Stats pred zápasom: Klopp to v Selhurst Parku naozaj vie, C. Palace vždy porazil

6
1996

Po prelomení tohtosezónnej zlej série zápasov hraných v Londýne, resp. po skvelom výkone v odvetnom semifinálovom zápase Ligového pohára na trávniku Arsenalu, ktorý priniesol postup LFC do finále (hrá sa 27.2. vo Wembley proti Chelsea, pozn.), pokračuje cez víkend Premier League 23. kolom.

The Reds cestujú opäť do Londýna, kde na nich čaká domáci Crystal Palace. Pod vedením manažéra Patricka Vieiru sa The Eagles pohybujú ďaleko od zostupu (13. miesto v tabuľke a jedenásť bodov od zostupového pásma).

Premier League 21/22 (23.1.), Selhurst Park, Londýn

Crystal Palace FC - LIVERPOOL FC; 15.00

kto s kým: 11. vs 2.
rozhodca: Kevin Friend
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

CPFC team info

ABSENCIE (5) McArthur - stehno, J. Ayew - AFCON (otázny štart), Kouyaté, Zaha - AFCON, Tomkins - nešpecifikované (otázny štart)

LFC team info

ABSENCIE (8) H. Elliott - členok, N. Phillips - lícna kosť, Origi - koleno (otázny štart), Thiago A. - bok, Salah, Mané, N. Keïta - všetci AFCON, Oxlade-Chamberlain - členok (otázny štart)

Kloppova éra:

Klopp sa stretol v PL s Crystal Palace doteraz 13- krát. The Eagles patria medzi jeho obľúbených súperov.

Bilancia celkovo: 13 zápasov, z toho 11 výhier, 0 remíz, 2 prehry, skóre 35:12, úspešnosť 85%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 5 výhier, 0 remíz, 2 prehry, skóre 16:7, úspešnosť 71%
  • Bilancia vonku: 6 zápasov, 6 výhier, skóre 19:5, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 13 zápasov, 6 výhier, 5 remíz, 2 prehry skóre 13:6, úspešnosť 59%

Zaujímavosti:

• Všetkých 6 návštev štadióna Selhurst Park skončilo výhrou Kloppovho tímu.
  • Celkovo sa ani jeden zápas neskončil remízou.
  • Od prehry 1:2 doma v sezóne 2016/17, mimochodom oba góly nám strelil Christian Benteke, sa začala unikátna séria 68 zápasov bez prehry na Anfielde, ktorú ukončilo Burnley (0:1) v sezóne 2020/21.
  • 3 zápasy za sebou dokázal Crystal Palace vyhrať na Anfielde, okrem dvoch Kloppových prehier (obe 1:2) prišla predtým v sezóne 2014/15 aj prehra LFC 1:3 pod vedením Brendana Rodgersa.
Sadio Mané. (foto: Facebook)

35 gólov si rozdelilo 14 hráčov LFC. Najviac ich strelil Sadio Mané – 10, za ním 7 dal Salah a 6 presných zásahov má na konte Firmino, 2 razy bol úspešný Coutinho. Po jednom góle dali N. Keïta, J. Henderson, Milner (11 m), Fabinho, Minamino, Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Ch. Benteke (11 m) a Emre Can.

Asistencie: Až 5-krát prihrával na gól Andrew Robertson. Salahovi sa to podarilo 4 razy.  Firmino a Coutinho po 2x, po jednej asistencii má van Dijk, Alexander-Arnold, Mané, Fabinho, Milner, N. Keïta, Matip, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Lallana a Alberto Moreno.

Žlté karty: najviac ich inkasovali J. Henderson a Milner 3- krát (ten v skutočnosti až päť, lebo v 2 zápasoch dostal aj druhú ŽK). Dve dostal Alexander-Arnold, po jednej majú na svojom konte Tsimikas, Fabinho, Mané, Firmino, Salah, Clyne, Grujić, A. Moreno, Emre Can a brankár Karius.

Červené karty: boli vo vzájomných zápasoch až tri. James Milner obdržal dve, pričom vždy po 2. žltej karte v stretnutí. Od súpera bola jedna, Wan-Bissaka dostal priamo červenú.

