fauly (Pickforda na van Dijka, resp. Richarlisona na Thiaga) z derby zo sezóny 20/21 (skončilo sa 2:2).

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra :

Manažér Jürgen Klopp sa stretol s Evertonom FC od svojej prvej sezóny v Premier League 2015/16 doteraz  11-krát.

Bilancia celkovo: 11 zápasov, z toho 5 výhier, 5 remíz, 1 prehra, skóre 17:8, úspešnosť 61%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 14:6, úspešnosť 72%.
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 1 výhra, 4 remízy, 0 prehier, skóre 3:2, úspešnosť 47%.
  • Bilancia 1. polčasu: 11 zápasov, 4 výhry, 6 remíz, 1 prehra, skóre 10:5, úspešnosť 55%.
  • Bilancia 2. polčasu: 11 zápasov, 5 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 7:3, úspešnosť 58%.

Zaujímavosti:

• Everton bol posledným súperom Brendana Rodgersa na lavičke The Reds (dosiahol remízu 1:1 vonku v 8. kole 2015/16).
  • Klopp v svojich prvých 10 súbojov s mestským rivalom neprehral, až v minulej sezóne doma po prehre 0:2 stratil svoju sériu neporaziteľnosti.
Divock Origi (vľavo) a Jordan Pickford. (foto: Twitter)

17 gólov LFC si rozdelilo 8 hráčov. Najviac ich strelil Divock Origi – 5. Hneď za ním je Mané so 4 gólmi.

Po 2 razy sa presadili Salah a Coutinho. Jeden presný zásah zaznamenali Shaqiri, Wijnaldum, Sturridge a M. Sakho.

Zaujímavosť: Roberto Firmino nastúpil vo všetkých 11 zápasoch (7x v základe a 4 razy striedal), no ani raz sa mu nepodarilo skórovať.

Asistencie na gól: Po 2 razy to boli Mané, Firmino, Milner a Lucas Leiva. Jednu asistenciu majú na konte Robertson, Alexander-Arnold, J. Gomez, Coutinho, Lovren a Joe Allen.

Žlté karty: V 11 stretnutiach inkasovalo žltú kartu 11 hráčov The Reds. Najviac krát Fabinho – 3 ŽK, 2 razy to boli Milner, Mané a Lovren, po jednej majú Alexander-Arnold, Robertson, Origi, Kabak, Shaqiri, J. Gomez, a Emre Can.

Červená karta: Na strane LFC bez karty, u Evertonu ju inkasovali Mori a Richarlison.

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch s Evertonom:

• neuznané góly VAR-om: Bol jeden, nášmu kapitánovi J. Hendersonovi nebol uznaný už v spomínanom zápase ročníka 20/21, ktorý sa na pôde EFC skončil nerozhodne 2:2, a to v nastavenom čase kvôli ofsajdu.
  • strelené góly ako striedajúci hráči: Daniel Sturridge nastúpil v 54. minúte a po 7 minútach na ihrisku dal na 3:0 a prispel k výhre 4:0 doma v sezóne 2015/16. Divock Origi prišiel  v 57. min na ihrisko a už o 180 sekúnd upravil na konečných 3:1 doma v ročníku 2016/17. A znova ešte raz belgický útočník v pamätnom zápase zo sezóny 18/19, keď prišiel v 84. min. a v 6. minúte nastaveného času rozhodol o výhre svojho tímu 1:0. Pickford sa vtedy červenal snáď mesiac.
Daniel Sturridge sa raduje z gólu v bráne Evertonu. (foto: Facebook)

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bránke sa objavili až 4-krát Alisson Becker a Simon Mignolet. V 2 dueloch hral Adrián a v jednom Loris Karius. Čisté konto si udržali  Alisson (3x), Mignolet (2x) a Karius (1x).

V obrane odohrali 6 zápasov Alexander-Arnold, van Dijk, Robertson a Lovren, 4 razy to boli Matip a Nathaniel Clyne. 3-krát nastúpil Klavan, 2 stretnutia absolvoval J. Gomez. Po jednom dueli majú na konte Kabak, M. Sakho,  a A. Moreno.