Zľava MInamino, Salah, Oxlade-Chamberlain a Matip. (foto: Twitter)

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch proti Crystal Palace FC:

• strelené góly ako striedajúci hráči: Mohamed Salah naskočil v sezóne 2020/21 pri našej rekordnej výhre 7:0 vonku v 57. minúte a stihol streliť 2 góly. Christian Benteke striedal v 80. minúte a v 6. min. nastaveného času gólom z penalty rozhodol o výhre The Reds 2:1 tiež vonku v sezóne 2015/16.
  • neuznané góly systémom VAR: jeden u súpera. V sezóne 2019/20 neuznaný gól Tomkinsa pre faul.
  • hrali za obe kluby: Christian Benteke – za LFC v sezóne 2015/16, následne je až doteraz hráčom CPFC. Nathaniel Clyne – od 2015 do 2020 v LFC, následne príchod do Selhurst Parku.

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bránke sa objavil na 7 zápasov Alisson Becker. Mignolet si zachytal v 4 dueloch, no a Karius 2-krát.

Čisté konto si udržali Alisson v 5 stretnutiach a Simon Mignolet v jednom.

Do obrany postavil Klopp v 8 dueloch Robertsona, 6x Matipa, van Dijka a Alexandra-Arnolda, 4-krát

Virgil van Dijk sa teší z gólu. (foto: Twitter)

Lovrena, 3 stretnutia absolvovali Joe Gomez, A. Moreno a Nathaniel Clyne. Dve má na konte Mamadou Sakho.

Po jednom dueli odohrali I. Konaté, Tsimikas, N. Phillips, Rhys Williams, Klavan, Flanagan a Škrtel.

Do stredu poľa poslal manažér LFC najčastejšie 9-krát Jordana Hendersona a 8x Wijnalduma, 7 zápasov má Milner. 6 duelov odohral Fabinho, 4 razy Emre Can. V 3 stretnutiach N. Keïta a Lallana, 2x Thiago A. a Lucas Leiva. V jednom súboji Oxlade-Chamberlain a J. Ibe.

V útoku najviac 11 zápasov odohral Roberto Firmino, Mané 10 a Salah 6x. Coutinho hral v 3 stretnutiach a Origi 2 razy. Po jednom dueli majú na konte Jota, Minamino, Ch. Benteke a Sturridge.

Ako striedajúci hráči prišlo na ihrisko v súbojoch proti CPFC až 28 hráčov The Reds. Najčastejšie menili  spoluhráča

Oxlade-Chamberlain a Origi po 4-krát. Lovren v 3 dueloch, po 2 razy to boli Keïta, C. Jones, Salah, Milner a Lallana. V jednom stretnutí sa objavili Harvey Elliott, Firmino, Neco Williams, Jota, Minamino,  J. Henderson, Alexander-Arnold, J. Gomez, Klavan, Grujić, Ch. Benteke, Shaqiri, Solanke, Wijnaldum, Sturridge, Lallana, Coutinho, A. Moreno, Rafael Camacho a Kolo Touré.

Rozhodcovia: Na zápas s The Eagles bol najčastejšie delegovaný Andre Marriner 3- krát, po 2 razy Friend, Swarbrick a Moss. V jednom stretnutí si zapískali Madley, Pawson, Atkinson a Michael Oliver.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 23. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký  manažér viedol LFC v 6 zápasoch 23. kola PL. Postupne zdolal vonku Norwich 5:4, nasledovala remíza 1:1 doma s Chelsea. Ďalej prišli tri domáce výhry, a to 4:3 nad Manchestrom City, rovnako 4:3 nad Crystal Palace a 2:0 nad ďalším manchesterským klubom – United. Nakoniec v 20/21 prehral doma vysoko 1:4 s Manchestrom City.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 1 prehra,  skóre 17:15, úspešnosť 72%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 12:11, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 1 zápas, 1 výhra, skóre 5:4, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 1 výhra, 2 remízy, 3 prehry, skóre 3:5, úspešnosť 28%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 5 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 14:10, úspešnosť 83%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly: Najviac 5-krát sa presadil Salah (z toho jeden z penalty). Za ním je so 4 gólmi Firmino. Dva razy sa trafil Mané, po jednom góle majú na konte Milner, J. Henderson, van Dijk, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum a Lallana.

Asistencie: Dva razy prihrával na gól Firmino, po jednej asistencii majú Robertson, Alexander-Arnold, Keïta, Milner, Salah, Oxlade-Chamberlain, Lallana  a brankár Alisson Becker.

Žlté karty: Až tri obdržal Milner, po jednej inkasovali Fabinho, J. Henderson, Salah, Firmino, Thiago A. a Lallana.

Červená karta: na strane The Reds dostal ju James Milner (po 2. ŽK), u súpera nikto.

• strelené góly ako striedajúci hráči:

Adam Lallana  naskočil v 59. minúte a potom v 95. min. strelil víťazný gól na 5:4 vonku s Norwichom  City v sezóne 2015/16.

• neuznané góly systémom VAR: jeden u LFC. V 19/20 doma proti MU neuznaný gól Firmina pre faul.
  • Nepremenená penalta: Diego Costa z Chelsea pri remíze 1:1 s LFC v 2016/17.
Alisson Becker. (foto: Facebook)

Zaradenie hráčov:

Šéf lavičky LFC Jürgen Klopp postavil v 23. kole celkom v 6 stretnutiach 3 brankárov. Alisson Becker chytal v 3 dueloch, Mignolet v dvoch a jeden zápas stál v bráne aj Karius. Čisté konto si udržal v jednom zápase iba Brazílčan Alisson.

V obrane sa na 4 zápasy objavil Robertson. Tri razy to bol Matip, 2-krát Alexander-Arnold, J. Gomez, van Dijk, Lovren a N. Clyne. Jedno stretnutie absolvovali M. Sakho, K. Touré a A. Moreno.

Do zálohy poslal Klopp na 5 zápasov Jordana Hendersona, na 4 duely Wijnalduma. Tri razy nastúpili Milner a Emre Can, 2-krát to boli Fabinho a Oxlade-Chamberlain. Jedno stretnutie majú na konte Keïta, Thiago A., C. Jones, Lallana a Lucas Leiva.

V útoku nasadil do všetkých 6 zápasov Firmina, 4-krát Salaha a Maného. Na jeden duel to boli Coutinho a Ibe.

Striedania: Najčastejšie menil spoluhráča Lallana 4-krát, po 2 razy to boli Milner, Origi a Shaqiri. Po jednom striedaní majú na konte Tsimikas, Mané, Fabinho, Klavan, Ch. Benteke, R. Camacho a Caulker.

Rozhodcovia:  Po jednom zápase si zapískali Marriner, Pawson, Moss, Oliver, Mason a Clattenburg.

Strelecký pokus Sadia Maného v dueli s Crystal Palace. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Crystal Palace FC:

Celkovo sme sa stretli v 25 zápasoch, z toho 17 víťazných, 3 remíz, 5 prehier, skóre 63:28, úspešnosť 72%.

• Bilancia doma: 13 zápasov, 9 výhier, 1 remíza, 3 prehry skóre 30:14, úspešnosť 72%
  • Bilancia vonku: 12 zápasov, 8 výhier, 2 remízy, 2 prehry skóre 33:14, úspešnosť 72%

Strelci 63 liverpoolskych gólov v ére PL proti The Eagles:

Najviac ich zaznamenal  Sadio Mané – 10 gólov (6 doma + 4 vonku).

Ďalší strelci: Salah 7 (4+3), Firmino 6 (1+5), Steve McManaman 5 (2+3), Milan Baroš 3 (3+0), Ian Rush 3 (0+3), Luis Suárez 2 (1+1), Coutinho 2 (1+1), Leonhardsen 2 (1+1).

Po jednom góle strelili doma – Keïta, Fabinho, Alexander-Arnold, Gerrard, Lallana, Sturridge, Hutchinson, Marsh, D. Thompson a Rosenthal.

Vonku tiež s jedným gólom  boli strelcami Milner, J. Henderson, Minamino, Matip, Emre Can, Lovren, Allen, Ch. Benteke, Lambert, Owen, Fowler a Mølby.

Vlastné góly: bol iba jeden od hráča Crystal Palace.

Očakávané udalosti:

Jubilejné zápasy v drese LFC v PL, ak nastúpia proti CPFC:

• Jordan Henderson – 310. zápas
  • James Milner – 190.
  • Alisson Becker – 120.
  • Diogo Jota – 40.

Jubilejné góly za The Reds v PL, za predpokladu strelenia gólu v dueli s The Eagles:

• Jordan Henderson – 30. gól
  • Diogo Jota – 20.
  • James Milner – 20.
  • Alex Oxlade-Chamberlain – 10.

Jürgen Klopp má v 23. kole sezóny úspešnosť na úrovni 72%, ktorá je porovnateľná s úspešnosťou proti Crystal Palace FC v ére Premier League – 72%.

No jeho osobná bilancia s The Eagles je až 85%, pričom ťahá sériu 9 víťazných zápasov, ktorú by bolo pekné natiahnuť na 10 v sérii.