Do zálohy poslal manažér LFC najčastejšie 7-krát Milnera, J. Hendersona, Wijnalduma, 4 duely absolvoval Fabinho,

Lallana 3 razy, potom Thiago Alcântara, Shaqiri a Lucas Leiva boli v hre 2x. V jednom stretnutí nastúpili N. Keïta, Oxlade-Chamberlain, C. Jones  a Emre Can.

Útok bol zložený hlavne zo stabilného trojzáprahu Salah – Firmino – Mané, z ktorého nastúpil Mané 10-krát, Firmino 7- krát a Salah – 5x. V 4 stretnutiach sa objavil od začiatku Origi a v 2 dueloch to boli Coutinho a Solanke. Po jednom stretnutí majú na konte Minamino a Ings.

Ako striedajúci hráči sa dostali na ihrisko v zápasoch proti Evertonu až 22 futbalisti The Reds. Najčastejšie menili spoluhráča Firmino a Origi 4-krát. J. Gomez a Sturridge v 3 dueloch, po 2 razy to boli Alexander-Arnold,

Oxlade-Chamberlain a Wijnaldum. V jednom stretnutí zasa Keïta, Jota, Milner, J. Henderson, Coutinho, Lovren, N. Phillips, Lallana, Klavan, Ings, Shaqiri, Emre Can, Ibe, Lucas Leiva a Joe Allen.

Rozhodcovia: Na zápas s mestským rivalom bol najčastejšie delegovaný ako hlavný Dean 3-krát. Oliver a Kavanagh po 2 razy. V jednom stretnutí si zapískali Atkinson, Madley, Taylor a Pawson.

Kloppova bilancia v 14.kole od sezóny 2015/16:

Rodák zo Stuttgartu viedol Liverpool v 6 zápasoch 14. kola Premier League. Začal výhrou doma 1:0 so Swansea, ale potom prišla prehra 3:4 v Bournemouthe. Nasledovali 4 víťazstvá, keď sme postupne porazili Stoke City vonku 4:0,

Everton 1:0 doma, Brighton 2:1 tiež doma, a nakoniec prišlo vysoké víťazstvo 7:0 vonku na ihrisku Crystal Palace.

Z toho je jasné, že 5 duelov prinieslo 5 výhier. Iba jedno stretnutie bolo zbabrané s The Cherries, ktoré sme stratili v nastavenom čase. Pričom po 1. polčase bolo 2:0 a nič nenasvedčovalo trpkému koncu zápasu.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 5 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 17:5, úspešnosť 83%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 3 výhry, 0 prehier, skóre 4:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 13:4, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 8:0, úspešnosť 78%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 9:5, úspešnosť 67%

Z toho vyplýva, že doma a 1.polčas bol plne v réžii The Reds.

Pod Kloppom dali hráči LFC v 14. kole až 17 gólov, o dva menej ako v 1. kole.

Strelených 17 gólov si rozdelilo až 9 hráčov. Najviac dal Mohamed Salah – 4, za ním Mané s 3. Dva razy sa presadili van Dijk, Origi a Firmino. Po jednom góle zaznamenali Minamino, J. Henderson, Emre Can  a Milner z penalty.

Jordan Henderson (vľavo) a Mohamed Salah. (foto. Facebook)

Asistencie na gól: Po 3 majú na svojom konte Mané a Alexander-Arnold. Jednu nahrávku si pripísali Salah, Firmino, Matip, Robertson, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Solanke a Emre Can.

Žlté karty: Po 2 inkasovali Emre Can a brankár Mignolet, jednu majú na svojom konte Fabinho, Mané, Milner, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Wijnaldum, J. Gomez a  Škrtel.

Červená karta: V tíme LFC brankár Alisson Becker kvôli hre rukou mimo 16-ky, u súperov nikto.

Zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil v 14. kole 3 brankárov. Alisson Becker chytal v 3 dueloch, v 2 zápasoch sa objavil Mignolet, jedno stretnutie má na konte Karius. Pričom dve čisté kontá si udržali Alisson a Mignolet.

V obrane sa na 4 zápasy objavil Dejan Lovren, na 3 dueli  Robertson a Alexander-Arnold, 2 razy to boli  van Dijk, Matip, J. Gomez, Clyne a A. Moreno. Jedno stretnutie absolvovali Lucas Leiva a Škrtel.

V strede poľa využil Klopp v 5 zápasoch Georginia Wijnalduma, v 3 dueloch nastúpili J. Henderson a Emre Can, po 2 stretnutia majú na konte Fabinho, Oxlade-Chamberlain a Milner. V jednom súboji sa objavili Keïta, Lallana, Shaqiri a Jordon Ibe.

Do útoku nasadil do všetkých 6 zápasoch Roberta Firmina, v 5 dueloch nastúpil Mané a v 2 stretnutiach Salah. Jeden zápas hrali Origi, Minamino, Ch. Benteke a Solanke.

Pri striedaniach bolo v 14. kole sezóny použitých 11 hráčov. Po 2-krát naskočili do zápasu Origi, Salah, Lallana, J. Henderson a Sturridge. V jednom zápase boli nasadení Oxlade-Chamberlain, N. Keïta, C. Jones, Milner, Kolo Touré a brankár Adrián.

Rozhodcovia: V 6 stretnutiach nám pískali 5 sudí. Dva razy to bol Atkinson,, po jednom zápase majú na konte Kavanagh, Madley, Moss a Taylor.

V minulosti boli derby zápasy medzi LFC a Evertonom riadne vyhrotené. (foto. Facebook)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Evertonu:

Celkovo sme sa stretli v 58 zápasoch, 24 výhier, 24 remíz, 10 prehier, skóre 79:52, úspešnosť 55%.

• Bilancia doma: 29 zápasov, 14 výhier, 12 remíz, 3 prehry, skóre 45:22, úspešnosť 62%
  • Bilancia vonku: 29 zápasov, 10 výhier, 12 remíz, 7 prehier, skóre 34:30, úspešnosť 48%
  • Bilancia 1. polčasu: 58 zápasov, 20 výhier, 30 remíz, 8 prehier, skóre 39:23, úspešnosť 52%

Strelci LFC 79 gólov  v ére PL proti Evertonu FC:

Najviac ich strelil Steven Gerrard – 9 (7 doma + 2 vonku). Za ním je Robbie Fowler so 6 (5+1). 5 zásahov má

na konte Origi (5+0) i Holanďan Kuyt (2+3). Nasledujú 4- góloví Mané (2+2), Sturridge (3+1), Luis Suárez (1+3) a Owen (0+4).3 góly zaznamenali Coutinho (2+1) a F. Torres (1+2).

Ďalší strelci v súbojoch proti Evertonu sú 2-góloví, a to Salah (1+1), Luis García (2+0), Kewell (1+1), Heskey (1+1) a Patrik Berger (2+0).

Po jednom góle strelili doma Shaqiri, Wijnaldum, M. Sakho, Barmby, Ian Rush, Paul Ince, Raul Meireles, Rosenthal a Nicolas Anelka. Vonku tiež s jedným gólom  boli strelcami Danny Ings, Carroll, D. Murphy, Crouch, J. A. Riise, D. Cissé, Mark Wright, Babbel a F. McAllister.

Vlastné góly od hráčov Evertonu boli 4, na jeden na Anfielde a tri v Goodison Parku.

Steven Gerrard (vľavo) a Phil Neville. (foto: Twitter)

Jürgen Klopp má v 14. kole sezóny skvelú bilanciu na úrovni 83% a v stredu večer by bolo potrebné ju v mestskom derby ešte vylepšiť.

Jeho bilancia s The Toffes je však len na úrovni 61%, no  tradične je lepšia ako bilancia The Reds v ére Premier League – 55%.